- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Л И С Т
N 14/18.1-555 від 21.08.2002
Директорам інститутів
післядипломної педагогічної
освіти
Повідомляємо, що на виконання наказу Міністерства освіти і науки України "Про проведення фінальних етапів всеукраїнських турнірів юних математиків та юних винахідників і раціоналізаторів" від 20 серпня 2002 р. N 475 з 6 до 11 грудня 2002 року буде проведено фінальний етап V Всеукраїнського відкритого турніру юних винахідників і раціоналізаторів (базова дисципліна - фізика). Турнір буде проведено відповідно до вимог "Положення про всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідних робіт та конкурси фахової майстерності", затвердженого наказом Міністерства освіти України від 18 серпня 1998 року
N 305. Фінальний етап турніру відбудеться на базі колегіуму N 11 м. Чернігова. Завдання, що пропонуються для першого (міжшкільного) етапу змагань, подано в додатку.
Отримати інформацію щодо умов участі у фінальному етапі V Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів 2002 року та подати заявки на участь можна за тел./факсом (044) 417-85-69, відділ роботи з обдарованою молоддю Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України, 04070, м. Київ-70, вул. Сагайдачного, 37 або в м. Чернігові за тел. (0462) 22-81-86, Давиденко А.А., завідуючий кафедрою природничо-математичних дисциплін Чернігівського обласного інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників освіти, 14000, м. Чернігів, вул. Слобідська, 83.
Директор Ю.І.Завалевський
Додаток
до листа Науково-методичного
центру середньої освіти
Міністерства освіти і науки
України
від 21.08.2002 р.
N 14/18.1-555
ЗАВДАННЯ
першого етапу V Всеукраїнського відкритого турніру юних винахідників і раціоналізаторів (2002-2003 навчальний рік)
1. "Аварійний спуск". При виникненні пожежі або в інших екстремальних випадках людей з верхніх поверхів багатоповерхових будинків іноді доводиться евакуювати з допомогою спеціальних драбин або спускати на мотузках. Використовуються також спеціальні рукави, швидкість руху людини в яких зменшується за рахунок сили тертя ковзання. Є потреба у створенні інших пристроїв для термінової евакуації людей з верхніх поверхів будинків. Запропонуйте такий пристрій.
2. "Труба". Відомо, що витяжні труби топок водяних котлів віддають навколишньому середовищу значну кількість тепла. Запропонуйте пристрій для корисного використання хоча б частини цього тепла.
3. "Освітлення автостради". У темну пору доби автостради освітлюються електричними лампами, електроживлення яких здійснюється через прокладені вздовж дороги провідники. Очевидними недоліками таких систем освітлення є втрата енергії внаслідок значного опору ліній електропередач та великих витрат дроту. Запропонуйте технічне розв'язання цієї задачі, яке б дало змогу уникнути вказаних недоліків,
4. "Тирса". Розпилювання деревини завжди супроводжується викидом тирси, що засипає намальовану лінію, вздовж якої здійснюється пропилювання. Запропонуйте спосіб або пристрій, який би дав змогу столяру уникати під час пиляння ручною пилкою здування тирси повітрям легенів або ж її струшування з лінії пропилювання.
5. "Вітряк". Одним із недоліків вітряних двигунів є те, що під час обертання їхніх лопатей утворюється шум, частота якого негативно впливає на тварин. Запропонуйте свій варіант вітряного двигуна, у якого, б не було цього недоліку.
6. "Хода". Красива хода людини не лише милує очі спостерігача, а й полегшує пересування. Той, хто йде, менше стомлюється. Його тіло не гальмується виставленою вперед ногою, а плавно, немовби на підпружиненому стержні, переміщується вперед. Деякі ж люди, навпаки, ходять важко, ковзаючи (човгаючи) взуттям по дорозі, ніби перевіряють, чи не слизька вона. Було б непогано створити пристрій, який би оцінював "якість" людської ходи.
................Перейти до повного тексту