- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ
Л И С Т
Міністру освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
начальникам управлінь освіти
і науки обласних, Київської
та Севастопольської міських
державних адміністрацій
З метою забезпечення проведення всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2008 році (наказ МОН України від 24.01.2008 р.
N 30) надсилаємо Вам умови проведення конкурсів з таких професій:
- "Оператор комп'ютерного набору",
- "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування",
- "Лицювальник-плиточник",
- "Офіціант",
- "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва".
Заступник директора, начальник відділення змісту професійно-технічної освіти | В.В.Паржницький |
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор департаменту
професійно-технічної освіти
____________ Т.М.Десятов
03.03.2008
УМОВИ
проведення III етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії "Оператор комп'ютерного набору"
У конкурсі на кращого з професії, що проводиться в два тури (теоретичний і практичний), беруть участь переможці II етапу Всеукраїнського конкурсу (по одному представнику від Автономної Республіки Крим, кожної області, м. Києва і м. Севастополя) серед учнів випускних груп, які отримують первинну професійну підготовку.
Учасники конкурсу прибувають на місце проведення у супроводі викладача або майстра виробничого навчання. Витрати на проїзд (в обидва кінці), харчування в дорозі, відрядження супроводжуючих осіб здійснюється за рахунок навчальних закладів, які направляють представників на конкурс. Кожен учасник повинен мати паспорт, учнівський квиток та медичну довідку.
Адреса проведення конкурсу: 99053, м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29, державний професійно-технічний навчальний заклад "Севастопольське вище професійне училище засобів зв'язку та інформаційних технологій", тел./ф. 8 (0692) 24-12-72, 53-38-84, 23-44-28.
Програма конкурсу передбачає:
теоретичний тур - виконання завдання, що складається з питань різного рівня (середнього, достатнього, високого) відповідної тематики (час виконання до 3 астрономічних годин);
практичний тур - виконання практичного завдання на персональних комп'ютерах відповідної тематики (час виконання до 4 астрономічних годин).
Тематика практичного та теоретичного турів з предметів "Основи роботи на персональних комп'ютерах", "Технологія комп'ютерної обробки інформації", "Інформаційні технології". Тематика навчально-тематичного плану виробничого навчання:
Правила охорони праці при роботі на персональному комп'ютері;
Архітектура персонального комп'ютера, основні і периферійні пристрої;
Робота з файлами в Windows;
Робота з текстами і таблицями в текстовому процесорі Word;
Робота з електронними таблицями в EXCEL;
Створення електронної презентації в Power Point;
Створення бази даних в СУБД Access;
Вивід текстового файла на друк.
Основними критеріями оцінювання результатів виконання завдань турів є: якість виконання роботи; раціональність прийомів виконання робіт; дотримання норм часу, витраченого на виконання конкурсних завдань; дотримання вимог з охорони праці та організації праці на робочому місці під час виконання конкурсних завдань.
Максимальна оцінка за теоретичний тур (90 питань) складає 180 балів, з яких питання середнього рівня оцінюються 30-ма балами, достатнього - 60-ма балами, високого - 90-ма балами.
Завдання практичного туру мають такі складові:
- робота з файлами в Windows |
10 балів |
- робота з текстами і таблицями в текстовому процесорі Word |
200 балів |
- робота з електронними таблицями в EXCEL |
120 балів |
- створення електронної презентації в Power Point |
50 балів |
- створення бази даних в СУБД Access |
150 балів |
- вивід текстового файла на друк |
10 балів |
Максимальна кількість балів практичного туру - 540 балів.
Максимальна загальна кількість балів за тури становить 720 балів.
Кожен учасник отримує конкурсне завдання, забезпечується робочим місцем, комп'ютером. Спостереження за виконанням завдань здійснюється членами журі та оргкомітету.
Під час проведення конкурсу членам журі, оргкомітету, супроводжуючим особам, присутнім на конкурсі, забороняється втручатися в роботу конкурсантів.
Якість виконання робіт оцінює журі. Учасники конкурсу самостійно виконують завдання, не заважають іншим, дотримуються правил охорони праці.
