1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
28.09.2009 N 1/9-662
Ректорам вищих навчальних
закладів III-IV рівнів
акредитації
У жовтні-листопаді 2009 року Міністерством освіти і науки України здійснюватиметься робота щодо формування Плану проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених та студентів на 2010 рік. Серед проблем, що будуть висвітлюватись на конференціях у вищих навчальних закладах, пропонуємо включити в обговорення наступні проблеми:
- інтеграційні процеси у світі та в Україні: міжнародні відносини, співпраця з НАТО та Європейським Союзом, економіка, менеджмент, політика, історія, право;
- технічні науки: стан, досягнення і перспективи;
- проблеми формування здорового способу життя у молоді;
- досвід, проблеми та перспективи розвитку студентського самоврядування;
- проблеми науково-дослідної роботи студентів;
- Україна - соборна держава;
- екологічні проблеми природокористування та охорона навколишнього середовища;
- голодомор 1932-1933 років;
- засоби масової інформації. Створення суспільних та громадських ЗМІ.
Пропозиції до Плану проведення конференцій та семінарів на наступний рік просимо надсилати до 20 листопада 2009 року за формою (у додатку 1 до Інструктивних рекомендацій).
Для належного оформлення пропозицій вищих навчальних закладів на проведення конференцій у 2010 році просимо керуватись Інструктивними рекомендаціями щодо оформлення пропозицій від вищих навчальних закладів для формування Плану Міністерства освіти і науки України з проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів.
Пропозиції щодо проведення конференцій та семінарів надсилати за адресою: 04070, м. Київ, вул. Сагайдачного, 37, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, відділ наукової і творчої роботи студентів.
Телефон для довідок: (044) 425-01-93.
Додаток: Інструктивні рекомендації щодо оформлення пропозицій від вищих навчальних закладів для формування Плану Міністерства освіти і науки України з проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів.
Заступник Міністра М.В.Стріха
ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник Міністра освіти
і науки України
М.В.Стріха
"___" ____________ 2009 р.
ІНСТРУКТИВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо оформлення пропозицій від вищих навчальних закладів для формування Плану Міністерства освіти і науки України з проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів
Вступ
Починаючи з 2000 року Міністерством освіти і науки України формується План проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів. Щорічно міністерством готується лист з вимогами, необхідними для включення конференцій до Плану. Однак вищі навчальні заклади, які подають пропозиції щодо проведення зазначених заходів, не завжди дотримуються вимог, визначених у листі. Аналіз поданих пропозицій та підсумкових матеріалів за результатами проведених конференцій в останні роки дозволив виявити наступне:
- певна кількість вищих навчальних закладів вибирає для проведення конференцій одинакові проблеми, при цьому проведення конференцій планується в одному місті;
- деякі конференції під незмінними назвами і переліком проблем проводяться з року в рік, що призводить до нераціональних затрат зусиль і коштів;
- ряд конференцій, які визначені як всеукраїнські, присвячені вирішенню специфічних регіональних питань, і не завжди є актуальними для решти регіонів;
- більшість конференцій, які проводять технічні вищі навчальні заклади мають економічне та гуманітарне спрямування;
- значна кількість звітних матеріалів не включають ні рекомендацій, ні рішень, тези надруковані без редагування.
З огляду на вищезазначене Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України розроблено Інструктивні рекомендації щодо оформлення пропозицій від вищих навчальних закладів для формування Плану Міністерства освіти і науки України з проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів.
1. Загальні положення
1.1. Науково-практична конференція молодих учених і студентів (далі - Конференція) направлена на підтримку і розвиток наукової діяльності молодих учених та студентів вищих навчальних закладів.
1.2. Пропозиції щодо проведення Конференції подаються відповідно до Інструктивних рекомендацій, розроблених Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
2. Мета, завдання Конференції
2.1. Метою конференції є залучення студентів до науково-практичної діяльності та стимулювання і підтримка наукової діяльності молоді.
2.2. Завданням конференції є:
- встановлення творчих контактів та розширення міжнародних наукових зв'язків між молоддю регіонів України та молоддю інших країн;
- стимулювання зацікавленості молоді до громадської діяльності;
- створення умов для реалізації інноваційного потенціалу молоді.
3. Статус та учасники Конференції
3.1. Міжнародна конференція проводиться разом із закордонними навчальними закладами або установами. Кількість країн-учасниць - не менше п'яти, а кількість учасників - 100 осіб і більше.
3.2. Всеукраїнська конференція проводиться спільними зусиллями вітчизняних вищих навчальних закладів і охоплює усі регіони України. Кількість учасників - 100 осіб і більше.

................
Перейти до повного тексту