1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ
Л И С Т
07.02.2008 N 1.4/18-192
Керівникам робочих груп МОН
України з розроблення
галузевих стандартів вищої
освіти за напрямами
підготовки фахівців
освітньо-кваліфікаційного
рівня бакалавра
Щодо виконання підпункту 6.3 Наказу МОН України від 27.01.2007 р. N 58
Шановні колеги!
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти (далі - ІІТЗО) Міністерства освіти і науки України (далі - МОН України) за дорученням МОН України в порядку виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2006 р. N 1719 "Про перелік напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра" (далі - Перелік-2006) та відповідного Наказу МОН України від 27.01.2007 р. N 58 стосовно порядку введення в дію цього Переліку (підпункт 6.3) виконує заходи щодо визначення проекту переліку кваліфікацій за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за напрямами підготовки Переліку-2006.
У зв'язку з цим, просимо Вас у порядку оперативної взаємодії надіслати на адресу ІІТЗО в паперовому вигляді та електронною поштою (редактор Word, шрифт Times New Roman 12 розміру звичайного стилю, на E-mail:she@edu-ua.net, тема: "(повна назва ВНЗ) до Переліку кваліфікацій (код та назва напряму підготовки)") до 20.02.2008 р. свої пропозиції стосовно визначення професійної кваліфікації за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за відповідним напрямом, за яким розробляється ГСВО, згідно вихідних положень, послідовності дій та форми, що надані в додатку до листа.
З повагою,
Перший заступник директора

К.М.Левківський
Додаток
до листа ІІТЗО МОН України
07.02.2008 N 1.4/18-192
ОРІЄНТОВНА ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ
з визначення кваліфікацій випускників вищих навчальних закладів для розроблення пропозицій до переліку кваліфікацій з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр* в системі вищої освіти України
Вихідні положення:
*Освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр (180-240 кредитів ECTS - European Credit Transfer System) концептуально присвоюються студентам, які: продемонстрували знання та компетенції за напрямом підготовки на рівні сучасних досягнень на основі використання у навчанні посібників поглибленого змісту; можуть застосовувати отримані знання та компетенції на професійному рівні виробничої діяльності, достатні для доведення, обґрунтування та вирішення питань за напрямом підготовки; здатні знаходити та інтерпретувати відповідні дані (за напрямом підготовки) для формування суджень з відповідних суспільних, наукових або етичних проблем; вміють доносити інформацію, ідеї, проблеми та рішення як до аудиторії фахівців, так і нефахівців; набули навички вчитися, необхідні для подальшого навчання з більшим ступенем самостійності.
**Код і назва професійної кваліфікації бакалавра відповідає коду та назві професійної роботи, первинної для випускника ВНЗ, згідно з розділом 4.3 "Фахівці" Національного класифікатора України "Класифікатор професій" ДК 003:2005 та узагальненому об'єкту діяльності, що визначається кваліфікаційною характеристикою цієї первинної професії бакалавра за відповідним галузевим випуском Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників або (в разі відсутності такої професії) згідно таблиці зіставлення напрямів підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра Переліку-2006 з напрямами підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.1997 р. N 507 (Перелік-1997), затвердженої наказом МОН України від 27 січня 2007 року N 58 "Про порядок введення в дію переліку напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра"
***Назва укрупненої групи освіти, код і назва укрупненої галузі освіти, галузі освіти за Міжнародною стандартною класифікацією освіти (визначається з наведених нижче класифікацій з врахуванням найбільшого наближення до назви групи видів економічної діяльності за Національним класифікатором України "Класифікація видів економічної діяльності" ДК 009:2005 та узагальненого об'єкту діяльності за напрямом підготовки, що створює умови мобільності випускника ВНЗ відповідно до положень Болонської декларації:
Освіта
14 Підготовка вчителів і педагогічна наука
Підготовка вчителів для дошкільних установ, дитячих садків, початкових шкіл за професіональними предметами, практичними предметами, непрофесіональними предметами, освітою дорослих, інструкторів з підготовки вчителів і для роботи з дітьми-інвалідами.
Програми загальної та спеціалізованої підготовки вчителів.
Педагогічна наука: розробка навчальних програм з непрофесіональних і професіональних предметів. Оцінка освіти, проведення іспитів і тестів, дослідження в галузі освіти, інші педагогічні науки.
