1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.06.2010 N 637
Про проведення суцільної інвентаризації стану наявної комп'ютерної техніки в загальноосвітніх навчальних закладах I, I-II, I-III ступенів
З метою створення умов для проведення єдиної технічної політики в галузі інформатизації навчальних закладів щодо впровадження сучасних інформаційних технологій у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів та розроблення комплексної програми стовідсоткового забезпечення шкіл сучасною комп'ютерною технікою
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити методику розрахунку потреби навчальних закладів в оснащенні навчальних закладів комп'ютерною технікою (додаток 1).
2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.):
2.1. Забезпечити координацію та науково-методичний супровід щодо організації проведення до 15 червня суцільної інвентаризації стану наявної комп'ютерної техніки в загальноосвітніх навчальних закладах I, I-II, I-III ступенів.
2.2. Підготувати до 10 липня аналітичну довідку за результатами інвентаризації стану наявної комп'ютерної техніки в загальноосвітніх навчальних закладах I, I-II, I-III ступенів.
2.3. Підготувати до 15 липня зведену інформацію про стан виконання державних і регіональних програм інформатизації та комп'ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів.
3. Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
3.1. Забезпечити організацію своєчасного проведення суцільної інвентаризації стану наявної комп'ютерної техніки в загальноосвітніх навчальних закладах I, I-II, I-III ступенів за наданою формою (додаток 2). Матеріали інвентаризації надіслати до 15 червня 2010 року на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти: 04070, м. Київ. вул. Сагайдачного, 37.
3.2. Забезпечити оформлення санітарного паспорту кабінету інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до вимог ДСанПіН 5.5.6.009-98 (додаток 3).
3.3. Підготувати звіт про стан виконання регіональних програм інформатизації та комп'ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів за наданою структурою (додаток 4). Звіт та завірені копії регіональних програм надіслати до 25 червня 2010 року на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, телефон: (044) 528-41-55, факс: (044) 528-41-11.
3.4. Один раз на півроку, до 25 числа місяця, наступного за звітним періодом інформувати міністерство про стан виконання державних та регіональних програм. Звіт готувати відповідно до структури (додаток 4).
3.5. Наказ довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів.
4. Наказ розмістити на Інтернет-сторінці міністерства та опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Жебровського Б.М.
Міністр Д.В.Табачник
Додаток 1
до наказу МОН України
29.06.2010 N 637
МЕТОДИКА
розрахунку потреби навчальних закладів в оснащенні навчальними комп'ютерними комплексами
1. Галузь використання
Методика розрахунку потреби навчальних закладів в оснащенні навчальними комп'ютерними комплексами (далі - Методика), розроблена відповідно до завдань Міністерства освіти і науки щодо вдосконалення ефективності використання коштів державного бюджету, визначених на придбання комп'ютерної техніки для закладів освіти, що оснащуються.
Методика визначає нормативи оснащення навчальних закладів комп'ютерною технікою для організації навчально-виховного процесу та забезпечує єдиний підхід до їх визначення.
2. Нормативні посилання
2.1. Методика розроблена на базі таких чинних нормативних документів:
Конституція України;
Закон України "Про освіту";
Закон України "Про загальну середню освіту";
Закон України "Про професійно-технічну освіту";
Закон України "Про вищу освіту";
Закон України "Про Національну програму інформатизації";
ДСанПіН 5.5.6.009-98 "Влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах" (затверджено постановою Головного державного санітарного лікаря України 30.12.98 р. N 9) ;
Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. N 407 та зареєстровано в Міністерстві юстиції 14.06.2004 р. за N 730/9329);
Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки від 01.08.2001 р. N 563) ;
Положення про розробку інструкції з охорони праці (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.98 р. N 9) ;
Порядок поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах (затверджено наказом Міністерства освіти і науки від 20.02.2002 р. N 128) ;
Правила безпеки під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 16.03.2004 р. N 81) ;
Правила використання комп'ютерних програм у навчальних закладах (затверджено наказом Міністерства освіти і науки від 02.12.2004 р. N 903) ;
Правила охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 10.02.99 р. N 21) ;
Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України (затверджено спільним наказом Міністерства освіти і науки, Міністерства внутрішніх справ, Головного управління державної пожежної охорони від 30.09.98 р. N 348/70) .
2.2. Відповідно до завдань, визначених законами України, Указами Президента України, упродовж останніх десяти років у межах чинної Національної програми інформатизації виконуються завдання державних програм інформатизації та комп'ютеризації загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів:
Програма інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп'ютеризація сільських шкіл на 2001-2003 роки (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. N 436) ;
Державна програма інформатизації та комп'ютеризації професійно-технічних навчальних закладів на 2004-2007 роки (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2003 р. N 1300) ;
Державна програма інформатизації та комп'ютеризації вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації на 2005-2008 роки (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. N 1182) ;
"Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці" на 2006-2010 роки (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2005 р. N 1153) - діюча;
Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2007 р. N 1158) - діюча.