Учасники, які не виконали умов конкурсу, допустили грубі порушення вимог безпеки праці або неетичну поведінку, за спільним рішенням оргкомітету та журі можуть бути позбавлені права участі у конкурсі або їм нараховуються до 30 штрафних балів.
Учасники конкурсу та супроводжуючі їх особи мають право ознайомитися з результатами теоретичного і практичного турів після оголошення результатів конкурсу.
За результатами проведення теоретичного і практичного турів конкурсу визначається розподіл призових I - VI місць з розрахунку одна особа - одне місце. У випадку, якщо двоє або більше учасників наберуть однакову загальну кількість балів, перевага надається тому конкурсанту, який набере більшу кількість балів в практичному турі.
Переможці III етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за I - VI місце нагороджуються дипломами та цінними призами, решта отримує дипломи учасників конкурсу.
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор департаменту
професійно-технічної освіти
_______________ Т.М.Десятов
03.03.2008
УМОВИ
проведення III етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування"
У III етапі конкурсу на кращого з професії беруть участь переможці II етапу конкурсу серед учнів випускних груп, які отримують первинну професійну підготовку, по одному представнику від Автономної Республіки Крим, кожної області, міст Києва та Севастополя. Конкурс проводиться в два тури: теоретичний і практичний.
Учасники конкурсу прибувають на місце проведення у супроводі викладача або майстра виробничого навчання. Витрати на відрядження супроводжуючих здійснюються за рахунок навчальних закладів, які направляють представників на конкурс. Учасники конкурсу повинні мати при собі паспорт, учнівський квиток, медичну довідку та спецодяг.
Заявки на участь у конкурсі подаються за 10 днів до його проведення відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності (наказ Міністерства освіти від 18 серпня 1998 року
N 305, додаток N 3) до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України за адресою: 04070, м. Київ, вул. П.Сагайдачного, 37 (відділення професійно-технічної освіти, тел. 425-01-12, тел./ф. 239-39-35, 486-20-49).
Адреса проведення конкурсу: м. Запоріжжя, вул. Перспективна, 2-б, вище професійне училище N 23, тел./ф. 8 (061) 236-63-96, 236-52-58.
Програма конкурсу передбачає:
- виконання теоретичного туру, який складається із 4 завдань і триватиме до 4 академічних годин;
- виконання практичного туру, який складається із 3 завдань і триватиме до 4 академічних годин.
Теоретичний тур передбачає перевірку теоретичних знань з предметів "Електротехніка з основами промислової електроніки", "Спецтехнологія", "Електроматеріалознавство", "Читання креслення", "Охорона праці" і складається з наступних завдань:
- виконання тестових завдань на ПК (25 питань з одним правильним варіантом відповіді по 1 балу, максимальна кількість 25 балів);
- креслення електричної схеми (1 завдання - 25 балів);
- комплексне теоретичне завдання описового характеру з технічного обслуговування та ремонту (1 завдання - 25 балів);
- розрахункове завдання (1 завдання - 25 балів).
Максимальна кількість балів за теоретичний тур складає 100 балів.
Практичний тур полягає в перевірці навиків і вмінь з професії електромонтер і складається з наступних завдань:
- виконання ревізії автоматичного вимикача (максимальна кількість балів - 50, час виконання до 0,5 академічних годин);
- з'єднання трифазного кола зіркою та трикутником (максимальна кількість балів - 100, час виконання до 1 академічної години);
- монтування на стенді принципової електричної схеми управління трифазним електричним двигуном за допомогою магнітного пускача (максимальна кількість балів - 150, час виконання до 2,5 академічних годин).
Максимальна кількість балів за практичний тур складає 300 балів.
Оцінювання завдань практичного туру здійснюється за критеріями:
- уміння користуватися електричними та монтажними схемами;
- обгрунтований вибір інструментів та техніка роботи з ним;
- раціональне і економічне використання електроматеріалів;
- якість та правильність виконання електромонтажних робіт;
- технологічна культура (організація робочого місця та праці, зовнішній вигляд);
- дотримання вимог безпеки праці.
Максимальна загальна кількість балів за теоретичний та практичний тури - 400 балів.
Учасники конкурсу отримують конкурсні завдання і забезпечуються робочим місцем. Спостереження за виконанням роботи здійснюється лише членами журі та оргкомітету.