Гуманітарні науки та мистецтво
21 Мистецтво
Образотворче мистецтво: малюнок, живопис, скульптура;
Виконавське мистецтво: музичне, драматичне, танцювальне, циркове;
Графічне та аудіовізуальне: фотографія, кінематографія, виконання музичних творів, трансляція радіо- та телевізійних передач, преса й видавнича справа;
Дизайн;
Ремесла.
22 Гуманітарні науки
Релігія і теологія; іноземні мови та культури: живі або "мертві" мови та література на цих мовах, вивчення окремих розділів;
Рідні мови: загальновживана або місцева мова та література на неї; Інші гуманітарні науки: усний та письмовий переклад, лінгвістика, порівняльне літературознавство, історія, археологія, філософія, етика.
Соціальні науки, бізнес і право
31 Соціальні та біхевіористичні науки
Економіка, історія економіки, політологія, соціологія, демографія, антропологія (за виключенням фізичної антропології), етнологія, футурологія, психологія, географія (за виключенням фізичної географії), вивчення проблем світу й конфліктів, права людини.
32 Журналістика та інформація
Журналістика; технічні та наукові аспекти бібліотечної роботи;
Технічні аспекти роботи музеїв та аналогічних сховищ;
Документознавство;
Архівні науки.
34 Бізнес і управління
Роздрібний продаж, маркетинг, збут, взаємодія з громадськістю, нерухомість;
фінанси, банківські та страхові справи, аналіз капіталовкладень;
бухгалтерська справа, аудит, бухгалтерський облік;
менеджмент, управління державними органами, управління недержавними органами, управління кадрами;
секретарська та конторська робота.
38 Право
Місцеві суди, нотаріуси, право (загальне, міжнародне, трудове, морське тощо), юриспруденція, історія права.
Наука
42 Наука про життя
Біологія, ботаніка, бактеріологія, токсикологія, мікробіологія, зоологія, ентомологія, орнітологія, генетика, біохімія, біофізика, інші сумісні, за виключенням лікувально-медичних і ветеринарних наук.
44 Фізичні науки
Астрономія і космологія, фізика, інші сумісні предмети, хімія, інші сумісні предмети, геологія, геофізика, мінералогія, фізична антропологія, фізична географія та інші науки про Землю, метеорологія та інші науки про атмосферу, включаючи дослідження клімату, океанографія, вулканологія, палеоекологія.
46 Математика і статистика
Математика, обчислювальні науки, цифровий аналіз, актуарна наука, статистика та інші сумісні галузі.
48 Комп'ютерна справа
Комп'ютерні науки: проектування систем, комп'ютерне програмування, обробка даних, мережі, діючі системи - тільки розробка програмного забезпечення (розробка комп'ютерного обладнання має класифікуватися в межах інженерних галузей).
Інженерні, обробні та будівні галузі
52 Інженерія та інженерна справа
Інженерне креслення, механіка, металообробка, електротехніка, телекомунікація, енергетика та хімічна інженерія, обслуговування автомобілів, інженерне проектування.
54 Виробничі та обробні галузі
Виробництво продуктів харчування і напоїв, тканин, одягу, взуття, шкіряних виробів, матеріалів (деревина, папір, пластмаса, скло тощо), гірнича справа, видобування корисних копалин.
58 Архітектура та будівництво
Архітектурне та міське планування: структурна архітектура, ландшафтна архітектура, общинне планування, картографія;
будівельні роботи, будівництво;
цивільне будівництво.
Сільське господарство
62 Сільське, лісове і риболовне господарство
Сільське господарство, виробництво сільськогосподарських культур і вирощування худоби, агрономія, тваринництво, плодівництво і садівництво, лісове господарство та методи виробництва лісової продукції, природні парки, дика природа, рибальство, риболовна наука та технологія.
64 Ветеринарія
Ветеринарна медицина, ветеринарне обслуговування.
