- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
Л И С Т
Міністерству освіти і науки
Автономної Республіки Крим
Управлінням освіти і науки
обласних, Київської
та Севастопольської міських
державних адміністрацій
Обласним інститутам
післядипломної педагогічної
освіти
На виконання спільного наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства оборони України, Товариства сприяння обороні України (ДТСААФ) від 23.03.2011
N 252/157/32 "Про проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця" 19 квітня цього року відбудеться урочисте відкриття Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця" на базі Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського та Миколаївського муніципального колегіуму.
Просимо відрядити для участі у зазначеному заході працівника управління освіти і науки або інституту післядипломної педагогічної освіти, який є відповідальним за організацію та проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця" у регіоні.
Реєстрація учасників 19 квітня до 9.45 за адресою: вул. Котєльна, буд. 8, Миколаївський муніципальний колегіум. Початок роботи о 10.00.
Проїзд та харчування учасників здійснюється за рахунок відряджуючої організації.
Також при цьому зазначаємо, що підведено підсумки та затверджено список переможців Всеукраїнського конкурсу серед школярів та педагогічних працівників на кращий зразок прапора, емблеми, девізу та пісні Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця". Із символікою та атрибутикою Всеукраїнської гри можна ознайомитись на сайті Міністерства в розділі "законодавство" - наказ Міністерства від 01.04.2011
N 301.
До листа додаються "Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця" на 9 стор.
Контактні особи: м. Миколаїв - Бахтін Анатолій Михайлович - 066-09-03-482, м. Київ - Коломоєць Галина Анатоліївна - 093-51-78-439.
Заступник Міністра | Б.М.Жебровський |
Додаток
до листа Міністерства
12.04.2011 N 1/9-263
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця" Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах (лист від 24.03.2011 р. N 1.4/18-Г-182)
Автори: Г.А.Коломоєць, В.В.Тимченко
Всеукраїнська військово-патріотична спортивна гра "Зірниця" проводиться на підставі
Указу Президента України від 25 жовтня 2002 року "Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді", розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року
N 1718-р "Деякі питання військово-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів".
Співорганізаторами "Зірниці" виступають Міністерство оборони та Товариство сприяння обороні України (ДТСААФ), а також, відповідно до Порядку проведення, за згодою, можуть стати всеукраїнські національно-патріотичні громадські організації згідно зі спільним наказом від 23 березня 2011 року
N 252/157/32 "Про проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця".
Загальне керівництво організацією та проведенням Всеукраїнської гри здійснюється під керівництвом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Серед основних завдань Всеукраїнської гри - підготовка молоді до виконання конституційного обов'язку - захисту Батьківщини.
Проведення Всеукраїнської гри консолідує діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, навчальних закладів і громадських організацій щодо вирішення проблем військово-патріотичного виховання підростаючого покоління.
Всеукраїнська гра проводиться з метою:
- формування почуття патріотизму у підростаючого покоління;
- набуття школярами знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Вітчизни.
Основні завдання Всеукраїнської гри:
- підготовка молоді до виконання конституційного обов'язку щодо захисту Батьківщини і служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до чинного законодавства України;
- підтримка та розвиток молодіжної ініціативи в справі освоєння військових професій;
- виховання майбутніх захисників Вітчизни на бойових традиціях українського народу та Збройних Сил України;
- формування свідомого ставлення до питань особистої та громадської безпеки, розвиток практичних умінь і навичок поведінки в екстремальних ситуаціях;
- пропаганда і популяризація серед молоді здорового способу життя;
- удосконалення системи військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в Україні.
Гра проводитиметься щорічно в три етапи. I етап - міський і районний у березні - квітні; II етап - республіканський (Автономна Республіка Крим), обласні, міські (Київ і Севастополь) в квітні - травні; III - Всеукраїнський етап (фінал) - планується у вересні.
У Всеукраїнській грі беруть участь збірні команди учнів 5-9 класів (віком не старше 15 років на момент проведення III етапу проведення гри), що формуються на базі команди-переможниці туру змагань із залученням учнів, що показали кращі результати на попередніх етапах гри. До фіналу допускаються у кожній команді 14 осіб, з них 12 учнів (не більше 4 дівчат) та 2 представники (педагогічні працівники, представники органів управлінь освіти, фахівці органів військового управління та працівники Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських організацій ТСО України). Всеукраїнська гра складається з двох частин:
1. Конкурси та спортивні змагання.
2. Воєнізована естафета "Десант".
I частина
Конкурси та спортивні змагання
1. Конкурс строю та пісні.
Команди на відведеному місці для вивчення стройових прийомів демонструють виконання стройових прийомів згідно з навчальною програмою предмета "Фізична культура" у відповідності до вимог Стройового статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року
N 549-XIV (зі змінами). Конкурс завершується виконанням стройової пісні.
У конкурсі беруть участь команди в повному складі.
Форма одягу - польова форма камуфльованого забарвлення, головні убори - обов'язкові, взуття за вибором команди (окрім спортивного). На формі одягу розміщуються символіка Всеукраїнської гри "Зірниця" та символіка команди. Використання символіки Збройних Сил України на конкурсі забороняється.
Команди виходять на місце для показу стройових прийомів, вишикувані в колону по три, за командою командира загону: "Загін! За мною кроком РУШ!". Вийшовши на визначене місце для показу стройових прийомів, командир загону перешиковує загін в одну шеренгу: "Загін! РОЗІЙДИСЬ! Загін! В одну шеренгу СТАВАЙ!". Вийшовши на середину строю, командир загону подає команду "Загін! Рівняйсь! Струнко! Рівняння до СЕРЕДИНИ!" і доповідає головному судді про готовність команди до участі у конкурсі строю та пісні: "Товаришу Головний суддя! Загін (назва загону) до участі конкурсу строю та пісні готовий!". Головний суддя вітається з загоном "Здраствуйте товариші!", на що юноармійці відповідають "Бажаємо здоров'я, товаришу головний суддя!". Привітавшись, головний суддя дає команду: "До виконання показових виступів приступити!".
За командою командира кожний загін проголошує свій девіз.
За командами командира загону "Загін! Рівняйсь! Струнко! На перший - другий розподілись!", "У дві шеренги ШИКУЙСЬ!", "Право-РУЧ!", "Ліво-РУЧ!", "Кру-ГОМ!" "В одну шеренгу ШИКУЙСЬ!" команда виконує перешикування з одношеренгового строю в двошеренговий стрій і навпаки, а також повороти на місці (до трьох разів повороти ліворуч та праворуч і до двох разів повороти кругом).
................Перейти до повного тексту