1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.05.2011 N 446
Про підсумки перших Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників
Відповідно до розпорядження Міністерства від 14.03.2011 р. N 24-р з 15 березня по 15 квітня 2011 р. "Про проведення перших Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників" було узагальнено результати опитування батьків. Аналізуючи підсумки проведеної роботи, з метою вдосконалення розвитку всіх форм дошкільної освіти, забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти, вирішення проблем, з якими стикаються батьки майбутніх першокласників,
НАКАЗУЮ:
1. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести до відома керівників дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів узагальнені результати проведення Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників (додається) та вжити відповідно до компетенції заходів щодо вдосконалення розвитку всіх форм дошкільної освіти, вирішення проблем, з якими стикаються батьки майбутніх першокласників.
2. Опублікувати цей наказ в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки, газеті "Освіта України", розмістити на офіційному веб-сайті Міністерства (www.mon.gov.ua).
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра Б.М.Жебровський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки, молоді та спорту
України
16.05.2011 N 446
УЗАГАЛЬНЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ
проведення Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників
На виконання розпорядження Міністерства освіти і науки від 14.03.2011 N 24-р "Про проведення перших Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників" з 15 березня по 15 квітня 2011 р. було проведено перші Всеукраїнські Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників.
Узагальнення результатів та інформаційно-технічний супровід зборів здійснювали департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки спільно з відділенням інформаційно-аналітичних систем управління освітньою галуззю Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Інформаційні матеріали для обговорення було розміщено на Інтернет-порталі "Єдине освітнє інформаційне вікно України" (www.osvita.com) та на сайті Міністерства (mon.gov.ua).
Перші Всеукраїнські Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників проведено з метою вдосконалення розвитку всіх форм дошкільної освіти, забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти, вивчення проблем, з якими стикаються батьки майбутніх першокласників.
Всього від респондентів отримано 4978 повідомлень.
На запитання "Якою формою дошкільної освіти охоплена Ваша дитина? (відвідує дитячий садок, центр розвитку, групу короткотривалого перебування в садку або загальноосвітньому закладі, соціально - педагогічний патронат тощо)?" 75% респондентів повідомили, що їхні діти відвідують дитячий садок, 6% - центр розвитку, 4% - групу короткотривалого перебування в садку, 10% - в загальноосвітньому закладі, 2% - охоплені соціально-педагогічним патронатом, інші форми - 3%.
Більшість респондентів (47%) на запитання: "З яким, переважно, настроєм Ваша дитина відвідує заклад?" відповіла, що з радістю, 34% - з добрим, 18% - з нормальним, 1% - з поганим настроєм. При цьому вказано, що настрій дитини залежить від вихователя та атмосфери в дитячому садку, а також від того, що дітям приходиться надто рано вставати.
Щодо оцінки умов перебування дитини у закладі, то 96% респондентів повідомили, що їх влаштовують створені умови, а 4% батьків стурбовані недостатнім фінансуванням дитячих садків. Значну кількість батьків турбують також збори коштів на потреби дитячого садка: матеріали для ремонтних робіт, іграшки, меблі, миючі засоби тощо.
Про достатнє інформування щодо програм розвитку дитини, за якими працюють у закладі, повідомляють - 25% дописувачів; про харчування дитини - 26%; режим роботи закладу - 27%; профілактичні заходи по оздоровленню дітей - 22% батьків.
На думку 79% батьків необхідності внесення змін до програм розвитку дитини старшого дошкільного віку немає, а 21% батьків, вважають, що необхідні зміни, які будуть відповідати вимогам вчителів щодо підготовки до 1 класу. Окремі дописувачі вважають, що до вподоби програма розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт".

................
Перейти до повного тексту