1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
Л И С Т
19.07.2011 N 1/9-541
Міністерству освіти і науки,
молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
управлінням освіти і науки
обласних, Київської
та Севастопольської міських
державних адміністрацій
Щодо виконання Плану заходів до 70-х роковин трагедії Бабиного Яру
На виконання доручення Прем'єр-міністра України від 5 травня 2011 р. N 17244/0/1-11 та згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2010 р. N 491 "Про підготовку та проведення заходів до 70-х роковин трагедії Бабиного Яру" Міністерство надсилає інформаційно-методичний лист щодо відзначення зазначеної події в навчальних закладах України.
Інформацію про виконання заходів просимо надати до 20 вересня 2011 р. в електронному вигляді за адресою vich10@ukr.net з позначкою "Бабин Яр".
Заступник Міністра Б.М.Жебровський
Додаток
ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЛИСТ
Українська та світова спільнота у вересні 2011 року відзначатиме 70-ту річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.
Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тисячі євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100000 осіб.
Українська держава та громадськість приділяє велику увагу вивченню історії Голокосту та інших геноцидів, формуванню в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння.
Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила теми "Голокост" та "Бабин Яр" як обов'язкові для включення в навчально-виховний процес.
70-річчя трагедії Бабиного Яру є нагодою не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.
За рішенням Кнесету в 1953 році, коли на честь вшанування пам'яті жертв і героїв Голокосту був заснований Яд Вашем, людей, які були готові на самопожертву заради іншого, стали називати Праведниками народів світу. Присвоєння звання Праведник світу виражає собою прагнення єврейського народу віддати шану іншим національностям, які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв під час фашистської навали. Визнані Праведником світу отримують медаль і Почесну грамоту, а їх імена увічнюють в Яд Вашем на Горі Пам'яті в Єрусалимі.
На підставі Закону Держави Ізраїль про Пам'ять Катастрофи (1951 р.) високе звання "Праведник народів світу" отримали 23788 чоловік (за даними "Яд Вашем" на 01.01.2011), вихідці з 45 країн світу; серед них - християни і мусульмани, віруючі і атеїсти, чоловіки і жінки, люди всіх професій та різного віку, освічені та неграмотні, багаті та бідні. Єдине, що їх об'єднувало, це людяність і мужність, прагнення в жорстоких умовах фашистського терору зберегти найкращі моральні якості людини. Найбільше Праведників, які ризикували власним життям заради рятування інших, є у Польщі - 6266, Голландії - 5108, Франції - 3331 та Україні - 2363 особи.

................
Перейти до повного тексту