- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 417 від 13.12.99
м.Київ
Про затвердження Положення про Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 року
N 1100 "Про утворення Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою" і доручення Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 1999 року N 28 про затвердження Положення про Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою (додається).
2. Ректору Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя (Яковець В.П.) до 1 січня 2000 року внести відповідні зміни до Статуту університету.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Ю.І.Горобця.
Міністр В.О.Зайчук
Затверджено
наказом Міністерства
освіти України
від 13 грудня 1999 р. N 417
Положення про Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою
1. Загальні положення
1.1. Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою (надалі - Центр) створений у Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 року
N 1100 як окремий структурний підрозділ.
1.2. Адреса Центру: 251200, Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Кропив'янського, 2.
1.3. Центр використовує наукову, матеріально-технічну і навчально-виробничу базу університету.
1.5. Центр сприяє реалізації державної політики щодо підтримки української діаспори, надає їй практичну допомогу в гуманітарній сфері, співпрацює в освітній, науковій і культурній галузях із вченими, діячами культури, громадськістю, освітніми, науковими установами, фондами, товариствами української діаспори.
1.6. Центр, при виконанні покладених на нього функцій, взаємодіє з Державним комітетом України у справах національностей та міграції як координатором реалізації державної політики щодо української діаспори, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, а також з відповідними органами та установами інших держав.
1.7. Центр має круглу печатку, кутовий штамп зі своєю назвою, фірмові бланки з емблемою та інші реквізити.
2. Основні напрямки діяльності центру
2.1. У галузі гуманітарної співпраці та забезпечення науково-освітніх потреб української діаспори
2.1.1. Сприяння створенню, на основі міжнародних домовленостей, у місцях компактного проживання українців за кордоном (США, Канада, Австралія, Німеччина, Росія, Білорусь, Молдова, Казахстан, Угорщина, Словаччина, Польща та ін.) культурно-інформаційних центрів, надання їм організаційної, методичної та іншої допомоги.
2.1.2. Налагодження співпраці у галузі науки і освіти з українськими науковими центрами за кордоном.
2.1.3. Створення і реалізація спільних наукових, освітніх і культурних проектів і програм у галузі українознавства з відповідними українськими інституціями за кордоном. Підтримка раціональних пропозицій представників зарубіжних наукових і освітніх центрів щодо спільної науково-освітньої діяльності.
2.1.4. Вивчення освітніх потреб українців, які проживають за кордоном, організація та координація підготовки на базі університету вчителів української мови та літератури, історії України, українського народознавства, інших шкільних предметів для роботи в навчальних закладах української діаспори. Організація диференційованих курсів з вивчення української мови (початковий курс, курс поглибленого вивчення) тощо, а також підготовчих курсів з подальшим навчанням в університеті, забезпечення другої освіти, підготовки і перепідготовки спеціалістів за замовленнями, стажування, прийом кандидатських іспитів, навчання у магістратурі та аспірантурі, підготовка та захист кандидатських і докторських дисертацій.
2.1.5. Організація на базі університету факультативів, шкіл українознавства, заочних українознавчих курсів, залучення до них учнів і студентів українського походження, які проживають за кордоном, розробка відповідних навчальних програм, навчальних та навчально-методичних посібників, рекомендацій тощо. Участь в організації на компенсаційних засадах літніх україномовних курсів для вчителів та учнів зарубіжжя, шкіл, семінарів, олімпіад, виставок, спільних центрів освіти та консультаційних бюро. Створення творчих груп вчених та педагогів для надання організаційної і методичної допомоги, освітніх послуг у місцях компактного проживання українців за кордоном.
2.1.6. Забезпечення стажування і педагогічної практики студентів (слухачів) з числа представників діаспори у школах та інших закладах освіти України.
2.1.7. Організація підготовки підручників та навчальних посібників з української мови, української літератури, історії України, педагогіки, історії національної культури, усної народної творчості, народознавства та ін. для учнів та студентів з діаспори, які навчатимуться в Україні, а також відповідної навчально-методичної літератури для навчальних закладів української діаспори.
2.1.8. Спільна видавнича діяльність: видання наукових праць, підручників, посібників, матеріалів спільних наукових конференцій та семінарів українознавчої тематики, довідників, словників, путівників, буклетів, каталогів та іншої друкованої продукції.
2.1.9. Організація за участю вчених університету та діаспори актуальних наукових досліджень (підготовка магістерських, кандидатських, докторських дисертацій) з сучасної українознавчої проблематики, їх публічний захист, підготовка до видання і перевидання фундаментальних праць з національної історії, культури, літературознавства, педагогіки, залучення для цієї мети коштів міжнародних фондів та центрів співробітництва, пожертв організацій та громадян.
2.1.10. Організація за участю вчених України і зарубіжжя симпозіумів, конференцій, науково-практичних семінарів з питань економічного, політичного і культурного розвитку України, науково-технічних досягнень, проведення соціологічних досліджень з метою визначення сучасного стану функціонування української мови у місцях компактного проживання українців за кордоном.
................Перейти до повного тексту