1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
17.02.2010 N 119
Про затвердження Рекомендацій щодо призначення та звільнення керівників державних професійно-технічних навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти, підпорядкованих МОН
Відповідно до Закону України "Про професійно-технічну освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 р. N 777 "Про проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання", з метою реалізації окремих положень розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.01.2009 р. N 42-р "Питання управління окремими державними професійно-технічними навчальними закладами, підпорядкованими МОН" (із змінами, внесеними розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 N 1630-р) та упорядкування процедури призначення та звільнення керівників професійно-технічних навчальних закладів, покращення їх якісного складу
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Рекомендації щодо призначення та звільнення керівників державних професійно-технічних навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти, підпорядкованих МОН (далі - Рекомендації), що додаються.
2. Департаменту професійно-технічної освіти (Десятов Т.М.), Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій врахувати у роботі вищезазначені рекомендації.
3. Скасувати наказ МОН України від 14 січня 2010 р. N 5 "Про затвердження Порядку призначення та звільнення керівників державних професійно-технічних навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти, підпорядкованих МОН".
4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника Міністра Гребельника О.П.
Міністр І.О.Вакарчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОН України
17.02.2010 N 119
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо призначення та звільнення керівників державних професійно-технічних навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України
1. Загальна частина
1. Формою відбору кандидатів на посаду керівника підпорядкованого МОН державного професійно-технічного навчального закладу та установи професійно-технічної освіти (далі - ДПТНЗ) є конкурсний відбір.
2. Підставою для оголошення конкурсного відбору керівника ДПТНЗ є:
створення нового ДПТНЗ, зміни в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації, перепрофілювання закладу;
закінчення строку або розірвання (припинення) трудового договору (контракту);
наявність вакантної посади керівника ДПТНЗ.
3. Підставою для проведення конкурсного відбору є рішення (наказ) МОН, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відповідно до повноважень щодо призначення керівників ДПТНЗ.
4. Для проведення конкурсного відбору кандидата на вакантну посаду керівника навчального закладу обласними, Київськими та Севастопольськими міськими державними адміністрації створюються постійно діючі конкурсні комісії (далі - комісія) у складі не менше п'яти осіб.
Кількісний і персональний склад комісії, а також її голова визначаються і затверджуються у наказі про створення комісії.
5. Конкурсний відбір кандидата на вакантну посаду керівника ДПТНЗ здійснюється комісією, яка надає свої пропозиції установам, відповідно до їх повноважень щодо призначення керівників ДПТНЗ.
6. Конкурс призначається у такі терміни:
якщо посада керівника вакантна, то не менше тридцяти днів до призначення;
якщо посада зайнята, то не раніше, як за два місяці до закінчення строку трудового договору (контракту) і вивільнення посади керівника або змін в організації виробництва і праці.
7. Оголошення про проведення конкурсу, строку подання заяв, вимоги до претендентів та результати конкурсу публікуються у засобах масової інформації.
8. У конкурсі на заміщення вакантної посади керівника ДПТНЗ, можуть брати участь громадяни України, які мають повну вищу освіту, педагогічний стаж роботи та роботи на керівних посадах системи професійної освіти або у галузі економіки, для якої здійснюється підготовка робітничих кадрів у даному ДПТНЗ не менше 3 років.
9. Після закінчення терміну подання заяв, протягом двох тижнів але не пізніше терміну закінчення конкурсного відбору, комісія вивчає відповідність матеріалів, поданих претендентами на участь у конкурсі, вимогам для заміщення цієї посади. За проханням претендентів та за дорученням комісії претендент може ознайомитись із відповідним ДПТНЗ, вивчити питання, пов'язані із виконанням обов'язків керівника, зустрітись із трудовим колективом, викласти свою програму подальшого розвитку ДПТНЗ.
10. Загальні збори трудового колективу ДПТНЗ на підставі відповідних матеріалів, зустрічі з кандидатами, визначають та рекомендують кандидатуру на посаду керівника шляхом таємного або відкритого (за рішенням зборів) голосування і надають своє рішення комісії. Рішення загальних зборів трудового колективу ДПТНЗ мають дорадчий характер.
11. На підставі співбесіди з кандидатами на посаду керівника, розгляду документів, поданих претендентами, пропозицій трудового колективу комісія на своєму засіданні у складі не менше 2/3 членів приймає рішення щодо кандидатури на заміщення посади керівника відповідно до умов оголошеного конкурсу.

................
Перейти до повного тексту