- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 321 від 31.08.98
м.Київ
Про затвердження Типових правил користування бібліотекою вищого закладу освіти Міністерства освіти України
1. Затвердити Типові правила користування бібліотекою вищого закладу освіти Міністерства освіти України (додаються).
2. Вважати такими, що не застосовуються на території України, Примерные правила пользования библиотеками высших учебных заведений, затверджені наказом Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти СРСР від 29.05.87 р. N 380.
3. Ректорам (директорам) закладів освіти I - IV рівнів акредитації Міносвіти України привести діяльність бібліотек вищих закладів освіти відповідно до вимог нових Типових правил користування бібліотекою вищого закладу освіти.
4. Опублікувати Типові правила користування бібліотекою вищого закладу освіти в "Інформаційному збірнику Міносвіти України".
5. Контроль за виконанням наказу покласти на управління гуманітарної освіти та виховання (Лукашевич М.П.) та Головне управління вищої освіти (Степко М.Ф.).
Міністр М.З.Згуровський
Затверджено
наказом Міносвіти України
від 31 серпня 1998 р. N 321
Типові правила користування бібліотекою вищого закладу освіти Міністерства освіти України
1. Загальні положення
1.1. Правила користування бібліотекою вищого закладу освіти розроблені відповідно до Закону України
"Про бібліотеки і бібліотечну справу", затвердженого
Постановою Верховної Ради України від 27 січня 1995 року та Типового положення про бібліотеку вищого закладу освіти України, затвердженого наказом Міністерства освіти України N 155 від 30.04.98 р. Типові правила користування бібліотекою вищого закладу освіти поширюються на заклади освіти, які підпорядковані Міносвіти України.
1.2. Бібліотека вищого закладу освіти є навчальним, науковим, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом навчального закладу і забезпечує творами друку та іншими інформаційними матеріалами навчальний, науковий та виховний процеси вузу.
1.3. Фонди бібліотеки вищого закладу освіти є складовою частиною загальнодержавної довідково-інформаційної системи і знаходяться під охороною держави.
1.4. Користування бібліотекою вищого закладу освіти безкоштовне. Платні послуги можуть надаватись додатково відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 1997 року
N 534 та наказу Міністерства освіти України, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України про надання платних послуг від 27 жовтня 1997 року
N 383/239/131. Вартість послуг визначається на договірних засадах і затверджується керівником вищого навчального закладу.
1.5. На основі Типових правил бібліотеки вищих закладів освіти, враховуючи специфіку своєї роботи, складають правила користування окремою бібліотекою, які затверджуються керівництвом вищого навчального закладу.
2. Права та обов'язки читачів. Умови запису в бібліотеку та порядок користування бібліотечними фондами
2.1. Право користування бібліотекою мають студенти, аспіранти, професорсько-викладацький склад та працівники структурних підрозділів вищого закладу освіти, учні ліцеїв, коледжів та гімназій, що мають угоду про співробітництво з вузом, а також представники різних підприємств, організацій та установ. Користувачі інших вищих навчальних закладів обслуговуються, як правило, лише в читальних залах.
2.2. Читачі мають право отримувати в тимчасове користування наукову, навчальну, художню, довідкову, методичну літературу на абонементах, в читальних залах, у філіях та інших пунктах видачі літератури; користуватись всіма видами довідково-бібліографічного обслуговування, іншими послугами, що надаються бібліотекою; брати участь в читацьких конференціях, літературно-музичних вечорах, диспутах та інших заходах, що їх проводить бібліотека.
2.3. Для запису в бібліотеку необхідно подати студентський (аспірантський) квиток або службове посвідчення, дійсне в поточному році. Студенти заочної форми навчання подають гарантійний лист з місця роботи. Користувачі інших вищих навчальних закладів подають читацький квиток або посвідчення і обслуговуються, як правило, в читальних залах.
2.4. На підставі поданих документів читачу видається читацький квиток або заповнюється читацький формуляр.
2.5. Передавати читацький квиток іншим особам заборонено.
2.6. Втрата читацького квитка не знімає відповідальності за всю літературу, що під нього взято.
2.7. При втраті читацького квитка читач отримує дублікат (сплативши його вартість згідно прейскуранта платних послуг) протягом місяця після заяви про втрату.
2.8. Перед записом в бібліотеку читач повинен ознайомитись з правилами користування бібліотекою і підтвердити своє зобов'язання їх неодмінного виконання підписом на читацькому квитку чи в читацькому формулярі.
2.9. Навчальна література видається на абонементі на семестр або на навчальний рік в кількості, що відповідає навчальним планам і програмам.
2.10. Наукова література видається професорсько-викладацькому складу та науковим працівникам у кількості 10 - 15 примірників строком на місяць, студентам - до 10 примірників, іншим категоріям читачів - до 5 примірників на той же термін.
2.11. Художня література та періодичні видання поточного року видаються у кількості не більше 3 примірників строком на 15 днів.
Читачі, які не повернули літературу у терміни, визначені пп. 2.9, 2.10, 2.11 цих Правил, зобов'язані оплатити поштові повідомлення бібліотекарів щодо повернення літератури.
2.12. Рідкісні та цінні видання, альбоми, атласи, енциклопедії, інші довідкові видання, а також поодинокі примірники, книжки підвищеного попиту, видання на електронних носіях та матеріали, що надійшли по МБА, видаються лише в читальних залах.
2.13. Неопубліковані матеріали (дисертації, звіти НДР та ін.), література обмеженого користування видаються в установленому порядку.
2.14. Бібліотекар має право подовжити термін користування літературою на прохання читача, якщо на неї нема попиту з боку інших читачів.
................Перейти до повного тексту