- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
01.03.2013
протокол № 2/4-22
Про стан травматизму учасників навчально-виховного процесу за останні сім років, створення безпечних умов праці і навчання в установах та закладах освіти
Заслухавши і обговоривши доповідну записку завідувача сектору безпеки життєдіяльності Старика А.М. "Про стан травматизму учасників навчально-виховного процесу за останні сім років, створення безпечних умов праці і навчання в установах та закладах освіти" та з метою попередження й усунення причин травматизму, колегія ухвалює:
Інформацію про стан травматизму учасників навчально-виховного процесу за останні сім років, створення безпечних умов праці і навчання в установах та закладах освіти взяти до відома.
Доповідну записку "Про стан травматизму учасників навчально-виховного процесу за останні сім років, створення безпечних умов праці і навчання в установах та закладах освіти" довести до відома Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаментів освіти і науки, молоді та спорту (управлінь освіти і науки) обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, керівників підприємств, установ і організацій, віднесених до сфери управління Міністерства, для врахування під час планування роботи стосовно реалізації навчальних програм.
Департаментам загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.), професійно-технічної освіти (Супрун В.В.), вищої освіти (Коровайченко Ю.М.), сектору безпеки життєдіяльності (Старик А.М.) при плануванні роботи з керівниками навчальних закладів щодо поліпшення профілактики травматизму під час навчання та навчальної практики вихованців, учнів і студентів передбачати додаткові запобіжні заходи.
Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаментам освіти і науки, молоді та спорту (управлінням освіти і науки) обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, вищим навчальним закладам I-IV рівнів акредитації:
Обговорити матеріали колегії на засіданнях відповідних колегій, рад, зборів та визначити заходи щодо попередження та усунення причин травматизму вихованців, учнів, студентів, курсантів та працівників.
Переглянути і взяти на особливий контроль плани евакуації учасників навчально-виховного процесу та обслуговуючого персоналу на об'єктах цілодобового перебування.
До 1 травня 2013 р. проаналізувати виконання навчальними закладами за останні три роки приписів органів державного нагляду за безпекою життєдіяльності населення та повідомити до 25 травня 2013 р. сектор безпеки життєдіяльності Міністерства. Посадових осіб, винних у систематичному порушенні правил безпеки в установах і закладах освіти, притягнути до відповідальності.
Постійно діючій комісії з перевірки знань посадових осіб з питань безпеки життєдіяльності (Дніпров О.С.) розпочати планову перевірку знань з питань безпеки життєдіяльності (охорона праці, пожежна безпека, безпека дорожнього руху, поводження при надзвичайних ситуаціях тощо) посадових осіб з березня 2013 року.
Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через міністра, управління безпекою життєдіяльності (охорона праці, пожежна безпека, безпека дорожнього руху, поводження при надзвичайних ситуаціях тощо) до 1 травня 2013 року привести у відповідність до законодавства.
Сектору безпеки життєдіяльності (Старик А.М.) разом з департаментом економіки та фінансування (Даниленко С.В.), відділом внутрішнього аудиту (Колот О.В.) підготувати і направити Міністерству фінансів України пропозиції щодо віднесення видатків на заходи з безпеки життєдіяльності, зокрема, з протипожежної безпеки, до захищених статей видатків загального фонду.
Рекомендувати керівникам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації при розподілі функціональних обов'язків проректорів (заступників директорів) виконання функцій стосовно управління безпекою життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу покладати на проректорів (заступників директорів) з навчальної роботи.
Контроль за виконанням рішення колегії покласти на заступника міністра - керівника апарату Дніпрова О.С.
Голова колегії, Міністр |
Д.В. Табачник |
Додаток
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
про стан травматизму учасників навчально-виховного процесу за останні сім років, створення безпечних умов праці і навчання в установах та закладах освіти
Міністерством значна увага приділяється збереженню життя і здоров'я учасників навчально-виховного процесу.
Розроблено "Галузеву програму забезпечення пожежної безпеки на 2012-2015 роки для навчальних закладів усіх типів, рівнів акредитації та форм власності", ряд інших документів щодо поліпшення профілактичної роботи серед учасників навчально-виховного процесу, на основі яких на місцях підготовлені та реалізуються відповідні планові заходи.
Питання безпеки життєдіяльності, охорони праці щорічно розглядаються на колегіях обласних держадміністрацій спільно з місцевими органами управління освітою за участю керівників рад ректорів, директорів вищих навчальних закладів.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19 березня 2012 року № 308 новопризначені посадові особи і спеціалісти обласних управлінь освіти і науки, вищих навчальних закладів та їх заступники пройшли навчання та перевірку знань з безпеки життєдіяльності.
На місцях проводяться планове навчання та перевірка знань з охорони праці, безпеки життєдіяльності науково-педагогічних кадрів, технічного персоналу, а також працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою. У перевірених навчальних закладах ведуться журнали обліку травматизму, інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
................Перейти до повного тексту