1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 210 від 22.03.2002
Про утворення фізкультурно-спортивних клубів та їх осередків у вищих, середніх і професійно-технічних навчальних закладах
З метою поліпшення позакласної навчально-виховної фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи у навчальних закладах освіти, боротьби з негативними явищами, необхідністю розв'язання соціальних проблем, виконання Законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про загальну середню освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про фізичну культуру і спорт" та положень Цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров'я нації"
НАКАЗУЮ:
1. Міністру освіти АР Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам навчальних закладів та установ освіти і науки спільно з обласними управліннями фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України утворити фізкультурно-спортивні клуби, як первинні структурні підрозділи спортивних спілок студентської та учнівської молоді України і надати їм можливу фінансову підтримку.
2. Типові статути фізкультурно-спортивних клубів - затвердити (додаються).
3. Комітету з фізичного виховання та спорту (Операйло С.І.) забезпечити організаційно-методичне керівництво діяльністю підвідомчих установ, закладів освіти і науки України та надати всіляку допомогу у створенні фізкультурно-спортивних клубів, розробці необхідної документації, критеріїв ефективної діяльності та інше.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Богомолова А.Г.
Державний секретар В.О.Зайчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і
науки України від
22 березня 2002 р. N 210
ТИПОВИЙ СТАТУТ
фізкультурно-спортивного клубу спортивної спілки учнівської молоді загальноосвітнього та професійно-технічного навчального закладу
1. Загальні положення
1.1. Примірне положення про фізкультурно-спортивний клуб (далі - клуб) загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів освіти незалежно від відомчої підпорядкованості та форм власності спрямоване на створення клубної роботи з дітьми, учнівською молоддю і є основним документом для розробки індивідуальних положень клубів, які створюються в навчальних закладах. Положення спортивного клубу розробляється та затверджується зборами або конференцією клубу з внесенням необхідних змін і доповнень залежно від специфіки навчального закладу.
1.2. Положення не заперечує проти діяльності існуючих осередків і фізкультурно-спортивних клубів, незалежно від відомчої підпорядкованості та форм власності за умови їх перереєстрації згідно даного статуту.
1.3. Засновником, юридичним та фінансово-матеріальним гарантом клубів є Рада загальноосвітнього чи професійно-технічного навчального закладу та інші зацікавлені установи і організації.
1.4. Фізкультурно-спортивні клуби (далі - клуби) є первинною фізкультурно-спортивною організацією Спортивної спілки учнівської молоді України.
1.5. Клуби в своїй діяльності керуються Конституцією України, Законом України "Про фізичну культуру і спорт", Законом України "Про освіту", іншими нормативно-правовими актами, угодами та цим статутом.
Клуби зі статусом юридичної особи також керуються Законом України "Про об'єднання громадян" та реєструються відповідно до діючого законодавства.
1.6. Клуб є громадським фізкультурно-оздоровчим і спортивним формуванням, побудованим на спільності інтересів членів клубів.
1.7. Діяльність клубів будується на основі самоуправління, добровільності членства та участі в його справах.
1.8. Взаємовідносини між закладами та установами освіти і науки і клубами будуються на договірній основі.
1.9. Клуби можуть мати свою назву, печатку, штамп, спортивний знак, емблему, форму, прапор та іншу атрибутику.
2. Мета і завдання клубів
2.1. Метою діяльності фізкультурно-спортивних клубів є створення сприятливих умов для занять різноманітними формами оздоровлення, фізичною культурою і видами спорту як учнів, так і учителів або викладачів навчальних закладів.
2.2. Головними завданням клубів є:
- Залучення дітей, учнівської молоді до регулярних занять фізичної культурою, спортом і туризмом;
- Організація і проведення масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів, змагань;
- Сприяння здійсненню заходів, щодо створення та зміцнення спортивної бази, ефективне використання природних умов;
- Забезпечення виконання комплексних та цільових програм з питань фізкультурно-реабілітаційної і спортивної роботи у навчально-виховній сфері;

................
Перейти до повного тексту