Охорона здоров'я та соціальне забезпечення
72 Охорона здоров'я
Медицина: анатомія, епідеміологія, цитологія, фізіологія, імунологія та імуногематологія, патологія, анестезіологія, педіатрія, акушерство та гінекологія, медицина внутрішніх органів, хірургія, неврологія, психіатрія, радіологія, офтальмологія;
Медичні служби: державні служби охорони здоров'я, гігієна, фармація, фармакологія, терапевтика, реабілітація, протезування, оптометрія, харчування;
Догляд за хворими: загальний догляд за хворими, акушерство;
Стоматологічне обслуговування: стоматологічна допомога, стоматологічна гігієна, технології, які використовуються в стоматологічних кабінетах, одонтологія.
76 Соціальне забезпечення
Соціальні послуги: догляд за інвалідами, догляд за дітьми, молодіжні служби, геронтологічні служби;
Соціальна робота: консультування та інше, поки що не класифіцироване.
Служби
81 Сфера обслуговування
Готельне обслуговування та сфера харчування, подорожі та туризм, спорт і дозвілля, перукарні, косметичні салони та інше обслуговування населення: чищення одягу, пральні, хімчистки, косметичні служби, наука про побут.
84 Транспорт
Морська справа, командний склад суден, наука про кораблеводіння, пілотні екіпажі, авіадиспетчери, залізничні перевезення, автодорожні перевезення, поштові служби.
85 Охорона навколишнього середовища
Збереження навколишнього середовища, контроль і охорона, контроль за забрудненням повітряного та водного середовища, техніка безпеки на робочих місцях.
86 Служби безпеки
Охорона власності та громадян: робота поліції і супутні заходи щодо забезпечення правопорядку. Криміналістика, пожежна охорона і боротьба з пожежами, цивільна безпека.
Військова справа.
Невідома або неуточнена категорія
(Ця категорія як така не входить у дану класифікацію, але під час збору даних позиція "99" необхідна для "невідомих або неуточнених галузей освіти").
****При визначенні або формулюванні пропозицій стосовно нової назви професійної кваліфікації бакалавра (професійної назви первинної роботи) рекомендується дотримуватись термінів з числа тих, що застосовуються у розділі 4.3 "Фахівці" Національного класифікатора України "Класифікатор професій" ДК 003:2005, наприклад: "Фахівець з ..." (3450 Фахівець з організації та ведення майнової та особистої безпеки; 3121 Фахівець з комп'ютерної графіки; 3411 Фахівець з біржових операцій тощо) або "Технічний фахівець з ... чи в галузі ..."; "Технолог з ... чи в галузі ..." чи "Технолог-..." (3340 Технолог наставник; 3212 Технолог-рибовод тощо); в залежності від кваліфікаційних вимог до професії, наприклад 3419 Товарознавець, 3221 Фельдшер, 3142 Шкіпер, 3143 Штурман-випробувач, 3212 "Інспектор із захисту рослин" і т.п. При цьому слід враховувати різницю рівнів компетентності бакалавра та молодшого спеціаліста (в основному професії техніків), а також те, що у ДК 003:2005 велика кількість професійних назв робіт, які не є первинними і вимагають попереднього стажу роботи (досвіду).
ОРІЄНТОВНИЙ ЗРАЗОК
таблиці пропозицій (на прикладі галузі знань "Розробка корисних копалин" в якості ескізного варіанту)
Назва
укрупненої
групи освіти,
код і назва
укрупненої
галузі
освіти,
галузі освіти
(за
Міжнародною
стандартною
класифікацією
освіти***)
Код і назва групи
видів економічної
діяльності
(за Національним
класифікатором
України
"Класифікація
видів економічної
діяльності"
ДК 009:2005
Професійно
орієнтована
бакалаврська
програма (код
та назва
напряму за
Переліком-2006
Код і назва
кваліфікаційного
угруповання
(групи
професійних назв
робіт
за розділом 4.3
"Фахівці"
Національного
класифікатора
України
"Класифікатор
професій"
ДК 003:2005
**Код і назва
професійної
кваліфікації
бакалавра
(наявні або
ті, що треба
змінювати, чи
