1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
05.11.2002 N 1/9-488
Головам українських
громадських організацій
за кордоном
Міністерство освіти і науки України за фінансової та організаційної підтримки Ліги українських меценатів проводить III Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
Конкурс проводиться з метою піднесення престижу української мови, виховання пошани до рідної мови, активного і цілеспрямованого опанування нею.
Для організації та проведення конкурсу Міністерством освіти і науки України, Лігою українських меценатів сформовано почесну Піклувальну раду, Координаційну раду та журі IV етапу Міжнародного конкурсу з української мови. До Піклувальної ради увійшли відомі громадські діячі, бізнесмени, меценати, діячі культури та освіти.
Участь у конкурсі
Міжнародний конкурс з української мови проводиться для всіх бажаючих учнів та студентів України та зарубіжжя. До участі у конкурсі запрошуються учні 3-11 класів України та учні українських шкіл, класів та факультативів.
Умови конкурсу
Для організації та проведення конкурсу пропонуємо Вам створити організаційний комітет конкурсу. Обрати і затвердити об'єднанням, товариством українців даного регіону персональний склад оргкомітету та журі, експертів-консультантів. Голова оргкомітету керує організаційною роботою, здійснює розподіл обов'язків серед членів оргкомітету, відповідає за секретність завдань та відправку їх до Координаційної ради конкурсу.
Конкурс серед дітей і молоді зарубіжжя можна проводити за такими етапами:
I етап - навчальний заклад,
II етап - регіональний,
III етап - в межах країни,
IV етап - міжнародний.
Відкриття конкурсу в Україні і за кордоном відбудеться 9 листопада у День української писемності та мови, який встановлено Указом Президента України. В цей день у школах, де буде проводитись конкурс, можна святково оформити приміщення, запропонувати дітям одягнутися в український національний одяг, організувати виставку дитячих виробів (вишиті рушники, витинанки, кераміка тощо).
Конкурсними завданнями повинно передбачатися виконання письмових робіт на визначення грамотності учнів та виявлення їх творчих здібностей, а також уміння спілкуватись українською мовою.
З урахуванням вікових особливостей пропонуємо розробити завдання на виявлення рівня грамотності учнів (написати диктант, вставити пропущенні букви в словах, скласти слово або речення за поданою схемою). Стилістичні завдання (виправити помилки у побудові словосполучень, речень, текстів). Творче завдання (пояснити значення слів, фразеологічних зворотів, написати твір-мініатюру). В Україні велике значення приділяється комунікативним умінням учнів. У зв'язку з цим можна запропонувати дітям скласти усне висловлювання (твір) на задану тему (для дітей молодших класів - у художньому, а старших - у публіцистичному стилі).

................
Перейти до повного тексту