3. Основні визначення та скорочення
Навчальний заклад (НЗ) - навчальний заклад, що підлягає оснащенню комп'ютерною технікою за кошти державного бюджету.
Персональний комп'ютер (ПК) - електронно-обчислювальна машина, призначена для індивідуального використання.
Персональний комп'ютер учня (ПКУ) - електронно-обчислювальна машина, призначена для задоволення потреби учня (студента), у її використанні протягом навчально-виховного процесу та доступу до мережі Інтернет.
Персональний комп'ютер вчителя (ПКВ) - електронно-обчислювальна машина, призначена для задоволення потреб вчителя у її використанні протягом навчально-виховного процесу та доступу до мережі Інтернет.
Навчальний комп'ютерний комплекс (НКК) - персональний комп'ютер вчителя, об'єднаний локальною комп'ютерною мережею із персональними комп'ютерами учнів(студентів) з можливістю використання спільного доступу до мережі Інтернет. Кількість персональних комп'ютерів учнів (студентів) - змінна величина. НКК може включати додаткове обладнання з метою виконання функцій, покладених на нього.
Комп'ютерна мережа (КМ) - це сукупність автономних персональних комп'ютерів і мережевого обладнання, об'єднаних лініями передачі даних.
Мережа Інтернет - глобальна комп'ютерна мережа.
Комп'ютерний ресурс (на рік) - кількість годин роботи персонального комп'ютера протягом навчального року.
Обов'язкові функції НКК (розміщеного у кабінеті інформатики чи комп'ютерному класі) - функції, пов'язані із забезпечення технічних і методичних передумов для формування інформаційної культури учнів (студентів), навчальної діяльності учнів (студентів) засобами новітніх інформаційно-комунакаційних технологій.
Додаткові функції НКК (розміщеного у кабінеті інформатики) - всі інші функції, які не відносяться до обов'язкових функцій НКК, але використовуються з навчальною метою.
Категорія учнів (студентів) - це група осіб навчального закладу, що використовує ресурси персональних комп'ютерів у навчально-виховному процесі (для різних вікових груп учнів (студентів) визначається допустимий час роботи за персональним комп'ютером відповідно до санітарно-гігієнічних норм ДСанПіН 5.5.6.009-98) .
4. Загальні положення
4.1. Методика розроблена з метою уніфікованого підходу до оснащення навчальних закладів комп'ютерною технікою та проведення моніторингових досліджень.
4.2. Заходами діючих державних програмам передбачено оснащення кабінетів інформатики навчальних закладів персональними комп'ютерами учнів та вчителя (викладача) у складі навчальних комп'ютерних комплексів.
4.3. Оснащенню комп'ютерною технікою підлягають кабінети інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчальних закладів.
4.4. Визначення потреби навчального закладу у забезпеченні комп'ютерною технікою здійснюється закладом освіти та контролюється відповідним органом виконавчої влади (Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій).
5. Порядок визначення потреби навчального закладу у забезпеченні комп'ютерною технікою
5.1. Даними для визначення потреби навчального закладу у
забезпеченні комп'ютерною технікою є такі:
ресурс ПКУ, необхідний для виконання обов'язкових функцій
протягом тижня, год.;
ресурс ПКУ, необхідний для виконання додаткових функцій
протягом тижня, год.;
кількість учнів відповідної категорії НЗ, які використовують
ПКУ для вивчення предмету інформатики, осіб;
кількість учнів відповідної категорії НЗ, які використовують
ПКУ в позаурочний час, осіб;
можливий технічний час роботи ПКУ на день, год.;
кількість робочих днів навчального закладу протягом
тижня, год.
5.2. Загальна потреба навчального закладу у забезпеченні
комп'ютерною технікою визначається, виходячи з його загальної
потреби у використанні комп'ютерних ресурсів та ресурсів
персональних комп'ютерів учнів.
5.3. Загальна потреба (П ) навчального закладу у
заг.
використанні комп'ютерних ресурсів на тиждень у годинах:
П = П + П , год. (1),
заг. обов. дод.
де:
П - потреба у використанні комп'ютерних ресурсів для
обов.
виконання обов'язкових функцій, покладених на НКК;
П - потреба у комп'ютерних ресурсах для виконання
дод.
додаткових функцій, покладених на НКК.
