- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
31.03.2003 N 190
Про проведення Другого всеукраїнського конкурсу наукових робіт студентів з гендерної проблематики і Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендер: реалії та перспективи в українському суспільстві"
На виконання Указу Президента України "Про підвищення соціального статусу жінок в Україні" від 25 квітня 2001 року
N 283/2001, постанови Кабінету Міністрів України "Про Національний план дій щодо поліпшення становища жінок та сприяння впровадженню гендерної рівності у суспільстві на 2001-2005 роки" від 6 травня 2001 року
N 479,
НАКАЗУЮ:
1. Провести у 2003 році Другий всеукраїнський конкурс наукових робіт студентів з гендерної проблематики (далі - Конкурс).
2. Затвердити:
2.1. Положення про Другий всеукраїнський конкурс наукових робіт студентів з гендерної проблематики (додається).
2.2. Склад Оргкомітету Другого всеукраїнського конкурсу наукових робіт студентів з гендерної проблематики (додається).
3. Конкурс провести в 2 тури:
- перший тур: з 7 квітня до 1 липня 2003 року - у вищих навчальних закладах;
- другий тур: з 1 вересня до 1 грудня 2003 року - в базовому вищому навчальному закладі.
4. Визначити Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" базовим вищим навчальним закладом з проведення другого туру Конкурсу та Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендер: реалії та перспективи в українському суспільстві" (далі - Конференція).
5. Ректорам вищих навчальних закладів:
5.1. Забезпечити проведення першого туру Конкурсу в зазначений термін, здійснивши якісний відбір наукових робіт студентів для участі у другому турі Конкурсу.
5.2. До 12 липня 2003 року надіслати кращі наукові роботи студентів - переможців першого туру Конкурсу до базового вищого навчального закладу.
6. Національному технічному університету України "Київський політехнічний інститут" (Згуровський М.З.):
6.1. Забезпечити проведення другого туру Конкурсу відповідно до Положення про Другий всеукраїнський конкурс наукових робіт студентів з гендерної проблематики.
6.2. До 3 листопада 2003 року конкурсній комісії подати до Науково-методичного центру вищої освіти звіт про підсумки проведення другого туру Конкурсу (додаток 5 до Положення).
6.3. Провести 11 - 13 грудня 2003 року Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Гендер: реалії та перспективи в українському суспільстві".
7. Ректорам вищих навчальних закладів відрядити студентів, які стали переможцями другого туру Конкурсу, та їх наукових керівників до Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" для участі в Конференції. Оплату відряджень учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендер: реалії та перспективи в українському суспільстві" здійснити за рахунок вищих навчальних закладів, в яких вони відповідно навчаються або працюють.
8. Всеукраїнському оргкомітету Конкурсу (Степко М.Ф.), Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.), Науково-методичному центру вищої освіти (Левківський К.М.) забезпечити:
8.1. Організаційне та науково-методичне керівництво Конкурсом.
8.2. Підведення підсумків другого туру Конкурсу та доведення їх до відома вищих навчальних закладів до 30 листопада 2003 року.
9. Витрати на організацію і проведення другого туру Конкурсу та Конференції здійснюються за рахунок спонсорських коштів.
10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Степка М.Ф.
Міністр В.Г.Кремень
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
31.03.2003 N 190
ПОЛОЖЕННЯ
про Другий всеукраїнський конкурс наукових робіт студентів з гендерної проблематики
1. Загальні положення
1.1. Другий всеукраїнський конкурс наукових робіт студентів з гендерної проблематики (далі - Конкурс) проводиться з метою поширення гендерних знань в освітянському просторі вищої освіти України, виявлення талановитої студентської молоді, зацікавленої у вивченні та дослідженні гендерних проблем.
1.2. Конкурс оголошує Міністерство освіти і науки України.
1.3. Завданнями Конкурсу є:
- підвищення інтересу студентів вищих навчальних закладів до аналізу сучасних гендерних проблем в Україні;
- стимулювання творчого і наукового самовдосконалення студентів вищих навчальних закладів.
1.4. У Конкурсі можуть брати участь студенти всіх форм навчання вищих навчальних закладів України III - IV рівнів акредитації незалежно від форм власності.
1.5. На Конкурс подаються закінчені, самостійно проведені, науково-дослідні роботи студентів з проблем гендерних відносин та гендерного розвитку у різних сферах суспільства.
Підготовка робіт здійснюється за такими номінаціями:
I. Міжнародний і національний досвід правового забезпечення
гендерної рівності
II. Паритетна демократія та розвиток громадянського
суспільства: гендерні аспекти
III. Гендерні перспективи в економічному розвитку
IV. Гендерний вимір соціальної сфери
V. Феномен гендеру в історії
VI. Гендерні стереотипи в умовах трансформації українського
суспільства
I. Номінація "Міжнародний і національний досвід правового забезпечення гендерної рівності" передбачає висвітлення у наукових і практичних дослідженнях:
- національних тенденцій забезпечення гендерної рівноправності;
- законодавче забезпечення прав жінок, їх правове втілення в розвиток українського суспільства;
- проблеми гендерної рівноправності в країнах світу.
