1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 1/9-118 від 28.04.2000
м.Київ
Ректорам (директорам)
вищих навчальних закладів
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 року N 1260 та відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України від 7 квітня 2000 року N 71 "Про впровадження постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2000 року N 562" надсилаємо Рекомендації щодо заповнення Додатка до диплома про вищу освіту.
Заступник Міністра Б.І.Холод
Рекомендації щодо заповнення Додатка до диплома про
вищу освіту
Додаток до диплома про вищу освіту (далі - Додаток) є документом про освіту, що видається власнику диплома з метою надання додаткової інформації про зміст і обсяг освіти, особливості навчання і форми підсумкового контролю та його академічні і професійні права тощо.
Затверджений зразок Додатка розроблено відповідно до встановленої форми Європейського центру вищої освіти та рекомендацій ЮНЕСКО з урахуванням специфіки національної системи вищої освіти.
Додаток як невід'ємна складова документа про вищу освіту є дійсним лише з дипломом про вищу освіту, серія і номер яких співпадають.
Додаток заповнюється вищим навчальним закладом на підставі зведеної відомості, що подається державній екзаменаційній (кваліфікаційній) комісії, а також результатів державної атестації. Відповідальність за достовірність поданої в Додатку інформації несе керівник вищого навчального закладу. Заповнення Додатка здійснюється у такому порядку:
1. Прізвище, ім'я, по батькові вказується в називному відмінку згідно з відповідним дипломом про освіту. Наприклад: Кузьменко Іван Сергійович.
2. Дата народження. Число та рік народження зазначаються в числовому вимірі, а місяць вказується повною назвою. Наприклад: 12 травня 1957 року.
3. Попередній документ про освіту. Вказується повна назва, серія і номер документа про освіту, на підставі якого студент отримав право здобувати вищу освіту певного освітньо-кваліфікаційного рівня. Наприклад: атестат про повну загальну середню освіту ЛА N 987654, диплом бакалавра ДБ N 123456 тощо.
4. Повна назва вищого навчального закладу зазначається згідно з статутними документами вищого навчального закладу, яким видано диплом про вищу освіту. Наприклад: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут".
5. Назва диплома. Повна назва документа про вищу освіту, складовою якого є Додаток, зазначається мовою оригіналу. Наприклад: диплом молодшого спеціаліста; диплом бакалавра; диплом спеціаліста; диплом магістра.
6. Тип (вид) програми. Вказується програма, за якою здобута вища освіта відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня, а саме: освітньо-професійна програма підготовки молодшого спеціаліста;
освітньо-професійна програма підготовки бакалавра;
освітньо-професійна програма підготовки спеціаліста;
освітньо-професійна програма підготовки магістра.
7. Термін навчання як тривалість підготовки фахівців з вищою освітою відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня, що встановлюється освітньо-професійною програмою підготовки, зазначається з точністю до місяця. Наприклад: 3 роки і 10 місяців; 1 рік і 6 місяців тощо.
8. Форма навчання: зазначається як денна (стаціонарна), вечірня, заочна (дистанційна), чи екстернат.
9. Напрям підготовки (спеціальність) зазначається відповідно до діючого Переліку напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Для бакалаврів вказується напрям підготовки, молодших спеціалістів, спеціалістів та магістрів - спеціальність.
10. Спеціалізація зазначається відповідно до Переліку спеціалізацій, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
11. Періоди практики (практична підготовка). Вказується навчальна і виробнича практики, які передбачені освітньо-професійною програмою підготовки, та зазначається їх тривалість у тижнях. Якщо тривалість певного виду практики збільшувалася вищим навчальним закладом, то зазначається її фактична тривалість. Наприклад: навчальна практика - 6 тижнів; виробнича практика - 12 тижнів.
12. Академічні права. Зазначається можливість власника диплома продовжувати навчання на наступному освітньому кваліфікаційному рівні. Наприклад: для молодших спеціалістів - продовження навчання для отримання базової вищої освіти за напрямом підготовки; для бакалаврів - отримання повної вищої освіти з певної спеціальності (або групи спеціальностей) та здобуття кваліфікації спеціаліста або магістра; для спеціалістів і магістрів - право вступу до аспірантури тощо.

................
Перейти до повного тексту