- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНЕ ПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГЛУХИХ
Н А К А З
Про проведення Всеукраїнського фестивалю художньої самодіяльної творчості серед учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом
З метою подальшого розвитку художньої самодіяльної творчості серед дітей з вадами слуху та вдосконалення їх виконавської майстерності
НАКАЗУЄМО:
1. Міністерству освіти і науки України спільно з Центральним правлінням Українського товариства глухих проводити щорічно у грудні Всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльної творчості серед учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом на базі Культурного центру УТОГ (м. Київ, вул. Курська, 6).
2. Затвердити умови проведення Всеукраїнського фестивалю художньої самодіяльної творчості серед учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом (додаток 1), склад Організаційного комітету (додаток 2), склад журі (додаток 3).
3. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, обласним організаціям УТОГ сприяти проведенню щорічно: у I-II кварталах - обласних фестивалів художньої самодіяльної творчості, у III кварталі - регіональних фестивалів серед учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з вадами слуху.
4. Списки переможців регіональних фестивалів, прізвище, ім'я, по батькові та посаду супроводжуючої особи повідомляти до Центрального правління УТОГ до 15 листопада.
5. Оплата витрат на проїзд та добові в дорозі учасників обласних та регіональних фестивалів та супроводжуючих їх осіб здійснюється за рахунок коштів відряджуючих організацій.
6. Оплата витрат на проживання та триразове харчування учасників Всеукраїнського фестивалю та супроводжуючих їх осіб від кожної школи забезпечується за рахунок коштів централізованого бюджету Українського товариства глухих на базі Навчально-відновлювального центру УТОГ (м. Київ, Пуща-Водиця, вул. Курортна, 6).
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Директора Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Кудіна А.В. та першого заступника голови Центрального правління Українського товариства глухих Чепчину І.І.
Міністр освіти і науки України | С.М.Ніколаєнко |
Додаток 1
до спільного наказу
МОН України,
ЦП УТОГ
02.02.2007 N 81/18
УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ
Всеукраїнського фестивалю художньої самодіяльної творчості серед учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом
I. Організатори фестивалю
Всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльної творчості серед учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом (далі - Всеукраїнський фестиваль) проводиться Міністерством освіти і науки України спільно з Центральним правлінням Українського товариства глухих.
II. Мета фестивалю
Метою Всеукраїнського фестивалю є залучення дітей з порушеннями слуху до художньої самодіяльної творчості, виявлення та підтримка розвитку їх талантів, а також сприяння удосконаленню виконавської майстерності.
III. Порядок організації та проведення фестивалю
Всеукраїнський фестиваль проводиться в три етапи:
Перший етап - обласні фестивалі - проводяться на місцях обласними управліннями освіти і науки спільно з обласними організаціями УТОГ серед учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з вадами слуху.
Другий етап - регіональні фестивалі - проводяться у відповідних умовно визначених регіонах України серед переможців обласних фестивалів спільно з обласними організаціями УТОГ (перелік умовно визначених регіонів додається).
Третій - заключний етап - Всеукраїнський фестиваль - проводиться у м. Києві, в Культурному центрі УТОГ. У заключному етапі Всеукраїнського фестивалю беруть участь переможці регіональних фестивалів.
IV. Термін проведення
Перший етап - обласні фестивалі проводяться щорічно в будинках культури обласних організацій УТОГ в період з 10 січня по 20 травня.
Другий етап - регіональні фестивалі - проводяться у відповідних регіонах за графіком, який щорічно затверджує УТОГ за погодженням з Міністерством освіти і науки України.
Місце проведення регіональних фестивалів у Східному, Західному, Північному, Південному та Центральному регіонах визначається щорічно Центральним правлінням УТОГ.
Третій - заключний етап - Всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльної творчості - проводиться щорічно у грудні.
Дата проведення заключного етапу фестивалю визначається організаторами фестивалю.
V. Умови участі
5.1. У Всеукраїнському фестивалі художньої самодіяльної творчості можуть брати участь художні колективи та окремі виконавці різних жанрів аматорського мистецтва з числа учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом.
5.2. В конкурсну програму Всеукраїнського фестивалю художньої самодіяльної творчості включаються наступні номінації:
1. хореографія;
2. клоунада;
3. пантоміма;
4. ілюзія та магія;
5. художній переклад літературних творів та пісень на жестову мову;
6. малі драматичні форми (до 5 хвилин).
5.3. Програма заключного етапу фестивалю передбачає:
- урочисте відкриття і закриття фестивалю;
- конкурсні виступи за номінаціями;
- урочиста церемонія нагородження переможців фестивалю та заключний Гала-концерт.
5.4. Для участі у першому етапі - обласному фестивалі - дитячий колектив та окремі виконавці кожного спеціального загальноосвітнього навчального закладу для дітей з вадами слуху повинні підготувати та показати програму з номерами вищезазначених номінацій, за результатами якої визначаються переможці з призовими I, II, III місцями у кожній з номінацій.
5.5. Для участі у другому етапі - регіональному фестивалі - обласні організації УТОГ формують колектив з числа переможців обласних фестивалів, які вибороли призове І місце у кожній з номінацій. Тривалість конкурсної програми кожного колективу з області не повинна перевищувати 45 хв.
