- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЛИСТ
Кабінету Міністрів України
Стосовно ратифікації Україною Євразійської патентної конвенції
Євразійська патентна конвенція (далі - Конвенція) розроблена на виконання підписаної в березні 1883 року дев'ятьма країнами СНД
Угоди про заходи щодо охорони промислової власності . У вересні 1994 року Конвенцію було підписано главами Урядів десяти країн СНД. На сьогодні Конвенцію ратифікували або приєдналися до неї всі країни СНД, за винятком України, Узбекистану та Грузії. Конвенція розроблена на основі прийнятих у міжнародній практиці норм і процедур, відображає сучасні тенденції законодавства у сфері промислової власності і відповідає багатостороннім міжнародним угодам у цій галузі. Зберігаючи незалежність національних систем правової охорони інтелектуальної власності, Конвенція спрощує процедуру одержання охоронних документів на винаходи, які діють в усіх державах - учасницях. Згідно з Конвенцією було засновано регіональну Євразійську патентну організацію (ЄАПО) та Євразійське патентне відомство. Конвенція відкрита для приєднання інших країн.
З 1 січня 1996 р. Євразійське патентне відомство, яке виконує адміністративні функції ЄАПО, розпочало прийом заявок на видачу патентів на винаходи. Проведений аналіз щорічних звітів ЄАПО засвідчив, що основну частину доходів від розгляду міжнародних заявок становлять доходи від розгляду заявок, поданих іноземними заявниками за процедурою, передбаченою Договором про патентну кооперацію (далі - Договір).
Заявники з країн, що є членами ЄАПО та які раніше використовували процедуру, передбачену Договором, для отримання правової охорони об'єктів промислової власності на території України, подаватимуть заявки із зазначенням України безпосередньо до Євразійського патентного відомства, яке виконує адміністративні функції ЄАПО, уникаючи таким чином національної фази, що передбачена Договором. За умови вступу України до ЄАПО економічно вигіднішим буде подання заявок за процедурою, передбаченою Конвенцією. У зв'язку із зазначеним втрати національного патентного відомства можуть становити близько 50 відсотків загальної суми надходжень за розгляд міжнародних заявок.
Ратифікація Україною Конвенції позбавить експертний орган України можливості стати міжнародним пошуковим органом, призведе до нівелювання його досягнень та переваг, а також до ліквідації інституту патентних повірених, значна кількість яких представляє інтереси саме іноземних заявників.
Той факт, що Україна на сьогодні не ратифікувала Конвенцію, не перешкоджає її громадянам використовувати переваги цього міжнародно-правового акта. Для громадян України встановлено пільгові розміри збору за розгляд заявки на отримання євразійського патенту - 20 відсотків його повного розміру. Слід зазначити, що Україна уклала з більшістю країн СНД двосторонні договори у сфері правової охорони промислової власності.
................Перейти до повного тексту