1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
26.11.2009 N 1/9-812
Міністерству освіти
і науки Автономної
Республіки Крим,
управлінню освіти
і науки обласних,
Київської
та Севастопольської
міських державних
адміністрацій
Про організацію роботи дошкільного навчального закладу з сезонним перебуванням дітей
Законом України "Про дошкільну освіту" визначено, що для задоволення освітніх потреб громадян, у разі необхідності, можуть створюватися дошкільні навчальні заклади з сезонним перебуванням дітей. Такі заклади можуть входити також до складу навчально-виховного комплексу або до складу об'єднання з іншими навчальними закладами. Вони функціонують неповний календарний рік, але не менше як три місяці на рік.
У своїй діяльності дошкільний навчальний заклад з сезонним перебуванням дітей керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про охорону дитинства", Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 12 березня 2003 року N 305, Положенням про центр розвитку дитини, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 5 жовтня 2009 року N 1124, іншими нормативно-правовими актами та власним Статутом.
Статут розробляється на основі Примірного статуту дошкільного навчального закладу (наказ Міністерства освіти і науки України 24.04.2003 N 257), затверджується засновником (власником), погоджується з відповідним органом управління освітою та реєструється виконавчим комітетом міської ради міста обласного значення або районною, районною у мм. Києві та Севастополі державними адміністраціями за місцезнаходженням. та затверджується відповідно до нормативних вимог. У Статуті обов'язково обумовлюється період роботи закладу та передбачаються його можливі зміни.
Діяльність дошкільного навчального закладу з сезонним перебуванням дітей направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту тощо.
У дошкільний заклад з сезонним перебуванням дітей приймаються діти від двох місяців до 6 (7) років. Прийом дітей здійснюється керівником протягом періоду діяльності закладу на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, які їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, правилами внутрішнього трудового розпорядку та іншими документами, що регламентують його діяльність.
Групи комплектуються за віковими (одновікові, різновікові), сімейними (родинними) ознаками тощо відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах.
Засновник (власник) може встановлювати меншу від нормативів наповнюваність груп дітьми.
Режим роботи дошкільного навчального закладу, тривалість перебування дітей у ньому встановлюється його засновником (власником) відповідно до потреб громадян.
За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють у закладі можуть функціонувати групи з різним режимом перебування, чергові групи у ранкові та вечірні години, у вихідні та святкові дні, групи короткотривалого перебування тощо, що обумовлюється у Статуті.
Дошкільний навчальний заклад здійснює соціально-педагогічний патронат сім'ї для задоволення потреб громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 N 1/9-811 "Про здійснення соціально-педагогічного патронату").
Діти, які перебувають у дошкільному навчальному закладі у групах з різним режимом перебування, у чергових групах у ранкові та вечірні години, у вихідні та святкові дні тощо та охоплені соціально-педагогічним патронатом, зараховуються до складу контингенту дошкільного навчального закладу і подаються до статистичної звітності ( форма 85-к) .
Діяльність дошкільного навчального закладу регламентується планом роботи, який складається на період роботи закладу, схвалюється педагогічною радою, затверджується керівником закладу та погоджується з відповідним органом управління освітою. Якщо заклад працює влітку, то складається план на оздоровчий період, який додатково погоджується з відповідною санітарно-епідеміологічною службою.

................
Перейти до повного тексту