- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства
освіти і науки
N 1010 від 15.11.2007 )
Про затвердження Положення про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України "Про план заходів Міністерства освіти і науки щодо виконання завдань, поставлених у посланні Президента України до Верховної Ради України "Україна: поступу XXI століття. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000-2004 роки" від 28.04.2000 р. N 15
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах як рекомендації (подано нижче).
2. Ректорам (директорам) вищих навчальних закладів освіти забезпечити впровадження студентського самоврядування в практику виховної роботи навчального закладу згідно з цим Положенням.
3. Науково-методичному центру вищої освіти (Левківський К.М.) забезпечити науково-методичну, консультативну допомогу з впровадження Положення про студентське самоврядування в практику роботи вищих навчальних закладів.
4. Дане Положення опублікувати в Інформаційному віснику вищої освіти.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Департаменту вищої освіти Дмитриченка М.Ф.
Заступник Міністра | М.Степко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства освіти
і науки України
03.04.2001 N 166
ПОЛОЖЕННЯ
про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах
Загальні положення
1. Самоврядування у вищому навчальному закладі - це самостійна громадська діяльність студентів із реалізації функцій управління вищим навчальним закладом, яка визначається ректоратом (адміністрацією), деканатами (відділеннями) і здійснюється студентами відповідно до мети і завдання, що стоять перед студентськими колективами.
2. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, рішеннями Міністерства освіти і науки та іншого органу управління, у підпорядкуванні якого перебуває вищий навчальний заклад освіти, його Статутом та цим Положенням, не дублюють профспілкову організацію, користуються допомогою і підтримкою ректорату (адміністрації) та профспілкового комітету студентів, зокрема, у вирішенні питань забезпечення приміщеннями, обладнанням, документацією та ін.
3. Перелік питань, що належить до компетенції органів студентського самоврядування, узгоджується з керівництвом вищого навчального закладу.
4. Органи студентського самоврядування не залежать від релігійних об'єднань, політичних партій та рухів.
Структура і організація роботи органів студентського самоврядування
1. Студентське самоврядування вищого навчального закладу здійснюється на рівні академічної групи, відділення, факультету, гуртожитку. Залежно від контингенту, типу та специфіки навчального закладу студентське самоврядування може здійснюватися на рівні курсу, спеціальності, студентського містечка, іншого структурного підрозділу.
2. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція), на яких затверджується Положення про студентське самоврядування, обирається виконавчий орган, визначається його структура і термін повноважень, заслуховується звіт.
3. Виконавчий орган студентського самоврядування може мати різноманітні форми: сенат, парламент, старостат, студентська навчальна (наукова) частина, студентський деканат, рада тощо (далі - рада).
4. Рада студентського самоврядування структурного підрозділу вищого навчального закладу обирається на загальних зборах даного структурного підрозділу.
5. Головною структурною одиницею системи студентського самоврядування є академічна група, яка має свій орган управління, його голову і делегує свого представника до ради студентського самоврядування факультету (відділення) і на загальні збори (конфернцію) студентів.
6. Рада студентського самоврядування факультету, відділення формується з представників виконавчих органів академічних груп та гуртожитків і обирає своїх представників до ради студентського самоврядування вищого навчального закладу.
7. З числа своїх членів вибраний орган студентського самоврядування структурного підрозділу обирає голову, його заступника (заступників) і секретаря.
8. Голова ради організовує роботу органів самоврядування, на запрошення ректорату бере участь у засіданнях вченої ради (педагогічної) навчального закладу, де обговорюються питання діяльності органів студентського самоврядування, проблемні питання студентського життя.
9. Секретар студентської ради організовує контроль за виконанням рішень органів самоврядування, веде протоколи його засідань і виступає з повідомленнями про виконання рішень.
10. При раді створюються сектори (комісії) за напрямами роботи: навчально-наукова, культурно-просвітницька, із захисту прав студентів, спортивно-оздоровча, соціально-побутова, міжнародних зв'язків, прес-центр та ін.
11. У складі ради студентського самоврядування гуртожитків створюються відповідні комісії за головними напрямами життєдіяльності: житлово-побутова, культурно-виховна, санітарно-гігієнічна, фізкультурно-масової роботи, громадського порядку тощо.
12. Засідання ради студентського самоврядування проводиться не менше одного разу на місяць і вважається правомірним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 обраних до його складу членів. Виконавчий орган приймає рішення більшістю голосів її членів. Він вирішує питання життєдіяльності студентів також у робочому порядку.
13. Кожне засідання виконавчого органу фіксується протоколом, що підписується головою або його заступником, секретарем.
14. На розгляд загальних зборів (конференцій) виносяться найважливіші питання життєдіяльності студентів, обумовлені основними напрямами діяльності студентського самоврядування.
15. Ради студентського самоврядування факультетів і гуртожитків у кінці навчального року на загальних зборах (конференції) звітують про виконану роботу.
................Перейти до повного тексту