II. Номінація "Паритетна демократія та розвиток громадянського суспільства: гендерні аспекти" передбачає висвітлення у наукових і практичних дослідженнях:
- проблем гендерної демократії у політичному житті;
- функціонування жіночих організацій в системі громадянського суспільства;
- гендерного паритету в системі міжнародних відносин.
III. Номінація "Гендерні перспективи в економічному розвитку" передбачає висвітлення у наукових і практичних дослідженнях:
- гендерного контексту економічної активності населення України (проблеми зайнятості, безробіття, підприємництва, менеджменту, соціальної мобільності тощо);
- проблем жінки в економічному середовищі;
- глобалізації економіки і гендерного усвідомлення цього процесу.
IV. Номінація "Гендерний вимір соціальної сфери" передбачає висвітлення у наукових і практичних дослідженнях:
- гендерних проблем демографічного відтворення, сім'ї, освіти, науки, стану і охорони здоров'я, бідності, соціальної безпеки, насильства щодо жінок, гендерних ризиків стану підлітків і молоді тощо;
- соціальної політики і гендерних перетворень.
V. Номінація "Феномен гендеру в історії" передбачає висвітлення у наукових і практичних дослідженнях:
- гендерних підходів в історії освіти, науки, культури, мистецтва, педагогіки, мови і літератури, державної ідеології, релігійних доктринах тощо;
- ролі жінки і жіночих рухів в Україні та у країнах світу; їх місце і роль в сучасній історії.
VI. Номінація "Гендерні стереотипи в умовах трансформації українського суспільства" передбачає висвітлення у наукових і практичних дослідженнях:
- протистояння усталених і нових гендерних стереотипів в сучасному українському суспільстві;
- трансляція гендерних стереотипів в освітній та економічній сферах і перенесення їх на процес формування соціальних інститутів;
- сучасного формування гендерних стереотипів засобами мас-медіа, мистецтва, літератури тощо.
1.6. Студенти можуть брати участь в Конкурсі одночасно за декількома номінаціями.
2. Керівництво Конкурсом
2.1. Загальне керівництво Конкурсом здійснює Оргкомітет Конкурсу, персональний склад якого затверджується Міністерством освіти і науки України.
2.2. Організаційне та науково-методичне керівництво Конкурсом здійснює Науково-методичний центр вищої освіти Міністерства освіти і науки України.
2.3. Міністерство освіти і науки України визначає базовий вищий навчальний заклад, у якому буде проводитися другий тур Конкурсу.
2.4. Для організації та проведення Конкурсу у вищих навчальних закладах відповідно до наказу ректора створюються оргкомітети, в базовому вищому навчальному закладі - конкурсна комісія.
2.5. До складу конкурсної комісії входять провідні науково-педагогічні працівники базового вищого навчального закладу, представники інших навчальних закладів, наукових установ тощо. Головою конкурсної комісії є ректор або проректор базового вищого навчального закладу.
2.6. Конкурсна комісія на своїх засіданнях розглядає представлені роботи та в разі потреби залучає до участі в їх розгляді спеціалістів провідних вищих навчальних закладів, наукових установ, організацій.
2.7. Конкурсна комісія узагальнює матеріали робіт і подає звіт про підсумки проведення другого туру Конкурсу до Науково-методичного центру вищої освіти Міністерства освіти і науки України для остаточного підведення підсумків Оргкомітетом.
3. Порядок представлення та розгляду наукових робіт конкурсною комісією
3.1. Проведення Конкурсу здійснюється у два тури:
- перший тур: з 7 квітня до 1 липня 2003 року - у вищих навчальних закладах;
- другий тур: з 1 вересня до 1 грудня 2003 року - в базовому вищому навчальному закладі.
3.2. Перший тур Конкурсу проводиться у вищих навчальних закладах, де навчаються студенти. Оргкомітети Конкурсу цих вищих навчальних закладів відбирають кращі наукові роботи студентів для участі у другому турі Конкурсу. Умови і порядок проведення першого туру Конкурсу, склад оргкомітету у кожному вищому навчальному закладі регламентуються відповідним наказом ректора.
3.3. Другий тур Конкурсу проводиться у базовому вищому навчальному закладі.
3.4. Наукові роботи переможців першого туру Конкурсу до 12 липня 2003 року надсилаються до базового вищого навчального закладу за адресою:
03056, м. Київ, пр-т Перемоги, 37, корпус 7, факультет соціології, тел. (044) 241-87-00, шифруються відповідним "девізом" і супроводжуються такими документами:
- анотація наукової роботи з обов'язково вказаною номінацією (додаток 1);
- відгук наукового керівника про ступінь самостійності виконаної роботи та її оцінкою (у довільній формі);
- відомості про автора і наукового керівника, завірені печаткою вищого навчального закладу (додаток 2).
