1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
17.05.2010 N 1/9-332
Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки
обласних, Київської
та Севастопольської міських
державних адміністрацій
Рекомендації щодо організації навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах у 2010/11 навчальному році
У професійно-технічних навчальних закладах організація навчально-виховного процесу буде здійснюватися відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 N 1717 "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання" (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2007 р. N 620) , наказів Міністерства освіти і науки України від 21.01.2010 р. N 24 "Про затвердження типової базисної структури навчальних планів для підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах" та від 30.05.2006 р. N 419 "Про затвердження Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах" (зі змінами та доповненнями).
Зміст предметів загальноосвітньої підготовки повинен бути спрямований на системне вивчення учнями основ природничих та гуманітарних наук, розвиток здобутих знань і вмінь відповідно до обраної ними професії (продовження навчання, вибір професії тощо). Термін здобуття повної загальної середньої освіти учнями, які мають базову загальну середню освіт), визначається Законом України "Про загальну середню освіту".
Обсяг навчального часу з природничо-математичних та суспільно-гуманітарних предметів відповідає навчальним планам загальноосвітніх навчальних закладів згідно додатку 5 наказу Міністерства освіти і науки України від 05.02.2009 р. N 66 "Про внесення змін до наказу МОН України від 23.02.2004 р. N 132 "Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів 12-річної школи". Розподіл годин в частині загальноосвітньої підготовки передбачає: суспільно-гуманітарну підготовку в обсязі - 1085 годин, природничо-математичну підготовку - 945 годин. Для підготовки кваліфікованих робітників на другому ступені навчання (при терміні навчання 3 роки та з отриманням повної загальної середньої освіти) розподіл годин для загально-професійної та професійно-теоретичної підготовки становить до 870 годин, для професійно-практичної підготовки - до 1257 годин.
Програми із загальноосвітніх предметів затверджені Міністерством освіти і науки України і розміщені на сайті Міністерства освіти і науки України (http://www.mon.gov.ua) та на веб-порталі "Професійно-технічна освіта в Україні".
Гранично допустиме навчальне навантаження учнів із загальноосвітніх предметів встановлено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 р. N 24 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти".
Предмети за вибором визначаються професійно-технічним навчальним закладом у межах гранично допустимого навчального навантаження з урахуванням інтересів та потреб учнів, а також рівня навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу.

................
Перейти до повного тексту