- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Протокол N 12/3-10
Про підготовку матеріально-технічної бази навчальних закладів та установ освіти і науки до роботи в новому 2008 - 2009 навчальному році та в осінньо-зимовий період
Заслухавши та обговоривши доповідну записку директора департаменту економіки та фінансування Кулікова П.М. про підготовку матеріально-технічної бази навчальних закладів та установ освіти і науки до роботи в новому 2008 - 2009 навчальному році та в осінньо-зимовий період, колегія зазначає, що завдяки цілеспрямованим діям регіональних управлінь освіти і науки, керівників навчальних закладів і установ освіти та педагогічних колективів, матеріально-технічна база, в основному, підготовлена і забезпечує роботу навчальних закладів та установ у новому навчальному році.
За останні роки бюджет освіти суттєво збільшився і, крім соціальної спрямованості, має позитивну тенденцію щодо поліпшення матеріально-навчальної бази закладів освіти, оновлення навчально-лабораторного обладнання та комп'ютерного оснащення. У більшості навчальних закладів створені всі умови для забезпечення навчально-виховного процесу.
Значною мірою зміцнили свою матеріально-технічну базу і загальноосвітні навчальні заклади. До початку нового навчального року завершено будівництво і введено в експлуатацію 31 школу на 9037 учнівських місць.
Практично всі котельні навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству, відремонтовані і знаходяться у робочому стані.
Завершено ремонтні роботи та реконструкцію 244 котелень професійно-технічних навчальних закладів.
Проведено організаційні заходи щодо забезпечення навчальних закладів паливом - завезено близько 70 відсотків вугілля від загальної потреби для відомчих котелень на опалювальний період.
З метою скорочення витрат бюджетних коштів, що спрямовуються на оплату енергоспоживання, а також стимулювання економії споживання паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) у навчальних закладах, організаціях та установах галузі освіти активізується робота щодо виконання, затверджених наказом МОН від 17.07.2006
N 539, програмних організаційно-технічних та енергоефективних заходів, якими також враховується доцільність упровадження проектів автономного опалення.
За результатами проведеної роботи закладами освіти, що підпорядковані Міністерству, за 9 місяців 2008 року досягнуто економії паливно-енергетичних ресурсів в обсязі 7,21 тис. туп на суму 11,6 млн. гривень.
Міністерство звертало увагу закладів та установ освіти стосовно підвищення уваги до впровадження енергоефективних заходів з метою раціонального споживання енергоресурсів. Але не можна стверджувати, що ця робота знаходиться під постійним дієвим та ефективним контролем окремих керівників закладів.
Мають місце випадки невиконання планів з дооснащення будівель та споруд приладами обліку (лічильниками тепла, води та газу); є не досить ефективними заходи із скорочення споживання енергоносіїв; значно порушуються терміни надання Міністерству відповідних інформацій щодо економічного ефекту від упровадження цих енергоефективних заходів тощо. Це стосується таких вищих навчальних закладів як Дрогобицький педагогічний університет.
Одеська національна академія харчових технологій, Кіровоградський національний технічний університет. Бердянський машинобудівний коледж, Дніпрорудний індустріальний технікум, а також професійно-технічних навчальних закладів Донецької, Запорізької, Луганської, Одеської, Херсонської, Хмельницької областей.
Залишається ряд невирішених проблем в експлуатаційно-господарській діяльності навчальних закладів.
Потребують ремонту понад 16,2 тис. погонних метрів зовнішніх інженерних мереж і близько 36,7 тис. кв. м покрівель, не завершені пускові налагоджувальні роботи 6 котелень в професійно-технічних навчальних закладах Кіровоградської (3), Тернопільської (2), Івано-Франківської (1) областей.
Викликає занепокоєння і експлуатаційний стан будівель навчальних закладів. При складанні проектів державного бюджету враховується потреба в коштах, у першу чергу, на відновлення аварійних об'єктів.
Незважаючи на значне скорочення показників споживання паливно-енергетичних ресурсів та води, заборгованість за спожиті комунальні послуги за три квартали поточного року становить 140,0 тис. грн., в тому числі:
теплопостачання - 75,0 тис. грн., водопостачання і водовідведення - 30,0 тис. грн., природний газ - 35,0 тис. грн.
Одна з причин заборгованості - відсутність приладів обліку та регулювання споживання енергоносіїв.
Значне відставання в оснащенні будівель приладами обліку та приладами регулювання споживання енергоносіїв спостерігається в професійно-технічних навчальних закладах Донецької та Луганської областей.
Залишається не вирішеним питання поліпшення умов проживання учнів, студентів та студентських сімей та забезпечення місцями в гуртожитках іногородніх студентів вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації. Однією із головних причин такого стану можна вважати неефективне використання гуртожитків, зокрема, передача житлових приміщень в оренду.
................Перейти до повного тексту