1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.11.2012 № 1287
Про деякі питання діяльності Комітету з питань етики (біоетики)
Відповідно до частин третьої і четвертої статті 26, статті 31 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" , розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 1585 "Про затвердження переліку нормативно-правових актів з питань захисту тварин від жорстокого поводження", наказу Міністерства освіти і науки України від 03.05.2006 № 342 і наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01.03.2012 № 249 , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 березня 2012 р. за № 410/20729,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити як такі, що додаються:
Положення про Комітет з питань етики (біоетики);
персональний склад Комітету з питань етики (біоетики).
2. Департаменту управління справами зробити відмітку у справах архіву (Ворошиловський О.В.).
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Суліму Є.М.
Міністр Д.В. Табачник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки, молоді
та спорту України
19.11.2012 № 1287
ПОЛОЖЕННЯ
про Комітет з питань етики (біоетики)
I. Загальні положення
1.1. Комітет з питань етики (біоетики) (далі - Комітет) є постійно діючим координаційно-дорадчим науково-експертним органом при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, який утворено наказом Міністерства освіти і науки України від 03.05.2006 № 342 і забезпечує виконання вимог Закону України "Про захист тварин від жорсткого поводження" .
1.2. Комітет взаємодіє з Міністерством охорони здоров'я, Державною ветеринарною та фітосанітарною службою, Національною академією наук, Національною академією медичних наук, а також з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади, науковими установами.
1.3. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією України та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки, а також рекомендаціями ЮНЕСКО, Всесвітньої організації охорони здоров'я, інших організацій системи ООН і Ради Європи, Положенням про Міністерство освіти і науки та цим Положенням.
II. Завдання Комітету
2.1. Основними завдання Комітету є:
моніторинг дотримання гуманних, етичних та морально-правових принципів стосовно експериментальних тварин при проведенні наукових експериментів, роботи з експериментальними тваринами;
розробляє для локальних комітетів з біоетики методичні рекомендації щодо форм звітів, висновків про результати перевірок дотримання умов, визначених Порядком проведення науковими установами дослідів, експериментів на тваринах , затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01.03.2012 № 249, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 березня 2012 р. за № 410/20729;
підготовка рекомендацій науковим установам, вищим навчальним закладам III - IV рівнів акредитації незалежно від форм власності щодо шляхів усунення порушень вимог гуманного ставлення до експериментальних тварин, виявлених локальними комітетами з біоетики.
2.2. Комітет відповідно до покладених на нього завдань здійснює підготовку пропозиції Міністерству освіти і науки, молоді та спорту щодо:
переліку наукових установ, які мають право проводити досліди на тваринах;
проектів нормативно-правових актів з питань захисту тварин від жорстокого поводження;
здійснює інші повноваження у сфері захисту тварин від жорстокого поводження відповідно до своєї компетенції.
III. Склад і структура Комітету
3.1. Комітет утворюється у складі Голови, заступників, секретаря, та інших членів, які беруть участь у його роботі на громадських засадах.
3.2. Персональний склад Комітету та його голова затверджуються Міністром освіти і науки, молоді та спорту.
3.3. Комітет формується у складі щонайменше десяти членів.
Комітет повинний включати достатню кількість осіб, що володіють необхідним досвідом і кваліфікацією для оцінки етичних та морально-правових принципів щодо проведення наукового експерименту.
3.4. До складу Комітету входять представники Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, інших центральних органів виконавчої влади, Національної та галузевих академій наук, а також учені і фахівці-практики з питань біології, медицини, ветеринарії, юриспруденції, які займаються пошуком, розробленням, вивченням, реалізацією і застосуванням принципів біоетики, а також представники науково-дослідних та науково-освітніх установ України, де здійснюються дослідження, пов'язані з проблемами біоетики.
3.5. Зміни до персонального складу Комітету вносяться головою Комітету за погодженням з Міністром освіти і науки, молоді та спорту.
IV. Організація діяльності Комітету
4.1. Основною організаційною формою роботи Комітету є засідання, які проводяться за потреби, але не рідше ніж один раз на квартал.

................
Перейти до повного тексту