- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки
обласних, Київської та
Севастопольської міських
державних адміністрацій
Щодо надіслання проекту Інструкції з ведення класного журналу 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів
Міністерство освіти і науки України надсилає для розгляду проект Інструкції з ведення класного журналу 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Просимо пропозиції та зауваження до зазначеного проекту документа надіслати до 18 лютого ц.р. за електронною адресою: L_Golubenko@mon.gov.ua; i_budenna@mon. gov.ua.
Заступник міністра | П.Полянський |
Проект
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
від _______________N____
ІНСТРУКЦІЯ
з ведення класного журналу 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів
Інструкцією визначається порядок ведення класного журналу та оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до Закону України
"Про загальну середню освіту", постанов Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 р.
N 1717 "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання" (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.07
N 620, від 14.01.2004
N 24 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти"; від 14.06.2000
N 964 "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад" та інших нормативних актів, що регламентують зазначене питання.
1. Порядок ведення класного журналу
1.1. Загальні положення
Класний журнал (далі - журнал) - це обов'язковий документ загальноосвітнього навчального закладу, в якому фіксуються результати навчальних досягнень учнів, відвідування ними занять, стан виконання навчальних програм тощо.
Журнал має розділи:
I "Облік відвідування";
II "Облік навчальних досягнень учнів";
III "Облік проведення навчальних екскурсій та практики";
IV "Зведений облік навчальних досягнень учнів";
V "Облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності";
VI "Загальні відомості про учнів";
VII "Зведена таблиця руху учнів класу та їх досягнень у навчанні";
VIII "Зауваження до ведення журналу".
Журнали класів на одній паралелі позначаються цифрами і відповідними літерами українського алфавіту, наприклад: 5-А клас, 5-Б клас, 10-А клас, 10-Б клас тощо.
Розподіл кількості сторінок для навчальних предметів та курсів за вибором відповідно до робочого навчального плану загальноосвітнього навчального закладу з урахуванням поділу класів на групи при вивченні окремих предметів та профільності навчання здійснює керівник навчального закладу або його заступник з навчально-виховної роботи.
Ведення журналу здійснюється класним керівником та вчителями. Вони несуть особисту відповідальність за своєчасність, стан та достовірність записів.
1.2. Загальні вимоги до ведення класного журналу.
Записи в журналі ведуться державною мовою. З іноземної чи інших мов частково допускається запис змісту уроку та завдання додому мовою викладання предмета.
Записи проводяться чорнилами (пастою) одного (чорного або синього) кольору, чітко й охайно. На сторінках журналу не допускаються будь-які виправлення. У разі здійснення помилкового або неправильного запису поряд робиться правильний, який засвідчується підписом керівника навчального закладу та скріплюється печаткою.
Класний керівник заповнює: розділи I "Облік відвідування"; V "Облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності"; VI "Загальні відомості про учнів"; VII "Зведена таблиця руху учнів класу та їх досягнень у навчанні" та до розділу IV "Зведений облік навчальних досягнень учнів" наприкінці семестрів та року переносить оцінки з відповідних предметних сторінок.
У розділі II "Облік навчальних досягнень учнів" класний керівник записує в алфавітному порядку прізвища та імена учнів, назву навчального предмета відповідно до навчального плану, прізвище, ім'я та по батькові вчителя, який його викладає.
У розділі I "Облік відвідування" відсутність учня записується у вигляді дробу, чисельник якого вказує на причину відсутності (н - відсутність учня, хв - відсутність через хворобу), а знаменник - на кількість пропущених уроків. Наприкінці кожного семестру та навчального року підводиться підсумок загальної кількості пропущених учнем уроків.
Відсутність учня на уроці позначається літерою н.
Дата проведення занять записується дробом, чисельник якого є датою, а знаменник - місяцем поточного року. Наприклад, 04/09 означає, що заняття проведено четвертого вересня.
У разі проведення здвоєних уроків (у тому числі семінарських занять) записуються дата і тема кожного уроку (семінару) окремо.
Усі записи щодо оцінювання різних видів діяльності та контролю роблять у формі називного відмінка: "зошит", а не "за зошит"; "I семестр", а не "за I семестр"; "практична робота", а не "за практичну роботу" тощо.
Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється за 12-бальною системою (шкалою) і його результати позначаються цифрами від 1 до 12. У разі неатестації учня робиться відповідний запис: н/а (не атестований).
Учням, які за станом здоров'я зараховані до спеціальної групи з фізичної культури, при виставленні тематичних, семестрових та річного балів робиться відповідний запис : зар. (зараховано)
У випадках, коли учні звільнені за станом здоров'я від занять з фізичної культури, трудового навчання, "Захисту Вітчизни", при виставленні тематичних, семестрових та річного балів робиться відповідний запис: зв. (звільнений (а)).
Учням, які у поточному навчальному році вивчали українську мову, але їх навчальні досягнення не оцінювалися, при виставленні семестрових та річного балів робиться відповідний запис: вивч.(вивчав (ла)).
У графі "Зміст уроку" відповідно до календарного планування стисло записується тема уроку, контрольної, практичної, лабораторної роботи тощо.
У графі "Завдання додому" стисло записується його зміст (прочитати, вивчити напам'ять, повторити тощо), параграфи (сторінки) підручника, номери завдань, вправ тощо.
У випадку відсутності учителя педагогічний працівник, який його заміняє, у графі "завдання додому" пише слово "заміна", прізвище, ініціали та засвідчує запис власним підписом.
У розділі III журналів "Облік проведення навчальних екскурсій та практики" вчителем записується дата і зміст проведення навчальних екскурсій, а також навчальної практики, що проводиться у терміни, визначені Міністерством освіти і науки України на ці види навчальної діяльності.
Поруч з тематикою екскурсії вказується в дужках відповідна кількість годин її проведення.
1.3. Контроль за веденням класного журналу.
Перевірка стану ведення журналу керівництвом навчального закладу здійснюється протягом навчального року не менше 4 разів.
У розділі VIII "Зауваження до ведення журналу" керівником загальноосвітнього навчального закладу, його заступниками та особами, уповноваженими відповідними органами управління освітою, що мають право здійснювати контроль за діяльністю навчального закладу, записуються зауваження до ведення журналу із зазначенням дати перевірки та, у разі необхідності, терміну усунення зауважень. Учитель ставить дату та підпис про ознайомлення з зауваженнями та за необхідності - відмітку про усунення недоліків.
Контроль за станом ведення класних журналів та їх збереженням як архівних документів покладається на керівника навчального закладу.
................Перейти до повного тексту