позначка "Не
визначено")
N та назва
відповідного
галузевого
випуску
Довідника
кваліфікаційних
характеристик
професій
працівників
Запропоновані відповідно до напряму підготовки
базовим вищим навчальним закладом зміни та
доповнення в порядку, встановленому
Державним стандартом України ДСТУ 3739-98
"Положення про ведення Державного класифікатора
ДК 003 "Класифікатор професій"
Внести нову назву: Змінити стару назву на
нову:
Кваліфі-
каційного
угруповання
Професійної
назви
роботи****
Кваліфі-
каційного
угруповання
Професійної
назви
роботи****
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Інженерні,
обробні та
будівні
галузі
54 Виробничі
та обробні
галузі
Виробництво
продуктів
харчування і
напоїв,
тканин,
одягу,
взуття,
шкіряних
виробів,
матеріалів
(деревина,
папір,
пластмаса,
скло тощо),
гірнича
справа,
видобування
корисних
копалин
10.1 Добування,
збагачення та
агломерація
кам'яного вугілля
6.050301
Гірництво
3117 Технічні
фахівці в галузі
видобувної
промисловості
Не визначено 3117
Технічний
фахівець з
добування,
збагачення
та
агломерації
кам'яного
вугілля,
лігніту
10.2 Добування,
збагачення та
агломерація
лігніту
- " - - " - - " - - " -
12.0 Добування
уранової та
торієвої руд
- " - - " - - " - 3117
Технічний
фахівець
добувної
промисловості
корисних
копалин (руди
і каменю)
13.1 Добування
залізних руд
- " - - " - - " - - " -
13.2 Добування
руд кольорових
металів
- " - - " - - " - - " -
14.1 Добування
каменю
- " - - " - - " - - " -
14.2 Добування
піску та глини
- " - - " - - " - - " -
14.3 Добування
мінеральної
сировини для
хімічної
промисловості та
виробництва
добрив
- " - - " - - " - 3117
Технічний
фахівець з
добування
мінеральної
сировини для
хімічної
промисловості
та
виробництва
добрив
14.4 Добування та
виробництво солі
- " - - " - - " - - " -
14.5 Інші галузі
добувної
промисловості, не
віднесені до
інших групувань
- " - " - - " - 3117
Технічний
фахівець
добувної
промисловості
(за галуззю,
не віднесеною
до інших
групувань)
10.3 Добування та
агломерація торфу
6.050302
Торфова справа
- " - - " - 3117
Технічний
фахівець з
добування та
агломерації
торфу
11.1 Добування
сирої нафти та
природного газу
6.050304
Нафтогазова
справа
- " - - " - 3117
Технічний
фахівець з
добування
сирої нафти
та природного
газу
11.2 Надання
послуг,
пов'язаних з
добуванням нафти
і газу
- " - - " - - " - - " -
23.1 Виробництво
коксу
6.050304
Переробка
корисних
копалин
3119 Технічні
фахівці в галузі
фізичних наук і
техніки (за
напрямом
переробки)
3119 Технолог
(виробництво
коксу)
23.2 Виробництво
продуктів
нафтоперероблення
- " - - " - 3119 Технолог
(виробництво
продуктів
нафто-
перероблення)
23.3 Виробництво
ядерних
матеріалів
- " - - " - 3119 Технолог
(виробництво
ядерних
матеріалів)
ГРУПИ
видів економічної діяльності за Національним класифікатором України "Класифікація видів економічної діяльності" ДК 009:2005 ( va375202-05 )
Код КВЕД Назва Код ISIC
Група
01.1 Рослинництво 011
01.2 Тваринництво 012
01.3 Змішане сільське господарство 013
01.4 Надання послуг у рослинництві і тваринництві;
облаштування ландшафту
014
01.5 Мисливство
02.0 Лісове господарство та пов'язані з ним послуги 020
05.0 Рибальство, рибництво та пов'язані з ними
послуги
050
10.1 Добування, збагачення та агломерація кам'яного
вугілля
101
10.2 Добування, збагачення та агломерація лігніту 102
10.3 Добування та агломерація торфу 103
11.1 Добування сирої нафти та природного газу 111
11.2 Надання послуг, пов'язаних з добуванням нафти
і газу
112
12.0 Добування уранової та торієвої руд 120
13.1 Добування залізних руд 131
13.2 Добування руд кольорових металів 132
14.1 Добування каменю 141х
14.2 Добування піску та глини 141х
14.3 Добування мінеральної сировини для хімічної
