- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
13.09.2013 № 1/9-636
Раді міністрів Автономної
Республіки Крим, обласним,
Київській та Севастопольській міським
державним адміністраціям
Про збереження мережі позашкільних навчальних закладів та охоплення дітей різними формами позашкільної освіти
З метою розширення доступу дітей до позашкільної освіти, забезпечення реалізації їх права на творчий розвиток 2013 рік Указом Президента України від 28 грудня 2012 року
№ 756 оголошений Роком дитячої творчості. Питання підтримки позашкільної освіти також знайшло своє відображення в Указі Президента України від 1 червня 2013 року
№ 312 "Про додаткові заходи із забезпечення гарантій реалізації прав та законних інтересів дітей", Дорученні Президента України від 27.03.2013 № 1-1/711 та Прем'єр-міністра України від 03.04.2013 № 12697/1/1-132013. Перед місцевою владою поставлено завдання створити умови для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, охопити різними формами позашкільної освіти не менше ніж 70 % дітей шкільного віку, сприяти розбудові системи позашкільної освіти та збереженню мережі позашкільних закладів.
За даними державної статистики в системі освіти функціонують 2181 державних і комунальних позашкільних навчальних закладів (1554 будинків, центрів, клубів, станцій дитячої творчості та 627 дитячо-юнацьких спортивних шкіл), які відвідують 40 % дітей шкільного віку. Найбільший показник відвідування дітьми позашкільних закладів системи освіти мають Сумська (64,8 % від загальної кількості дітей шкільного віку), Кіровоградська (57 %), Харківська (52,2 %), Одеська (47 %), Київська (46 %) області. Крім того, в гуртках при загальноосвітніх навчальних закладах охоплено понад 41 % дітей шкільного віку.
Для залучення якомога більшої кількості дітей до позашкільної освіти необхідно активізувати роботу щодо збільшення у новому навчальному році кількості гуртків, секцій, творчих об'єднань та запровадження різних форм охоплення позашкільною освітою, зокрема, відкриття філій обласних, районних позашкільних закладів на базі навчальних закладів у сільській місцевості, використання дистанційних, виїзних форм навчання тощо.
Важливе значення для розвитку позашкільної освіти має належне матеріально-технічне та фінансове забезпечення закладів. Відповідальність за їх утримання несуть місцеві органи влади. За оперативними даними МОН майже 50 % позашкільних навчальних закладів розміщуються в пристосованих приміщеннях, будівлі 14 % закладів побудовані понад 70 років тому, 15 % - потребують капітального ремонту. Просимо звернути увагу на забезпечення дітей спортивним інвентарем, музичними інструментами, концертними костюмами, обладнанням для науково-технічної творчості тощо. Це має стати пріоритетним завданням для місцевих органів влади, незважаючи на актуальність проблеми фінансування позашкільних навчальних закладів.
................Перейти до повного тексту