- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
Керівникам вищих
навчальних закладів,
установ, організацій
МОН України
Зважаючи на численні звернення науковців щодо роз'яснення правил публікацій матеріалів наукового характеру в друкованих засобах масової інформації (журнали, бюлетені, разові видання з визначеним тиражем), Міністерство освіти і науки України повідомляє, що згідно із Законом України
"Про інформацію", ст. 451, цензура як вимога, спрямована до засобу масової інформації, накладання заборони чи перешкоджання публікацій в будь-якій іншій формі заборонена. Забороняється створення будь-яких органів державної влади, установ, введення посад, на які покладаються повноваження щодо здійснення контролю за змістом інформації, що поширюється засобами масової інформації.
Інформація, створена за кошти державного бюджету, є державною власністю.
За режимом доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом.
Громадяни, юридичні особи, які володіють інформацією професійного, ділового та іншого характеру, одержаною на власні кошти, або такою, яка є предметом їх професійного, ділового, виробничого та іншого інтересу, і не порушує передбаченої законом таємниці, самостійно визначають режим доступу до неї, включаючи належність її до категорії конфіденційної, та встановлюють для неї систему (способи) захисту.
До таємної інформації належить інформація, що містить відомості, які становлять державну та іншу передбачену законом таємницю, розголошення якої завдає шкоди особі, суспільству і державі.
Відтак редакційні колегії наукових журналів, вісників, збірників статей, разових видань з визначеним тиражем не вправі вимагати від авторів обов'язкового надання додаткових документів, які б потверджували можливість друку, зокрема й актів експертизи.
Віднесення інформації до категорії таємних відомостей, які становлять державну таємницю, і доступ до неї громадян здійснюється відповідно до Закону України
"Про державну таємницю". Секретоносії беруть на себе письмове зобов'язання у зв'язку з допуском до державної таємниці щодо збереження наданих секретів та з мірою відповідальності за їх розголошення. Порядок і терміни обнародування таємної інформації визначаються відповідним законом.
Порушення законодавства України про інформацію тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.
Перейти до повного тексту