1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
УКРАЇНИ
ЛИСТ
14.12.2012 № 1/9-904
Міністерству освіти і науки, молоді
та спорту Автономної Республіки Крим,
управлінням освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської міських
державних адміністрацій
Про проведення XI Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої журналістики "Прес-весна на Дніпрових схилах"
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту інформує, що 17 - 19 травня 2013 року в м. Києві відбудеться XI Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики "Прес-весна на Дніпрових схилах" за темою "Молодь і соціум" (умови додаються). Організатори заходу - Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, Київський Палац дітей та юнацтва, Інформаційно-творче агентство "Юн-прес", Національна Спілка журналістів України.
Мета фестивалю-конкурсу: залучення молодих людей до соціальної активності в громадському, культурному, економічному житті міста, держави, світу; формувати почуття гідності громадянина; виховання інтелектуально й духовно розвиненого підростаючого покоління - майбутнього нації, країни, світу.
До участі у фестивалі-конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, шкільні газети, медіа-центри, редакції.
Місце проведення: м. Київ, Київський Палац дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).
Додаткова інформація: 01010, Україна, м. Київ, Вул. Івана Мазепи, 13, оф. 246; e-mail: press-vesna@ukr.net; yun-press@mail.ru; yun-press@ukr.net; Skype: kapa_adamovna; www.yun-press.jimdo.com; тел./факс: (044) 280-92-91.
Заступник Міністра Б.М. Жебровський
Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки, молоді
та спорту України
14.12.2012 № 1/9-904
УМОВИ
проведення XI Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики "Прес-весна на Дніпрових схилах"
Мета фестивалю-конкурсу: залучення молодих людей до соціальної активності в громадському, культурному, економічному житті міста, держави, світу; формувати почуття гідності громадянина; виховання інтелектуально й духовно розвиненого підростаючого покоління - майбутнього нації, країни, світу.
Завдання:
- сприяння реалізації положення Міжнародної конвенції про права дитини вільно висловлювати свою думку, отримувати та передавати інформацію будь-якого роду, незалежно від кордонів, в усній, письмовій або друкованій формі;
- створення умов для самореалізації обдарованої молоді в інформаційному просторі, а саме: залучення творчих сил, інтелектуального потенціалу до роботи в дитячих та молодіжних ЗМІ, поглиблення їх природних здібностей, надання професійної допомоги та підтримки в процесі створення інформаційної продукції;
- розкриття за допомогою різноманітних жанрових напрямів та тематик особливостей життєдіяльності молоді в умовах сучасного міста;
- вивчення ситуації зі ЗМІ м. Києва та ініціювання створення молодіжного інформаційного центру для вивчення та вирішення проблем сучасної молоді;
- встановлення та зміцнення професійних та творчих контактів між молодіжними ЗМІ міста та молодіжними організаціями країн світу;
- інтеграція української молодіжної політики у світовий процес розвитку інформаційних видань для молоді.
Організаторами та співорганізаторами фестивалю-конкурсу є:
- Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України;
- Головне Управління освіти і науки КМДА;
- Київський палац дітей та юнацтва;
- Інформаційно-творче агентство "ЮН-ПРЕС";
- Головне Управління у справах сім'ї, молоді та спорту;
- Управління професійно-технічної освіти м. Києва;
- Національна спілка журналістів України;
- Київська обласна державна адміністрація;
- Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка;
- Київський Міжнародний Університет;
- Київський Славістичний університет;
- Університет "КРОК";
- Інститут Реклами;
- Міжнародний благодійний фонд "Надії і Добра";
- Товариство "Просвіта";
- Кондитерська компанія "АВК";
- Центр культури та мистецтв "Парк "Київська Русь";
- Група компаній "Фокстрот";
- Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
- Молодіжна бізнес-школа;
- Радіо - "Школяда", "Ера", "Голос Києва", "Голос России";
- Газети та журнали - "Молодь України", "Молодіжне перехрестя"; "Освіта України", "Юн-пресІнформ", "Міст-М", "Україна", "Однокласник", "Стіна", "Шкільна столиця", "Вечерние вести"; "Голос України", "Хрещатик", "Урядовий кур'єр", "Жінка", "Країна";
- Телекомпанії: Перший Національний, ТРК "Київ", "5 канал", "УТР "Всесвітня служба ТБ та радіомовлення України".
УЧАСНИКИ
У Фестивалі беруть участь учні загальноосвітніх навчальних закладів, позашкільних закладів освіти, представники дитячих та молодіжних видань України та країн зарубіжжя.
Вік учасників 13 - 21 років
МІСЦЕ ТА ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ
Місце проведення: Київський Палац дітей та юнацтва (вул. Івана Мазепи, 13) Термін проведення: 1 етап - листопад 2012 року - березень 2013 року (учасники конкурсів працюють над творчими роботами); 2 етап - березень - травень 2013 року (робота журі: оцінювання творчих робіт); 3 етап - 17 - 19 травня 2013 р. (підбиття підсумків конкурсів, нагородження переможців та проведення прес-толоки дитячих ЗМІ м. Києва).
НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
Лауреатам, які посядуть I місця у номінаціях "Журналістська робота", "Літературний твір", "Телефільм", "Фоторепортаж", надаються пільги під час вступу до ВНЗ, що виступають співорганізаторами Фестивалю; переможці фестивалю-конкурсу нагороджуються дипломами, цінними подарунками.
ТЕМАТИКА ФЕСТИВАЛЮ
Фестиваль - відмінний плацдарм для творчості юних початківців: фотоаматорів, молодих "акул пера", починаючих поетів та письменників, юних тележурналістів, відеооператорів та "айтішників"! Підготовка до участі у фестивалі потребує початкових професійних умінь та навичок, а безпосередня участь - відкритість до нових, цікавих знань. Протягом трьох фестивальних днів юні журналісти стають учасниками культурно-ділової програми, до якої долучаються відомі журналісти, редактори провідних ЗМІ, режисери знаних телепрограм, громадські діячі. Про важливість та зростаючу популярність фестивалю говорять надіслані роботи, які щороку збільшують свою кількість та розширюють географію: у 2012 році оргкомітетом було отримано більше трьох тисяч робіт із 69-и населених пунктів України та 13-и країн зарубіжжя.
Стрімкий розвиток людства неможливий без піднесення та утвердження правових засад державності та розвитку громадянського суспільства, які, в свою чергу, нездійсненні без залучення молодого покоління. Тому суспільне рівняння, на перший погляд, є досить простим: "молодь = майбутнє"! Але, звичайно, за цими двома словами криється багато аспектів, як на планетарному так і на особистісному рівні! Від якості соціалізації молоді залежить, яким нам бачити світ надалі! І журналісти, як представники четвертої влади, безумовно, мають вагомий вплив на цей процес!

................
Перейти до повного тексту