- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
УКРАЇНИ
ЛИСТ
08.04.2013 № 1/9-255
Міністерству освіти і науки,
молоді та спорту Автономної
Республіки Крим, департаментам
(управлінням) освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської міських
державних адміністрацій,
професійно-технічним навчальним
закладам
Про порядок закінчення навчального року та проведення державних кваліфікаційної та підсумкової атестацій у професійно-технічних навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році
Закінчення 2012/2013 навчального року і проведення державних кваліфікаційної та підсумкової атестацій учнів професійно-технічних навчальних закладів визначені робочими навчальними планами підготовки робітничих кадрів,
Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах (наказ Міністерства освіти і науки України від 30.05.2006 № 419),
Положенням про порядок кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам, які здобувають професійно-технічну освіту (наказ Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства освіти України від 31.12.98 № 201/469),
Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008 № 94, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.02.2008 за № 151/14842, зі змінами (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 23.11.2010 № 1116 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.12.2010 за № 1237/18532), наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.01.2013
№ 55 "Про надання грифа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України збірникам завдань для проведення державної підсумкової атестації" та цим листом.
I. Державна підсумкова атестація із загальноосвітніх предметів
Державна підсумкова атестація учнів, які одержують повну загальну середню освіту в професійно-технічних навчальних закладах, проводитиметься в терміни, передбачені робочими навчальними планами ПТНЗ. При складанні розкладу проведення державної підсумкової атестації необхідно передбачити два - три дні для підготовки учнів до складання атестації з кожного предмета.
Державна підсумкова атестація для учнів ПТНЗ проводиться з трьох загальноосвітніх предметів у письмовій формі:
українська мова (переказ, обов'язково);
історія України або математика (інтегрований із алгебри й початків аналізу та геометрії) - один із цих предметів обирається відповідно до професійної спрямованості;
предмет за вибором.
Державна підсумкова атестація розпочинається о 9-ій годині ранку. Інший час початку проведення державної підсумкової атестації погоджується ПТНЗ із відповідними органами департаменту (управління) освіти.
Державна підсумкова атестація проводиться за збірниками завдань, затвердженими наказом МОНмолодьспорту від 25.01.2013
№ 55"Про надання грифа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України збірникам завдань для проведення державної підсумкової атестації".
Випускникам, які звільнені від проходження державної підсумкової атестації, робиться запис (звільнений(а)).
Результати державної підсумкової атестації виставляються у додатки до атестатів про повну загальну середню освіту в графі "Державна підсумкова атестація" та враховуються при визначенні середнього бала атестата.
Для проведення Державної підсумкової атестації з української мови, яка є обов'язковою для учнів усіх навчальних закладів, Міністерство освіти і науки безкоштовно надсилає до Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь (департаментів) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відповідно до кількості навчальних закладів, для практичного використання збірники завдань, які видані ТОВ "Центр навчально-методичної літератури".
Електронні версії всіх збірників завдань та білетів для державної підсумкової атестації розміщено на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua) та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) для практичного використання в процесі підготовки та проведення державної підсумкової атестації учнів.
Учні навчальних закладів із навчанням мовами національних меншин, які прибули із-за кордону і почали вивчати українську мову лише в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків або осіб, які їх замінюють, та рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.
У навчальних закладах, де вивчення предметів здійснюється іноземними, російською чи іншими мовами національних меншин, Державна підсумкова атестація може складатися мовою вивчення предмета. У такому разі переклад необхідної кількості варіантів завдань за збірниками, рекомендованими Міністерством освіти, здійснює навчальний заклад.
Учні, які хворіли під час проведення державної підсумкової атестації, зобов'язані надати медичну довідку, на підставі якої вони можуть скласти атестацію в інші терміни.
Відповідно до
Положення про державну підсумкову атестацію учасники міжнародних предметних олімпіад та турнірів, конкурсів, переможці III та учасники IV етапів всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з тих предметів, з яких вони стали переможцями. У додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів - 12 балів.
Переможці II та учасники III етапів всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук звільняються від атестації з предмета, який є базовим для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу. У додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів - 12 балів.
Учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, які мають статус міжнародних, звільняються від атестації. У додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляється річна та атестаційна оцінки - 12 балів із того предмета, з якого учень (учениця) брав(ла) участь у олімпіаді; з інших предметів виставляються атестаційні оцінки за результатами річного оцінювання.
Учням, які мають міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту (Deutches Sprachdiplom (DSD), Goethe-Zertifikat B1, Goethe-Zertifikat B2 - німецька мова; DELF/DALF - французька мова; IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL, Pearson Test of English (PTE) рівня (B-1, B-2) - англійська мова; D.E.L.E. - іспанська мова), зазначені вище іспити зараховуються як державна підсумкова атестація. У додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляються річна та атестаційна оцінки з цих предметів - 12 балів.
При визначенні претендентів на нагородження золотою та срібною медалями та їх нагородженні необхідно дотримуватися вимог Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні".
................Перейти до повного тексту