5.6. Для участі у третьому, заключному етапі - Всеукраїнському фестивалі - обласними організаціями УТОГ направляються переможці регіональних фестивалів, які зайняли призове I місце у кожній з номінацій.
VI. Оргкомітети фестивалю
Для вирішення питань з підготовки, організації та проведення фестивалю художньої самодіяльної творчості утворюються обласні, регіональні та Всеукраїнський організаційні комітети.
6.1. Склад оргкомітетів обласних фестивалів формується на місцях із числа представників УТОГ, відповідного управління освіти і науки та управління культури і мистецтва.
Обласні організаційні комітети першого етапу Всеукраїнського фестивалю визначають:
- умови і термін проведення обласних фестивалів;
- склад журі.
За результатами проведення першого етапу Всеукраїнського фестивалю кожна обласна організація УТОГ надсилає до ЦП УТОГ щорічно, у термін до 15 квітня, наступні матеріали:
- інформацію про підсумки проведення обласного фестивалю;
- копію протоколу журі про визначення переможців обласного фестивалю;
- заявку на участь колективу у відповідному регіональному фестивалі за зразком, що додається до Умов проведення (додаток 4).
6.2. Склад оргкомітету регіонального фестивалю формується в кожному визначеному регіональному центрі з числа представників УТОГ, відповідного управління освіти і науки, управління культури та мистецтва.
Організаційні комітети з підготовки та проведення другого етапу Всеукраїнського фестивалю визначають:
- умови та порядок проведення регіональних фестивалів;
- умови харчування та проживання учасників регіональних фестивалів;
- склад журі.
За результатами проведення регіональних фестивалів кожен регіональний центр надсилає до ЦП УТОГ щорічно, у термін до 15 листопада, наступні матеріали:
- інформацію про підсумки проведення регіонального фестивалю;
- копію протоколу журі про визначення переможців регіонального фестивалю.
Заявка на участь переможців регіонального фестивалю у заключному етапі Всеукраїнського фестивалю подається до ЦП УТОГ обласними організаціями УТОГ за зразком, що додається до Умов проведення (додаток 5).
Переможці регіональних фестивалів беруть участь у заключному етапі Всеукраїнського фестивалю за запрошенням ЦП УТОГ.
6.3. Організаційний комітет з підготовки та проведення заключного етапу Всеукраїнського фестивалю:
- узагальнює матеріали про підсумки проведення обласних та регіональних фестивалів;
- розглядає заявки на участь у другому етапі Всеукраїнського фестивалю переможців обласних фестивалів;
- розглядає заявки на участь у заключному етапі Всеукраїнського фестивалю представників від п'яти регіональних центрів;
- визначає порядок організації та проведення заключного етапу Всеукраїнського фестивалю;
- здійснює контроль за виконанням всіх вимог, викладених в Умовах проведення Всеукраїнського фестивалю.
VII. Основні критерії оцінки виступів
7.1. Виступи учасників Всеукраїнського фестивалю оцінюються за основними критеріями:
- актуальність теми;
- художній рівень;
- режисерське рішення номеру;
- виконавська майстерність (артистичність, оригінальність пластичного рішення, вміння виразити свою індивідуальність);
- сценічна культура;
- виразність жестів.
7.2. Переможцям (колективу або окремим виконавцям) фестивалю присуджуються призові I, II, III місця за краще виконання номеру з кожної номінації.
7.3. За підсумками голосування глядачів буде визначено переможця на приз "Глядацьких симпатій".
VIII. Журі фестивалю
8.1. Оцінку кращих номерів з кожної номінації, представлених для виступу на фестивалі, здійснюватиме журі з числа фахівців та спеціалістів з визначених номінацій за основними критеріями, які викладені у пункті 7.1 розділу VII Умов проведення Всеукраїнського фестивалю.
8.2. Засідання журі проводиться в закритому режимі. Рішення, прийняте журі, остаточне, оскарженню не підлягає.
8.3. Переможці Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості оголошуються під час церемонії закриття фестивалю.
IX. Нагородження переможців фестивалю
9.1. Нагородження переможців обласних фестивалів здійснюють обласні оргкомітети, створені на місцях, на підставі рішення журі з урахуванням фінансових можливостей обласних організацій УТОГ.
9.2. Нагородження переможців регіональних фестивалів здійснюють регіональні оргкомітети на підставі рішення журі за рахунок часткових коштів централізованого бюджету УТОГ на підставі рішення журі.
9.3. Нагородження переможців заключного етапу Всеукраїнського фестивалю художньої самодіяльної творчості здійснює організаційний комітет на підставі журі Всеукраїнського фестивалю за рахунок коштів централізованого бюджету УТОГ.
9.4. Всі учасники Всеукраїнського фестивалю відзначаються пам'ятними дипломами.
9.5. Переможці Всеукраїнського фестивалю нагороджуються спеціальними дипломами та цінними подарунками.
X. Фінансування витрат на організацію та проведення фестивалю
10.1. Фінансування підготовки, організації та проведення обласних фестивалів забезпечується обласними організаціями УТОГ за рахунок самостійно зароблених або спонсорських коштів.
10.2. Організаційна підготовка та проведення регіональних фестивалів, харчування, проживання учасників та супроводжуючих їх осіб, нагородження переможців регіональних фестивалів забезпечується Центральним правлінням УТОГ за рахунок коштів централізованого бюджету УТОГ.
................Перейти до повного тексту