промисловості та виробництва добрив
142х
1421
14.4 Добування та виробництво солі 142х
1422
14.5 Інші галузі добувної промисловості, не
віднесені до інших групувань
142
15.1 Виробництво м'яса та м'ясних продуктів 151х
15.2 Виробництво рибних продуктів 152
15.3 Перероблення та консервування овочів та
фруктів
1513
15.4 Виробництво олії та тваринних жирів 1514
15.5 Виробництво молочних продуктів та морозива 152
15.6 Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної
промисловості, крохмалю та крохмальних
продуктів
153
15.7 Виробництво готових кормів для тварин 1533
15.8 Виробництво інших харчових продуктів 154
15.9 Виробництво напоїв 155
16.0 Виробництво тютюнових виробів 160
17.1 Прядіння текстильних волокон 171х
17.2 Ткацьке виробництво 1711х
17.3 Оздоблення тканин та текстильних виробів 1712
17.4 Виробництво готових текстильних виробів, крім
одягу
1721
17.5 Виробництво інших текстильних виробів 172
17.6 Виробництво трикотажного полотна 1730х
17.7 Виробництво трикотажних виробів 173х
1730
18.1 Виробництво одягу зі шкіри 181х
1810
18.2 Виробництво одягу з текстилю 181х
18.3 Виробництво хутра та виробів з хутра 182
19.1 Виробництво шкіри 191х
1911
19.2 Виробництво галантерейних та дорожніх виробів
зі шкіри та інших матеріалів
1912
19.3 Виробництво взуття 192
20.1 Лісопильне та стругальне виробництво;
просочування деревини
201
20.2 Виробництво фанери, плит та панелей, шпону 202х
20.3 Виробництво дерев'яних будівельних конструкцій
та столярних виробів
202х
20.4 Виробництво дерев'яної тари 202х
2023
20.5 Виробництво інших виробів з деревини та корка,
соломки і матеріалів для плетіння
202
2029
21.1 Виробництво паперової маси, паперу та картону 210х
2101
21.2 Виробництво виробів з паперу та картону 210х
22.1 Видавнича діяльність 221
22.2 Поліграфічна діяльність та пов'язані з нею
послуги
222
22.3 Тиражування записаних носіїв інформації 223
23.1 Виробництво коксу 231
23.2 Виробництво продуктів нафтоперероблення 232
23.3 Виробництво ядерних матеріалів 233
24.1 Виробництво основної хімічної продукції 241
24.2 Виробництво агрохімічної продукції 242х
2421
24.3 Виробництво лаків та фарб 242х
2422
24.4 Фармацевтичне виробництво 242х
2423
24.5 Виробництво мила та миючих засобів, засобів
для чищення та полірування; парфумерних та
косметичних засобів
242х
2424
24.6 Виробництво іншої хімічної продукції 242х
2429
24.7 Виробництво штучних та синтетичних волокон 243
25.1 Виробництво гумових виробів 251
25.2 Виробництво пластмасових виробів 252
26.1 Виробництво скла та виробів зі скла 261
26.2 Виробництво керамічних виробів не для
будівництва
269х
26.3 Виробництво керамічних плиток та плит 269х
26.4 Виробництво цегли, черепиці та інших
будівельних виробів з випаленої глини
269х
26.5 Виробництво цементу, вапна та гіпсових сумішей 269х
26.6 Виробництво виробів з бетону, гіпсу та цементу 269х
2695
26.7 Оброблення декоративного та будівельного
каменю
269х
2696
26.8 Виробництво різної неметалевої мінеральної
продукції
269х
2699
27.1 Виробництво чавуну, сталі та феросплавів
27.2 Виробництво труб 271х
27.3 Інші види первинного оброблення сталі 271х
27.4 Виробництво кольорових металів 2710х
27.5 Лиття металів 2720х
28.1 Виробництво будівельних металевих конструкцій
та виробів
28.2 Виробництво металевих резервуарів, радіаторів
та котлів центрального опалення
281х
28.3 Виробництво парових котлів 281х
2813
28.4 Кування, пресування, штампування,
профілювання; порошкова металургія
2891
28.5 Оброблення металів 2892
28.6 Виробництво ножових виробів, інструментів та
залізних виробів
289х
2893
28.7 Виробництво інших готових металевих виробів 2899
29.1 Виробництво механічного устатковання 291
29.2 Виробництво машин та устатковання загального
призначення
291х
