- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
Міністерство освіти і науки, молоді
та спорту Автономної Республіки Крим,
департаменти (управління) освіти і науки
обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій
Про організацію виховної роботи в таборах відпочинку з денним перебуванням влітку 2013 року
З метою якісної організації виховної роботи з дітьми в таборах відпочинку з денним перебуванням (пришкільні табори), проведення цікавого і змістовного дозвілля під час літньої оздоровчої кампанії 2013 року Міністерство освіти і науки надсилає методичні рекомендації для використання в роботі. Просимо довести до відома керівників оздоровчих закладів.
Заступник Міністра |
Б.М. Жебровський |
Додаток
до листа Міністерства освіти
і науки України від
15.05.2013 № 1/9-321
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації літнього відпочинку дітей у 2013 році
З метою проведення освітньої, культурно-виховної та фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми під час канікул щорічно Міністерством освіти і науки спільно з органами управління освітою вживаються заходи для належної організації відпочинку дітей у таборах з денним перебуванням з використанням бази навчальних закладів (далі - табір).
За прогнозними показниками влітку 2013 року планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 70 % від загальної чисельності дітей шкільного віку в Україні. З них відпочинковими послугами будуть охоплено 62,7 % дітей, в основному за рахунок таборів з денним перебуванням (пришкільних), які є найбільш масовою організаційною формою відпочинку дітей шкільного віку. З 1 червня планується відкриття понад 16,2 тис. таких таборів.
Організація роботи таборів з денним перебуванням здійснюється відповідно до Закону України
"Про оздоровлення та відпочинок дітей" , Доручення Президента України від 7 травня 2013 року "Щодо забезпечення якісного та безпечного літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2013 році",
Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку (постанова Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 № 422), постанови КМУ від 22 листопада 2004 року
№ 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", наказу МОЗ та МОН від 1 червня 2005 року
№ 242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах", наказу МОЗ від 07.05.2013 року
"Про організацію медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року" , постанови Головного державного санітарного лікаря України від 17.04.2013 р.
№ 11 "Про санітарне та епідемічне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році", наказу Міністерства освіти і науки України від 12.04.2013
№ 436 "Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році", в якому зроблено особливий акцент на проведення виховної роботи з дітьми під час відпочинку та оздоровлення.
Відповідно до законодавства, відпочинок - це комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, що забезпечують протягом відпочинкової зміни організацію дозвілля дітей, відновлення фізичних і психічних функцій дитячого організму, сприяють розвитку духовності та соціальної активності дітей і здійснюються в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку.
Згідно діючого законодавства, табір з денним перебуванням - це табір, тимчасово утворений у навчальному закладі, закладі культури, охорони здоров"я, фізичної культури та спорту, в якому забезпечується належний догляд, виховний процес, повноцінне дозвілля дітей, розвиток їх здібностей та інтересів і де діти перебувають протягом дня, але не менше 6 годин.
Відповідно до
Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку (постанова КМУ від 28.04.2009 № 422), табір з денним перебуванням працює за календарним планом роботи, який розробляється педагогічною радою з урахуванням побажань дітей і батьків та затверджується директором закладу. Директором також затверджується режим дня та правила внутрішнього розпорядку для дітей та працівників закладу. Інші види документації, що використовується у пришкільних таборах, можна обирати із
Примірного переліку документації в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку , затвердженого наказом Мінсім’ямолодьспорт від 19.01.2010 № 40. Допускається використання ділової документації, затвердженої засновником (власником) пришкільного табору.
Як свідчить практика, доцільно завчасно розробити Програму діяльності табору відпочинку (далі - програма), яка визначає цілі, завдання, зміст та очікуваний результат. Структурно Програма може виглядати таким чином:
1. Вступ.
2. Цілі і завдання Програми.
3. Зміст діяльності.
4. Механізм реалізації завдань Програми.
5. Необхідні умови реалізації завдань Програми.
6. Очікувані результати.
Наявність зазначеної програми спрощує процес планування роботи табору, який забезпечує чіткість та упорядкованість діяльності всіх підрозділів табору, створює умови для раціонального використання часу під час проведення режимних моментів. До плану роботи табору мають бути включені конкретні заходи, інформація про строки їх виконання, місце проведення, учасників і відповідальних.
................Перейти до повного тексту