1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
23.04.2007 N 319
Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2007 році
На виконання постанови Верховної Ради України від 08.02.2007 N 654-V "Про підсумки організації та оздоровлення дітей влітку 2006 року та заходи Кабінету Міністрів України щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2007 року" та з метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи з дітьми під час літніх канікул 2007 року
НАКАЗУЮ:
1. Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
1.1. Спільно з місцевими органами виконавчої влади, іншими державними установами, профспілковими та громадськими організаціями провести необхідну організаційну роботу щодо своєчасної підготовки і проведення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2007 року, створення умов для зайнятості дітей з використанням бази стаціонарних дитячих оздоровчих закладів, дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів тощо.
1.2. Ужити заходів щодо залучення додаткових коштів для фінансування літнього оздоровлення та відпочинку дітей, перш за все дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, дітей працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та журналістів, які загинули під час виконання службових обов'язків, дітей загиблих шахтарів, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, талановитих і обдарованих дітей, лідерів учнівського та студентського самоврядування.
1.3. Сприяти залученню інвестицій на оздоровлення і відпочинок дітей, модернізацію дитячих оздоровчих закладів, забезпечувати всебічне заохочення та підтримку підприємств, установ, організацій, закладів, фондів, об'єднань громадян та окремих громадян у їх діяльності щодо сприяння оздоровленню та літньому відпочинку дітей.
1.4. Активізувати роботу педагогічних колективів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів щодо організації змістовного дозвілля дітей під час канікул.
Забезпечити залучення до роботи з дітьми у дитячих оздоровчих закладах висококваліфікованих фахівців, широко залучати до роботи за рахунок педагогічної практики студентів вищих педагогічних навчальних закладів I-IV рівнів акредитації.
1.5. Здійснити контроль щодо наявності у загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних та оздоровчих закладах планів роботи з дітьми на літні канікули та їх виконання.
Рекомендувати включити до планів роботи навчальних закладів заходи з еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, науково-технічного, художньо-естетичного та фізкультурно-спортивного напрямів позашкільної освіти, відвідування дітьми театрів, музеїв, виставок, картинних галерей, інших закладів культури і мистецтва, а також проведення туристичних подорожей (поїздок) по регіонах України для ознайомлення з визначними пам'ятками вітчизняної історії.
Приділяти особливу увагу пропаганді здорового способу життя, залучати дітей до регулярних занять фізичною культурою і спортом, раціонально використовувати для цього наявну матеріально-технічну базу фізкультурно-спортивних організацій, ігрові і спортивні майданчики.
На весь період літніх канікул взяти під контроль учнів, які стоять на обліку в органах внутрішніх справ, виховуються в неблагополучних сім'ях, поєднувати їх відпочинок із суспільно корисною працею.
1.6. Розширювати мережу профільних оздоровчих закладів для творчо обдарованих дітей, учнів професійно-технічних, позашкільних і студентів вищих навчальних закладів, лідерів учнівського та студентського самоврядування.
1.7. Переводити в літні місяці дитячі дошкільні заклади на санаторний режим харчування, продовжувати практику оздоровлення дітей дошкільного віку на виїзних дитячих дачах.
1.8. Уживати заходів, спрямованих на безпечне перебування дітей у дитячих оздоровчих закладах, підвищення відповідальності керівників, вихователів та інших працівників за життя і здоров'я дітей, приділяти особливу увагу профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасним випадкам, підвищувати відповідальність керівників навчальних закладів та органів управління освітою за організацію відпочинку дітей за межами України.
1.9. Проводити огляди виховної роботи в дитячих оздоровчих закладах з метою оновлення змісту, підвищення уваги до проблем організації педагогічної роботи та підвищення рівня виховної роботи з дітьми в дитячих оздоровчих закладах.
1.10. Ужити заходів щодо функціонування за призначенням оздоровчих закладів, що були перепрофільовані, та не допускати їх використання не за призначенням у подальшому.
2. Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.), ректорам (директорам) вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації:
2.1. Створювати для студентів, які проходять педагогічну практику, необхідні умови для дострокового проходження підсумкового семестрового контролю.
2.2. Вжити заходів щодо оздоровлення студентів соціально-незахищених категорій.
3. Департаменту професійно-технічної освіти (Десятов Т.М.), директорам професійно-технічних навчальних закладів вживати заходів щодо організації оздоровлення дітей-сиріт учнів професійно-технічних навчальних закладів.
4. Відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини (Рудковська Р.А.), Національному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді (Вербицький В.В.), Малій академії наук учнівської молоді (Лісовий О.В.), Українському державному центру позашкільної освіти (Ткачук В.В.), Українському державному центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (Матющенко О.К.), Комітету з фізичного виховання та спорту (Гамов В.Г.)
