1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
06.08.2003 N 527
Про затвердження Положення про навчальне господарство професійно-технічного навчального закладу сільськогосподарського профілю
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про професійно-технічну освіту", пункту 49 спільних заходів Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук щодо розвитку професійно-технічної освіти
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про навчальне господарство професійно-технічного навчального закладу сільськогосподарського профілю Міністерства освіти і науки України (додається).
2. Департаменту професійно-технічної освіти (Томашенко В.В.) довести Положення до управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій та забезпечити введення його в дію з 2 січня 2004 року.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника державного секретаря Огнев'юка В.О.
Міністр В.Г.Кремень ПОГОДЖЕНО: Заступник державного секретаря Міністерства праці та соціальної політики України Н.І.Іванова Державний секретар Міністерства аграрної політики України С.І.Мельник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
06.08.2003 N 527
ПОЛОЖЕННЯ
про навчальне господарство професійно-технічного навчального закладу сільськогосподарського профілю Міністерства освіти і науки України
1. Загальні положення
1.1. Навчальне господарство професійно-технічного навчального закладу сільськогосподарського профілю Міністерства освіти і науки України (надалі навчальне господарство), є виробничим підрозділом і основною базою для проведення виробничого навчання, виробничої практики, впровадження прогресивних технологій вирощування сільськогосподарської продукції, механізації трудомістких процесів в тваринництві, переробки сільськогосподарської продукції учнями, слухачами та педагогічними працівниками училища.
1.2. Навчальне господарство створюється і ліквідується за рішенням професійно-технічного навчального закладу та погодженням із спеціально уповноваженим регіональним органом управління професійно-технічною освітою.
1.3. Земельна ділянка орнопридатної землі для організації навчального господарства відводиться із земель державного запасу, як правило, поблизу професійно-технічного навчального закладу та оформляється згідно з законодавством України державним актом на землю.
Розмір земельної ділянки розраховується на одного учня, слухача, що навчається професіям сільськогосподарського профілю, в межах ліцензованого обсягу підготовки. За професіями тракторист-машиніст сільськогосподарського профілю, робітник фермерського господарства - 2,5 га на одного учня (в малоземельних передгірських регіонах - 1-2 га), за професіями рільництва (плодоовочівник, овочівник, тощо) та тваринництва (тваринник, оператор тваринницьких комплексів та механізованих ферм, тощо) - 1 га на одного учня, але не менше 100 га на навчальне господарство.
Навчальне господарство повинно мати землю, відповідну техніку, причіпний інвентар для вирощування сільськогосподарських культур, а також, в разі потреби, тваринницькі ферми, поголів'я тварин, навчально-виробничі і житлово-побутові будівлі, які необхідні для забезпечення функціонування навчального господарства.
1.4. Земельна ділянка знаходиться у державній власності і не може бути відчужена без дозволу Міністерства освіти і науки України. Відчуження земельної ділянки провадиться згідно із чинним законодавством України.
1.5. В своїй діяльності навчальне господарство керується законами України "Про освіту", "Про професійно-технічну освіту", Положенням про професійно-технічний навчальний заклад, Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах, Земельним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами, наказами і інструкціями Міністерства освіти і науки України, а також Статутом закладу і цим Положенням.
2. Завдання навчального господарства
Завданнями навчального господарства є:
2.1. Забезпечення необхідних умов для проведення виробничого навчання та, в разі необхідності, проходження виробничої і переддипломної практики учнів з спеціальностей і професій сільськогосподарського напрямку відповідно до робочих навчальних планів і програм на основі високої культури землеробства, тваринництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції, застосування світових досягнень науки і передової практики сільськогосподарського виробництва.
2.2. Виробництво і переробка сільськогосподарської продукції на основі сучасних технологій та її реалізація. Отримання високих стійких врожаїв сільськогосподарських культур, забезпечення високої продуктивності тваринництва.
2.3. Моделювання і апробація нових виробничих технологій, вдосконалення форм і методів ведення сучасного господарства.
2.4. Зміцнення матеріально-технічної бази, створення необхідних культурно-побутових і житлових умов для працівників, учнів і слухачів в період їх професійно-практичної підготовки та забезпечення безпечних умов праці, а також більш повне задоволення соціально-побутових потреб пенсіонерів з числа колишніх працівників навчального закладу.
2.5. Дотримання Земельного кодексу та законодавства України, здійснення заходів по охороні навколишнього середовища і раціональному використанню природних ресурсів.
2.6. Організація підвищення кваліфікації та стажування робітників і спеціалістів сільськогосподарського виробництва.
3. Діяльність навчального господарства
3.1. В навчальному господарстві згідно з робочими навчальними планами і програмами здійснюється професійно-практична підготовка учнів, слухачів за профілем обраної професії для отримання професійних умінь і навичок, продуктивна праця, пов'язана з виробництвом товарної продукції.
3.2. Навчальне господарство визначає напрями своєї діяльності, спеціалізації відповідно до напрямку підготовки фахівців, організовує виробництво сільськогосподарської продукції, її переробку і реалізацію.
3.3. Навчально-виробнича діяльність навчального господарства визначається навчально-виробничим планом, складеним завідувачем навчальним господарством з урахуванням високої якості проведення виробничого навчання і практики учнів, слухачів і затвердженим педагогічною радою. Всі роботи в навчальному господарстві виконуються, як правило, учнями, слухачами в процесі виробничого навчання, виробничої та переддипломної практики, працівниками навчального господарства, іншими фахівцями згідно з трудовими угодами. Тривалість робочого дня учнів в період виробничого навчання в навчальному господарстві не повинна перевищувати 6 академічних годин і відповідати часу, передбаченому робочим навчальним планом.

................
Перейти до повного тексту