29.3 Виробництво машин та устатковання для
сільського та лісового господарства
292х
2921
29.4 Виробництво верстатів 292х
2922
29.5 Виробництво інших машин та устатковання
спеціального призначення
292х
29.6 Виробництво зброї та боєприпасів 292х
2927
29.7 Виробництво побутових приладів 293
30.0 Виробництво офісного устатковання та
електронно-обчислювальних машин
300
31.1 Виробництво електродвигунів, генераторів і
трансформаторів
311
31.2 Виробництво електророзподільної та контрольної
апаратури
312
31.3 Виробництво ізольованого проводу та кабелю 313
31.4 Виробництво гальванічних елементів
(електричних акумуляторів та первинних
елементів)
314
31.5 Виробництво електричних ламп та
освітлювального устатковання
315
31.6 Виробництво іншого електричного устатковання 319
32.1 Виробництво електро- та радіокомпонентів 321
32.2 Виробництво передавальної апаратури 322
32.3 Виробництво апаратури для приймання, запису та
відтворення звуку і зображення
323
33.1 Виробництво медичної техніки, включаючи
хірургічне устатковання, та ортопедичних
пристосовань
331х
3311
33.2 Виробництво контрольно-вимірювальних приладів 331х
3312
33.3 Проектування та монтаж систем керування
технологічними процесами
331х
3313
33.4 Виробництво оптичних приладів та
фотографічного устатковання
332
33.5 Виробництво годинників 333
34.1 Виробництво автомобілів 341
34.2 Виробництво автомобільних кузовів, причепів та
напівпричепів
342
34.3 Виробництво вузлів, деталей та приладдя для
автомобілів та їх двигунів
343
35.1 Будування та ремонт суден 351
35.2 Виробництво залізничного рухомого складу 352
35.3 Виробництво літальних апаратів, включаючи
космічні
353
35.4 Виробництво мотоциклів та велосипедів 359х
35.5 Виробництво інших транспортних засобів,
н.в.і.г.
359
36.1 Виробництво меблів 361
36.2 Виробництво монет та медалей, ювелірних
виробів
369х
3691
36.3 Виробництво музичних інструментів 369х
3692
Ремонт, обслуговування та установлення
музичних інструментів
36.4 Виробництво спортивних товарів 369х
3693
36.5 Виробництво ігор та іграшок 369х
3694
36.6 Виробництво іншої продукції 369х
3699
37.1 Оброблення металевих відходів та брухту 371
37.2 Оброблення неметалевих відходів та брухту 372
40.1 Виробництво та розподілення електроенергії 401
40.2 Виробництво та розподілення газу 402
40.3 Постачання пари та гарячої води
41.0 Збір, очищення та розподілення води
45.1 Підготовка будівельних ділянок 451
45.2 Будівництво будівель та споруд 452
45.3 Установлення інженерного устатковання будівель
та споруд
453
45.4 Роботи з завершення будівництва 454
45.5 Оренда будівельної техніки з оператором 455
50.1 Торгівля автомобілями 501
50.2 Технічне обслуговування та ремонт автомобілів 502
50.3 Торгівля автомобільними деталями та приладдям 503
50.4 Торгівля мотоциклами та їх ремонт 504
50.5 Роздрібна торгівля пальним 505
51.1 Посередництво в оптовій торгівлі 511
51.2 Оптова торгівля сільськогосподарською
сировиною та живими тваринами
512х
5121
51.3 Оптова торгівля продуктами харчування, напоями
та тютюновими виробами
512х
5122
51.4 Оптова торгівля непродовольчими споживчим
товарами
513
51.5 Оптова торгівля несільськогосподарськими
проміжними продуктами
514
51.8 Оптова торгівля машинами та устаткованням 515
51.9 Інші види оптової торгівлі 519
52.1 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих
магазинах
521
52.2 Роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах
продовольчими товарами
522
52.3 Роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах
фармацевтичними, медичними, косметичними та
парфумерними товарами
523х
52.4 Роздрібна торгівля у спеціалізованих магазинах
непродовольчими товарами
523
52.5 Роздрібна торгівля уживаними товарами в
магазинах
524
52.6 Роздрібна торгівля поза магазинами 525
