1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Н А К А З
29.03.2011 N 1114
Про затвердження Концепції національного соціального проекту до Євро-2012 "Давай разом!"
На виконання протоколу N 1 наради з організаційних питань щодо реалізації Кампанії про права дитини "Давай разом / Let's do it together!" від 18.11.2010 та з метою ефективної реалізації національного соціального проекту до Євро-2012 "Давай разом!"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Концепцію національного соціального проекту до Євро-2012 "Давай разом!" (далі - Концепція), що додається.
2. Департаменту стратегічного планування та комунікацій (Горін А.В.), Державній соціальній службі для сім'ї, дітей та молоді (Лук'янова Н.Л.) забезпечити координацію реалізації національного соціального проекту до Євро-2012 "Давай разом!" згідно із затвердженою Концепцією.
3. Міністерству сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам у справах сім'ї, молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Республіканському (Автономна Республіка Крим), обласним, Київському та Севастопольському міським центрам соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в межах компетенції забезпечити реалізацію національного соціального проекту до Євро-2012 "Давай разом!" згідно із затвердженою Концепцією.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра у зв'язках
з Верховною Радою України та
іншими органами державної влади,
голова комісії з проведення
реорганізації




Ю.П.Сизенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінсім'ямолодьспорту
29.03.2011 N 1114
КОНЦЕПЦІЯ
національного соціального проекту до Євро-2012 "Давай разом!"
Аналіз ситуації
Влітку 2012 року в Україні та Польщі відбудеться фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу. Обидві країні вкладають значні кошти у зведення спортивних споруд, поліпшення транспортної та комунікаційної систем, розбудову об'єктів туристичної інфраструктури для проведення на належному рівні турніру Євро-2012. Водночас в умовах міжнародної економічної кризи не доводиться розраховувати на значне додаткове фінансування державою соціальних проектів, пов'язаних із проведенням фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу.
Україна, посилюючи свій імідж у світі як країна з демократичними перетвореннями та європейськими цінностями, культурним минулим та національними традиціями, у підготовці до Євро-2012 виокремлює низку соціальних проблем, на які, перш за все, наражаються діти та молодь, і які мають вирішуватися не лише виходячи з українських реалій, а й за допомогою залучення фахівців і ресурсів інших держав. Крім того, в останні роки ускладнилася ситуація з епідемією ВІЛ/СНІДу та наркоманією; мають місце проблеми стигми та дискримінації як за ознакою статі, так і за національною приналежністю. Багато підлітків зростають в умовах, що не забезпечують їм захист від загрози стати жертвою торгівлі людьми, сексуальної або трудової експлуатації, від легкодоступності алкоголю, хімічних речовин і наркотиків. Соціально-економічні негаразди найболісніше відбиваються на сім'ях з дітьми та жінках.
Загалом в Україні:
- 2,3 млн. неповних сімей та 396 тисяч багатодітних;
- близько 8 млн. 300 тис. дітей віком до 18 років, з яких понад 100 тис. - діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 186 тис. - діти-інваліди;
- зареєстровано близько 200 тис. ВІЛ-позитивних людей, з яких 29537 - діти віком до 14 років;
- близько 80 тис. офіційно зареєстрованих споживачів ін'єкційних наркотиків;
- протягом 2010 року зафіксовано понад 110 тис. звернень з питань насильства в сім'ї.
Євро-2012 - це унікальна нагода залучити широкі кола громадськості, і найперше - молодь, до розв'язання цілої низки нагальних соціальних проблем суспільства. Це - нагода заохотити до дій, підвищити рівень обізнаності, свідомості та відповідальності у багатьох соціальних питаннях і проблемах розвитку, характерних не тільки для України, а й для інших країн.
Увага мільйонів людей по всьому світу буде прикута до України та Польщі. Окрім власне спорту і футбольних матчів, Євро-2012 - це можливість долучити європейську спільноту й до інших питань, зокрема соціальної сфери, захисту прав дітей, проблем дискримінації та рівності. Це також нагода залучити та навчити тисячі молодих людей волонтерській діяльності як соціально значущої роботи, що є важливим ресурсом для України.
Євро-2012 - це також і бізнес-кампанія, що має сприяти популяризації ідей соціальної відповідальності, залученню бізнесу до вирішення найактуальніших проблем громади.
Питання соціальної відповідальності, що можуть бути вирішені в рамках соціального проекту, серед іншого, можуть включати в себе наступне: пропагування загальнолюдських цінностей, формування у громадян "духу єдиної команди - країни", безпечної поведінки, попередження насильства (включаючи насильство щодо дітей та жінок, насильство у школах); попередження сексуальної експлуатації та торгівлі людьми, ксенофобії, расизму; профілактика ВІЛ-інфекції та СНІДу; соціальна інтеграція, попередження стигми і дискримінації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, людей з обмеженими можливостями, мігрантів тощо.
Соціальний проект "Давай разом!" (далі - проект) буде багатокомпонентним і складатиметься з таких напрямів: комунікаційна кампанія, робота з волонтерами, підготовка та відкриття спортивних майданчиків, залучення дітей до спортивних змагань, підготовка тренерів, розповсюдження інформаційних матеріалів тощо.
Мета соціального проекту:
- підвищити рівень громадської обізнаності та пропагувати основні ідеї (месседжі) попередження ключових соціальних проблем, що впливають на громадян, передусім дітей та молодь в Україні, шляхом адвокації, розповсюдження інформаційно-просвітницьких матеріалів, залучення і мобілізації молодих людей зокрема та громад в цілому;
- сприяти соціальному включенню в суспільне життя, прийняттю, толерантному ставленню та недопущенню всіх форм дискримінації щодо тих, хто опинився у складних життєвих обставинах;

................
Перейти до повного тексту