1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
19.09.2013 № 1/9-649
Ректорам вищих навчальних закладів
III-IV рівнів акредитації
Про проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів студентів і молодих учених на 2014 рік
У жовтні - грудні 2013 року Міністерством освіти і науки України здійснюватиметься робота щодо формування Плану проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів студентів і молодих учених на 2014 рік.
Тематика конференцій може включати розгляд проблем пріоритетного розвитку освіти і науки, у тому числі забезпечення інноваційного розвитку освітньої галузі, інтеграції вітчизняної освіти і науки у міжнародний простір, питання соціально-економічного та гуманітарного розвитку країни, побудови в Україні громадянського суспільства.
Для належного оформлення пропозицій вищих навчальних закладів на проведення конференцій у 2014 році просимо керуватись Інструктивними рекомендаціями про порядок організації і проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів студентів і молодих учених, що додаються.
З метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка просимо запланувати у вищих навчальних закладах проведення конференцій і семінарів з нагоди знаменної дати та надати пропозиції для включення їх до Плану Міністерства.
Пропозиції до Плану проведення конференцій та семінарів на наступний рік просимо надсилати до 01 листопада 2013 року за адресою: 03035, м. Київ, вул. Митрополита В. Липківського, 36, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, відділ організації наукової і творчої роботи студентів, к. 318, а також на e-mail: dorochenko.t49@mail.ru (із зазначенням теми "Пропозиції назва вищого навчального закладу") у форматі документ Word.
Телефон для довідок: (044) 248-19-21.
Пропозиції, що не відповідають Інструктивним рекомендаціям, розглядатися не будуть.
Перший заступник Міністра Є.М. Суліма
Додаток
до листа Міністерством освіти
і науки України
19.09.2013 № 1/9-649
ІНСТРУКТИВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
про порядок організації та проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів студентів і молодих учених
Вступ
Щорічно Міністерством освіти і науки України формується План проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів студентів і молодих учених. Міністерством готується та надсилається у вищі навчальні заклади лист з вимогами, необхідними для включення конференцій до Плану. Однак вищі навчальні заклади, які подають пропозиції щодо проведення зазначених заходів, не завжди дотримуються вимог, визначених у листі. Аналіз поданих пропозицій та підсумкових матеріалів за результатами проведених конференцій в останні роки дозволив виявити наступне:
- деякі конференції пропонуються до плану з року в рік майже з незмінними назвами і одним і тим же переліком проблем, що призводить до нераціональних затрат зусиль і коштів;
- ряд конференцій, які визначені як всеукраїнські, присвячені вирішенню специфічних регіональних питань і не завжди є актуальними для решти регіонів;
- більшість конференцій, які проводять технічні вищі навчальні заклади, мають економічне та гуманітарне спрямування;
- значна кількість звітних матеріалів не включають рекомендацій та рішень конференції, тези надруковані без редагування.
З метою усунення недоліків в організації і проведенні наукових конференцій та семінарів Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти розроблено Інструктивні рекомендації про проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів студентів і молодих учених.
1. Загальні положення
1.1. Науково-практична конференція (далі - конференція) є формою залучення студентів до науково-дослідної роботи, розширення їх наукового кругозору, набуття дослідницьких навиків та забезпечення високої якості фахової підготовки.
1.2. Конференція направлена на підтримку і розвиток наукової діяльності студентів і молодих учених вищих навчальних закладів, виявлення інтелектуальних і творчих здібностей студентів, формування у них зацікавленості до науково-дослідної роботи, навиків публічного виступу, вміння захищати свої наукові наробки і вирішувати практичні завдання.
2. Мета, завдання конференції
2.1. Метою конференції є виявлення наукового і творчого потенціалу молоді, забезпечення трибуни для вільного обміну думками, стимулювання і підтримка наукової діяльності молоді, сприяння її успішному кар'єрному старту і професійному росту, підвищення ефективності самостійної роботи.
2.2. Завданнями конференції є:
- залучення студентів до пошуково-дослідної роботи та вирішення проблем, які мають практичне значення для розвитку науки, культури, реального сектору економіки;
- формування у студентів навичок самостійної роботи з вивчення дисциплін, що не входять в навчальні плани та програми;
- підвищення якості підготовки фахівців за рахунок творчого підходу до засвоєння студентами додаткового навчального матеріалу;
- стимулювання зацікавленості молоді до актуальних проблем сучасності;
- створення умов для реалізації інноваційного потенціалу молоді;
- формування творчих зв'язків та розширення міжнародних відносин між молоддю регіонів України та молоддю інших країн.
3. Статус та учасники конференції
3.1. Міжнародна конференція проводиться разом із закордонними навчальними закладами або установами, які входять до складу співорганізаторів заходу. Кількість країн-учасниць - не менше п'яти, а кількість учасників - 100 осіб і більше. Мови конференції - українська та іноземна з синхронним перекладом.
3.2. Всеукраїнська конференція проводиться спільними зусиллями вітчизняних вищих навчальних закладів і охоплює усі регіони України. Кількість учасників - 100 осіб і більше. Мова конференції - українська.
Вказані заходи можуть проводитися в очній формі та віртуальній (Інтернет-конференції).
3.3. В залежності від контингенту учасників конференції підрозділяються на:
- студентські конференції, де основними учасниками заходів є студенти. Вони можуть проводитися у рамках навчальної дисципліни, наукової проблематики кафедри, факультету, інституту, університету;

................
Перейти до повного тексту