вжити заходів щодо організації та проведення протягом червня-вересня всеукраїнських масових заходів з еколого-натуралістичного, науково-технічного, художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого, дослідницького-пошукового та фізкультурно-спортивного напрямів позашкільної освіти за участю учнівської молоді - учасників і переможців регіональних фестивалів, конкурсів, змагань, зльотів, експедицій тощо згідно з орієнтовним планом, що додається.
5. Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ректорам (директорам) вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, директорам Національного еколого-натуралістичному центру учнівської молоді (Вербицький В.В.), Малої академії наук учнівської молоді (Лісовий О.В.), Українського державного центру позашкільної освіти (Ткачук В.В.), Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (Матющенко О.К.), Комітету з фізичного виховання та спорту (Гамов В.Г.) до 21 вересня 2007 року подати міністерству (відділ позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини) інформацію про підсумки проведення літньої оздоровчої кампанії.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Жебровського Б.М.
Міністр С.М.Ніколаєнко
Додаток
до пункту 4 наказу МОН
23.04.2007 N 319
ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН
всеукраїнських масових заходів з еколого-натуралістичного, науково-технічного, художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого та дослідницького-пошукового напрямів позашкільної освіти на період червень-вересень 2007 року
N
п/п
Назва заходу К-ть
учас.
Термін
проведен-
ня
Місце
проведення
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
1. Всеукраїнський оздоровчий
табір "Юннат"
1.1. I зміна - Всеукраїнський збір
юних натуралістів -
переможців всеукраїнських
конкурсів, акцій, операцій
200 червень-
липень
м. Київ
1.2. II зміна - Всеукраїнський
збір юних натуралістів -
переможців всеукраїнських
конкурсів, акцій, операцій
200 червень-
липень
м. Київ
1.3. III зміна - Всеукраїнський
фестиваль "Національні
традиції в дитячій творчості"
200 червень-
липень
м. Київ
1.4. IV зміна - Трудова зміна за
участю юних натуралістів
позашкільних навчальних
закладів
200 червень -
липень
м. Київ
2. Екскурсійно-оздоровчі поїздки
з метою обміну досвідом
роботи вихованців з науково -
дослідного та
експериментального напряму
позашкільної освіти
2.1. Міжнародний освітній табір
відпочинку Латвійська
республіка "Заля варна"
м. Рига
25 Липень-
червень
Латвія
2.2. Севастопольський центр -
"Еко-Ласпі-Крим"
25 Липень-
серпень
м. Севас-
тополь
2.3. Закарпатський екологічний
центр "Ойкос" (Карпатський
біосферний заповідник)
25 липень-
серпень
Закарпатська
область
2.4. Міжнародний табір "Зубрьонок"
(Республіка Білорусь)
25 Липень-
серпень
м. Мінськ
2.5. Московська міська станція
юних натуралістів
25 Липень-
серпень
м. Москва
2.6. Республіканський дитячий
еколого-біологічний центр
Республіки Карелія
25 Липень-
серпень
м. Петроза-
водськ
2.7. Державний освітній заклад
додаткової освіти дітей
Агроекологічний центр
"Петербургская усадьба"
25 Липень-
серпень
м. Санкт-
Петербург
Мала академія наук учнівської молоді
3. Всеукраїнська літня школа
учнів - членів МАН,
учасників, переможців
Всеукраїнського
конкурсу-захисту
науково-дослідницьких робіт
400 липень-
серпень
м. Київ, АР
Крим, Карпати
Український державний центр позашкільної освіти
4. Другий Всеукраїнський
тематичний
навчально-оздоровчий збір
лідерів учнівського
самоврядування
300 вересень АР Крим, МДЦ
"Артек"
5. Оздоровчо-екскурсійні поїздки
кращих вихованців гуртків
Українського державного
центру позашкільної освіти,
позашкільних навчальних
закладів м. Києва та
Київської області
135 червень-
серпень
м. Ялта,
Херсонська та
Львівська
області
6. Оздоровлення кращих
вихованців позашкільних
навчальних закладів України -
переможців та учасників
обласних, всеукраїнських і
міжнародних змагань,
конкурсів
300 червень-
серпень
м. Київ,
Херсонська та
Закарпатська
області
7. Всеукраїнський оздоровчий
збір вихованців гуртків
початкового технічного
моделювання
84 червень м. Житомир
8. Всеукраїнські оздоровчі
збори:
8.1. юних автомоделістів (трасові