В анотації, у відгуку наукового керівника про ступінь самостійності виконаної роботи, а також в довідках, актах та інших документах, які підтверджують науковий рівень та практичне значення роботи - прізвища, ініціали автора та наукового керівника, назва вищого навчального закладу в конкурсних роботах замінюються "девізом".
3.5. В окремому запечатаному пакеті під тим же "девізом" подаються відомості про автора і наукового керівника роботи (додаток 2).
3.6. На Конкурс подаються:
- оригінали наукових робіт студентів, оформлені за такими вимогами: зброшурований текст, надрукований через півтора інтервали (шрифт N 14 до 40 рядків на сторінку). Обсяг конкурсної роботи не повинен перевищувати 30 сторінок;
- електронний варіант конкурсної роботи подається на дискеті 3,5 дюйма, набраній в редакторі MS WORD.
До наукової роботи можуть додаватися акти про впровадження результатів наукової роботи і копії наукових статей.
Магістерські, дипломні, курсові роботи і проекти можуть бути представлені на Конкурс, якщо вони містять наукову новизну.
У разі представлення робіт з порушенням вимог даного Положення конкурсна комісія має право відхилити ці роботи від участі в Конкурсі і повернути (обов'язково з наведенням причин відхилення) до вищого навчального закладу.
3.7. Наукові роботи студентів вищих навчальних закладів - учасників Конкурсу обов'язково повинні пройти рецензування в інших вищих навчальних закладах (форма рецензії - додаток 3).
3.8. Конкурсна комісія приймає рішення щодо визначення кращих наукових робіт студентів окремо за кожною номінацією відкритим голосуванням більшістю голосів за наявності на даному засіданні не менше 2/3 складу комісії. При рівній кількості голосів голос голови є вирішальним. Рішення конкурсної комісії оформляється протоколом. Студенти, які готували роботи на Конкурс одночасно за декількома номінаціями, визначаються як переможці тільки з однієї номінації.
3.9. За підсумками своєї роботи до 3 листопада 2003 року конкурсна комісія базового вищого навчального закладу надсилає до Науково-методичного центру вищої освіти:
- склад конкурсної комісії, затверджений ректором (проректором) базового вищого навчального закладу;
- протокол засідання конкурсної комісії, підписаний всіма її членами, які брали участь у засіданні (додаток 4);
- аналітичний матеріал підсумків конкурсу згідно з переліком питань (додаток 5);
- роботи студентів, які є претендентами на переможців Конкурсу.
3.10. Оргкомітет підводить остаточні підсумки Конкурсу і визначає переможців, які оголошуються на Всеукраїнській науково-практичній конференції "Гендер: реалії та перспективи в українському суспільстві".
3.11. Наукові роботи, представлені на Конкурс, не повертаються.
3.12. Підсумки проведення Конкурсу затверджуються відповідним наказом Міністерства освіти і науки України.
4. Визначення переможців Конкурсу та їх нагородження
4.1. Студенти - переможці Конкурсу визначаються рішенням Оргкомітету Конкурсу та нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки України I, II, III ступеня, заохочувальними дипломами та грошовими преміями за номінаціями. Кожна з 6-ти номінацій має три призових місця і грошові премії у розмірі:
перша премія - 600 гривень;
друга премія - 500 гривень;
третя премія - 400 гривень;
За оригінальні підходи у виконанні конкурсних робіт три наукові студентські роботи будуть відзначені заохочувальними преміями у розмірі 300 гривень кожна. Оргкомітет Конкурсу представляє для нагородження 21 студента.
4.2. Наукові керівники студентів - переможців Конкурсу нагороджуються Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.
4.3. Студенти - переможці Конкурсу та їх наукові керівники нагороджуються на Всеукраїнській науково-практичній конференції "Гендер: реалії та перспективи в українському суспільстві".
5. Фінансування Конкурсу
5.1. Проведення Конкурсу та Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендер: реалії та перспективи в українському суспільстві" здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження", Канадсько-українського гендерного фонду, Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Програми ПРООН "Сприяння гендерній рівності".
5.2. Витрати на проведення I туру Конкурсу та направлення робіт до базового вищого навчального закладу здійснюються вищими навчальними закладами, які беруть участь у Конкурсі.
Директор Науково-методичного
центру вищої освіти К.М.Левківський
Додаток 1
до Положення про Конкурс
АНОТАЦІЯ
В анотації наукової роботи під девізом "____________________" зазначаються:
- номінація, за якою подається наукова робота;
- актуальність, мета, завдання наукової роботи, використана методика дослідження;
- загальна характеристика наукової роботи (структура, обсяг, кількість малюнків, схем, таблиць, використаних наукових джерел тощо).
Завершується анотація набором ключових слів (сталих термінологічних словосполучень), що вживаються у науковій роботі та визначають її тематику. Загальна кількість ключових слів повинна становити не менше трьох, але не більше десяти. Ключові слова подаються у називному відмінку, друкуються в рядок, через кому.
................Перейти до повного тексту