Потреба у використанні комп'ютерних ресурсів для виконання
обов'язкових функцій, покладених на НКК, визначається за формулою:
П = S (Р х К ), год. (2),
обов. уч.обов.к уч.к
де:
S - знак суми;
Р - ресурс ПКУ, необхідний для вивчення інформатики
уч.обов.к
одним учнем (студентом) протягом тижня відповідно до програми з
інформатики (к - відповідна категорія учнів), год.;
К - кількість учнів відповідної категорії, осіб.
уч.кат.
Потреба у комп'ютерних ресурсах для виконання додаткових
функцій, покладених на НКК, визначається за формулою:
П = S (Р х К ), год. (3),
дод. уч.дод.к. уч.кат.
де:
S - знак суми;
Р - ресурс ПКУ, необхідний для проведення додаткових
уч.дод.к.
занять учнем (студентом) відповідної вікової категорії протягом
тижня відповідно до дозволених санітарно-гігієнічних норм
(факультативні заняття, можливість доступу до мережі Інтернет у
позаурочний час та інші), год.;
К - кількість учнів (студентів) відповідної категорії,
уч.кат.
осіб.
Отже, загальна потреба (П ) навчального закладу у
заг.
використанні комп'ютерних ресурсів на тиждень визначається за
формулою:
П = S (Р х К ) +
заг. уч.обов.к уч.к
+ S (Р х К ), год. (4),
уч.дод.к. уч.кат.
де S - знак суми.
5.4. Ресурси одного ПКУ (Р ), що може бути використаний
1ПКУ
протягом тижня визначається за формулою:
Р = Ч х К , год. (5),
1ПКУ 1ПКУ роб.д.1ПКУ
де:
Ч - можливий час роботи ПКУ на день, год.;
1ПКУ
К - кількість робочих днів навчального закладу протягом
роб.д.
тижня, днів.
5.5. Необхідна кількість ПКУ для оснащення навчального
закладу визначається за формулою:
П = П / Р , од. (6),
НЗ заг. 1ПКуч.
Отже, підставивши у формулу (6) формули (4) і (5), потреба
навчального закладу у забезпеченні комп'ютерною технікою
визначається:
П = S (Р х К ) +
НЗ уч.обов.к уч.к
+ S (Р х К ) / Ч х К , од.
уч.дод.к. уч.кат. 1ПКУ роб.д.1ПКУ
де S - знак суми.
Отримані значення показника округлюються у сторону збільшення
до цілого числа.
Додаток 2
до наказу МОН
29.06.2010 N 637
Зведена форма
СТАН НАЯВНОЇ КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ
в загальноосвітніх навчальних закладах I, I-II, I-III ступенів
_________________ області (станом на 30.05.2010 року)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Назва|Кількість загальноосвітніх навчальних закладів I, | Кількість учнів у ЗНЗ I, I-II, I-III |Загальна кількість персональних комп'ютерів (ПК) у ЗНЗ |
|п/п| ЗНЗ | I-II, I-III ступенів на початок | ступенів, осіб | I ступеня, шт. |
| | | 2010/2011 навчального року | | |
| | |--------------------------------------------------+---------------------------------------+---------------------------------------------------------|
| | |Всього|Село|Місто| у т.ч. ЗНЗ |Всього| у т.ч. у ЗНЗ |Всього| Всього | у т.ч. у ПК в кабінетах ЗНЗ |Всього |
| | | | | |--------------------------------| |-------------------------| 9-11 |початкових| I ступеня, шт. |ПК ЗНЗ |
| | | | | |I ступеня | I-II | I-III | | I | I-II | I-III | кл. |класів в |--------------------------------------| в I |
| | | | | | | ступенів | ступенів | |ступеня|ступенів|ступенів| |ЗНЗ | в |бібліотеках|в адмін. |актових|ступеня|
| | | | | |----------+----------+----------| | | | | | |класних | |персонала| залах | |
| | | | | |Село|Місто|Село|Місто|Село|Місто| | | | | | |кімнатах| | | | |
|---+-----+------+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+------+-------+--------+--------+------+----------+--------+-----------+---------+-------+-------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
|--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Назва району |
|--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+-----+------+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+------+-------+--------+--------+------+----------+--------+-----------+---------+-------+-------|
| 2 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|---------+------+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+------+-------+--------+--------+------+----------+--------+-----------+---------+-------+-------|
|Всього по| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|району: | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|---------+------+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+------+-------+--------+--------+------+----------+--------+-----------+---------+-------+-------|
|..... | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|---------+------+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+------+-------+--------+--------+------+----------+--------+-----------+---------+-------+-------|
|Всього по| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|області: | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

................
Перейти до повного тексту