Під час проведення конкурсу забороняється втручання в роботу учнів членів журі та оргкомітету. Якість виконання робіт оцінює журі.
Учасники конкурсу самостійно виконують завдання, не заважають іншим, дотримуються правил охорони праці. Учасники, які не виконали умов конкурсу, допустили грубі порушення правил охорони праці, за спільним рішенням оргкомітету та журі можуть бути усунені від змагань або їм нараховуються до 30 штрафних балів.
Учасники конкурсу мають право ознайомитися з результатами теоретичного і практичного турів.
Визначення місць учасників здійснюється за більшою загальною сумою набраних балів.
Умовами конкурсу передбачається розподіл призових (I - VI) місць із розрахунку одна особа - одне місце. У випадку, коли двоє або більше учасників наберуть однакову загальну кількість балів, перевага надається тому, в кого більше балів набрано в практичному турі. Переможці III етапу Всеукраїнського конкурсу нагороджуються дипломами за I - VI місце та призами. Решта отримують дипломи учасників конкурсу.
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор департаменту
професійно-технічної освіти
_______________ Т.М.Десятов
03.03.2008
УМОВИ
проведення III етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії "Лицювальник-плиточник"
У конкурсі на кращого з професії, що проводиться в два тури (теоретичний і практичний), беруть участь переможці II етапу Всеукраїнського конкурсу (по одному представнику від Автономної Республіки Крим, кожної області, м. Києва і м. Севастополя) серед учнів випускних груп, які отримують первинну професійну підготовку.
Учасники конкурсу прибувають на місце проведення у супроводі викладача або майстра виробничого навчання. Витрати на проїзд (в обидва кінці), харчування в дорозі, відрядження супроводжуючих осіб здійснюється за рахунок навчальних закладів, які направляють представників на конкурс. Кожен учасник повинен мати при собі паспорт, учнівський квиток, медичну довідку, спецодяг та комплект ручних інструментів згідно з додатком.
Адреса проведення конкурсу: 33027, м. Рівне, вул. С.Бандери, 69, Вище професійне училище N 1, тел./ф. 8 (0362) 23-02-45, 23-34-64.
Програма конкурсу передбачає:
- виконання теоретичного туру, що складається з 3 завдань і триватиме до 3 астрономічних годин;
- виконання практичного туру, що складається з 1 завдання і триватиме до 6 академічних годин.
Теоретичний тур передбачає перевірку теоретичних знань з предметів "Матеріалознавство", "Технологія лицювальних та плиткових робіт (спецтехнологія)", "Основи економіки", "Охорона праці" та включає такі завдання:
- виконання тестових завдань на персональному комп'ютері (30 питань, максимальна кількість балів - 30);
- комплексне теоретичне завдання проблемного характеру (1 завдання - 10 балів);
- виконання розрахункового завдання (1 завдання - 10 балів).
Максимальна кількість балів за теоретичний тур складає 50 балів.
Практичний тур передбачає виконання плиткового облицювання площею 2 кв. м та оцінюється за критеріями:
1. Дотримання технології плиткового облицювання:
- приготування клейової суміші |
- 10 балів |
- нанесення шару клейової суміші |
- 10 балів |
- укладання і коригування плитки |
- 10 балів |
- заповнення і оброблення швів |
- 20 балів |
2. Якість плиткового облицювання |
- 50 балів |
3. Дотримання вимог охорони праці |
- 20 балів |
4. Використання інструменту при виконанні плиткового облицювання |
- 20 балів |
5. Виробнича культура (організація робочого місця та праці, зовнішній вигляд учасників тощо) |
- 10 балів |
Максимальна кількість балів за практичний тур - 150 балів.
Максимальна загальна кількість балів за теоретичний та практичний тури - 200 балів.
Учасники конкурсу отримують конкурсні завдання і забезпечуються робочим місцем. Спостереження за виконанням роботи здійснюється лише членами журі та оргкомітету.
Під час проведення конкурсу забороняється втручання в роботу учнів членів журі, оргкомітету та супроводжуючих осіб. Виконання теоретичного та практичного турів оцінює журі.
................Перейти до повного тексту