52.7 Ремонт побутових виробів та предметів
особистого вжитку
526
55.1 Діяльність готелів 551х
55.3 Діяльність ресторанів 552х
55.4 Діяльність барів 552х
55.5 Діяльність їдалень та послуги з постачання
готової їжі
552х
60.1 Діяльність залізничного транспорту 601
60.2 Діяльність іншого наземного транспорту 602
60.3 Діяльність трубопровідного транспорту 603
61.1 Діяльність морського транспорту 611
62.1 Авіаційні регулярні перевезення 621
62.2 Авіаційні нерегулярні перевезення 622
62.3 Діяльність космічного транспорту
63.1 Транспортне оброблення вантажів; складське
господарство
630х
63.2 Функціонування транспортної інфраструктури 630х
6303
63.3 Послуги з організації подорожувань 630х
6304
63.4 Організація перевезення вантажів 630х
6309
64.1 Поштова та кур'єрська діяльність 641
64.2 Діяльність зв'язку 6420
65.1 Грошове посередництво 651
65.2 Фінансове посередництво 659
66.0 Страхування 660
67.1 Допоміжні послуги у сфері фінансового
посередництва
671
67.2 Допоміжна діяльність у сфері страхування та
пенсійного забезпечення
672
70.1 Операції з власним нерухомим майном 701х
70.2 Здавання в оренду власного нерухомого майна 701х
70.3 Операції з нерухомістю для третіх осіб 702
71.1 Оренда автомобілів 711х
71.2 Оренда інших наземних транспортних засобів та
устатковання
712
71.3 Оренда інших машин та устатковання 712
71.4 Прокат побутових виробів та предметів
особистого вжитку
713
72.1 Консультування з питань інформатизації 721
72.2 Розроблення програмного забезпечення та
консультування в цій сфері
722
72.3 Оброблення даних 723
72.4 Діяльність, пов'язана з банками даних 724
72.5 Ремонт і технічне обслуговування офісної та
електронно-обчислювальної техніки
725
72.6 Інша діяльність у сфері інформатизації
73.1 Дослідження і розробки в галузі природничих та
технічних наук
731
73.2 Дослідження і розробки в галузі гуманітарних
та суспільних наук
732
74.1 Діяльність у сферах права, бухгалтерського
обліку та аудиту; консультування з питань
комерційної діяльності та управління
741
74.2 Діяльність у сферах інжинірингу, геології та
геодезії
742
74.3 Технічні випробування та дослідження 742х
74.4 Рекламна діяльність 743
74.5 Підбір та забезпечення персоналом 749х
74.6 Проведення розслідувань та забезпечення
безпеки
749х
74.7 Прибирання виробничих та житлових приміщень,
устатковання та транспортних засобів
749
74.8 Надання різних послуг споживачам 749х
75.1 Державне управління загального характеру;
соціально-економічне управління
751
75.2 Надання державних послуг суспільству в цілому 752
75.3 Діяльність у сфері обов'язкового соціального
страхування
753
80.1 Початкова загальна освіта 801
80.2 Середня освіта 802
80.3 Вища освіта 803
80.4 Інші види діяльності у сфері освіти 809
85.1 Діяльність в сфері охорони здоров'я людини 851
85.2 Ветеринарна діяльність 852
85.3 Надання соціальної допомоги 853
90.0 Санітарні послуги, прибирання сміття та
знищення відходів
91.1 Діяльність організацій промисловців та
підприємців, професійних організацій
911
91.2 Діяльність професійних спілок 912
91.3 Діяльність інших громадських організацій 919
92.1 Виробництво фільмів 921х
92.2 Діяльність у сфері радіомовлення та
телебачення
921х
92.3 Інша діяльність у сфері культури 921х
92.4 Діяльність інформаційних агентств 922
92.5 Інша діяльність у сфері культури, н.в.і.г. 923
92.6 Діяльність у сфері спорту 924х
9241
92.7 Діяльність у сфері відпочинку та розваг 924х
93.0 Надання індивідуальних послуг 930
95.0 Діяльність домашніх господарств як
роботодавців для домашньої прислуги
950
97.0 Діяльність домашніх господарств як виробників
послуг для власного споживання
99.0 Діяльність екстериторіальних організацій 990

................
Перейти до повного тексту