моделі)
100 червень м. Одеса
8.2. юних судомоделістів 150 червень м. Чернівці
8.3. юних автомоделістів (кордові
моделі)
100 червень м. Миколаїв
8.4. юних авіамоделістів
(вільнолітаючі моделі)
100 липень м. Чернігів
8.5. юних автомоделістів
(радіокеровані моделі)
100 серпень АР Крим
8.6. юних авіамоделістів (кордові
моделі )
100 серпень-
вересень
м. Київ
8.7. юних любителів радіозв'язку
на КХ, УКХ
100 серпень Херсонська
область
8.8. юних фотовідеоаматорів 120 серпень м. Кременчук,
Полтавська
область
8.9. юних спортсменів
радіопеленгаторів
100 серпень-
вересень
Закарпатська
область
8.10 юних виконавців авторської
пісні
100 серпень-
вересень
Київська
область
9. Всеукраїнський оздоровчий
збір переможців, учасників
конкурсу-захисту
науково-дослідницьких робіт
учнів - членів МАН України
МАН (техніко-технологічне,
фізико-математичне наукові
відділення та обчислювальної
техніки і програмування)
120 липень-
серпень
м. Київ
10. Всеукраїнський оздоровчий
збір учасників заключного
Гала-концерту II
Всеукраїнського фестивалю
хорового мистецтва "Співає
юність України"
150 серпень-
вересень
м. Київ
11. Всеукраїнський оздоровчий
збір учасників, присвячених
80-річчю руху юних техніків в
Україні
450 серпень-
вересень
м. Київ,
регіони
Український державний центр туризму і краєзнавства
12.. XXXVI Всеукраїнські змагання
"Чемпіонат України серед
юнаків з техніки пішохідного
туризму"
350 11-17
липня
Хмельницька
обл.
13. Всеукраїнський зліт юних
авіаторів
100 серпень Херсонська
область
14. VI Всеукраїнський зліт юних
туристів-краєзнавців -
активістів руху учнівської
молоді "Моя земля - земля
моїх батьків"
III кв. Закарпатська
область
15. Всеукраїнські змагання з
техніки гірського туризму
серед учнівської молоді
"Чемпіонат України серед
юнаків з техніки гірського
туризму"
350 28
вересня -
1 жовтня
Запорізька
область
16. IV регіональна (із статусом
всеукраїнської) краєзнавча
конференція учнівської молоді
"Південно-східна Україна: із
стародавності в XXI
століття", присвячена
75-річчю заснування Донецької
області
500 IV кв. м. Донецьк
17. Всеукраїнський збір
переможців та лауреатів
Всеукраїнської
туристсько-краєзнавчої
експедиції "Краса і біль
України"
100 III кв. Закарпатська
область
18. Всеукраїнський збір
переможців і лауреатів
Всеукраїнської
туристсько-краєзнавчої
експедиції "Історія міст і
сіл України"
80 III кв. Закарпатська
область
19. Всеукраїнський збір
переможців "Чемпіонату
України зі спортивних
туристських походів серед
учнівської та студентської
молоді"
130 III кв. Закарпатська
обл.
20. Всеукраїнські літні школи
юних туристів-краєзнавців за
напрямами краєзнавства і
видами туризму
300 III кв. Закарпатська
область
21. Пересувні наметові
багатопрофільні табори юних
туристів-краєзнавців
"Мандрівник"
150 III кв. Україна,
країни СНД
22. Оздоровчий збір гуртківців
Українського державного
центру туризму і краєзнавства
учнівської молоді
150 III кв. Закарпатська
область, АР
Крим
Комітет з фізичного виховання та спорту
23. VIII літня Універсіада
України. Чоловіки. Водне поло
150 18-23
червня
м. Одеса
24. Фінальні змагання
фізкультурно-оздоровчого
комплексу "Козацький гарт"
450 12-15
вересня
м. Чигирин
25. VIII літня Універсіада
України Гімнастика спортивна
130 04-07
червня
м. Київ
26. VIII літня Універсіада
України. Веслування на б/к.
300 07-09
червня
м. Дніпро-
петровськ
27. VIII літня Універсіада
України. Жінки. Баскетбол
300 11-17
червня
м. Маріуполь
28. VIII літня Універсіада
України. Чоловіки. Баскетбол
350 13-18
липня
За
призначенням
29. VIII літня Універсіада
України. Жінки. Волейбол
320 18-23
червня
м. Луцьк
30. VIII літня Універсіада
України. Футбол
300 18-24
червня
Київська
область
31. VIII літня Універсіада
України. Тхеквондо
320 21-24
червня
м. Дніпро-
петровськ
32. VIII літня Універсіада
України. Чоловіки. Волейбол.
300 02-07
липня
за
призначенням
33. VIII літня Універсіада
України. Волейбол пляжний
100 11-15
липня
м. Ужгород
34. VIII літня Універсіада
України. Велоспорт-шосе
190 05-08
липня
м. Тернопіль
35. VIII літня Універсіада
України. Теніс
120 23-8
липня
м. Острог
Рівненської
області

................
Перейти до повного тексту