- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про проведення Всеукраїнського конкурсу на кращу наукову роботу серед студентів вищих навчальних закладів з питань конституційної юрисдикції в Україні
З метою залучення творчої молоді вищих навчальних закладів України до поглибленого вивчення та аналізу діяльності Конституційного Суду України, органів конституційної юрисдикції інших країн по забезпеченню верховенства права, прав та свобод людини, розвитку демократії та громадянського суспільства
НАКАЗУЮ:
1. Провести у 2007 році спільно з Конституційним Судом України Всеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу серед студентів вищих навчальних закладів з питань конституційної юрисдикції в Україні (далі - Конкурс).
2. Конкурс провести у два тури:
перший тур - березень-квітень 2007 року - у вищих навчальних закладах;
другий тур - травень 2007 року - в базовому вищому навчальному закладі.
3. Затвердити спільно з Конституційним Судом України склад оргкомітету Конкурсу та Положення про Всеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу серед студентів вищих навчальних закладів з питань конституційної юрисдикції в Україні (додаються).
4. Визначити Київський національний університет імені Тараса Шевченка базовим вищим навчальним закладом з проведення Конкурсу.
5. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Кудін А.В.) забезпечити організаційне та науково-методичне керівництво Конкурсом.
6. Ректорам вищих навчальних закладів:
6.1. Забезпечити проведення першого туру Конкурсу, здійснивши якісний відбір наукових робіт студентів для участі у другому турі Конкурсу.
6.2. До 10 травня 2007 року направити кращі наукові роботи студентів до базового вищого навчального закладу для участі у другому турі Конкурсу.
7. Київському національному університету імені Тараса Шевченка (Скопенко В.В.):
7.1. Забезпечити проведення другого туру Конкурсу відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу серед студентів вищих навчальних закладів з питань конституційної юрисдикції в Україні.
7.2. До 12 червня 2007 року подати до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти звіт про підсумки проведення другого туру Конкурсу (додаток 5 до Положення про Конкурс).
8. Видатки на підготовку та проведення Конкурсу здійснюються за рахунок коштів Конституційного Суду України та базового вищого навчального закладу з проведення Конкурсу відповідно до укладених договорів.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Шинкарука В.Д.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Голови
Конституційного Суду України
та наказом МОН України
28.02.2007 N 175
СКЛАД
оргкомітету Всеукраїнського конкурсу на кращу наукову роботу серед студентів і аспірантів вищих навчальних закладів з питань конституційної юрисдикції в Україні
НІКОЛАЄНКО Станіслав Миколайович |
- Міністр освіти і науки України, співголова оргкомітету Конкурсу; |
ДОМБРОВСЬКИЙ Іван Петрович |
- Голова Конституційного Суду України, співголова оргкомітету Конкурсу; |
СТАНІК Сюзанна Романівна |
- заступник Голови Конституційного Суду України, заступник співголови оргкомітету Конкурсу; |
ШИНКАРУК Василь Дмитрович |
- заступник Міністра освіти і науки України, заступник співголови оргкомітету Конкурсу; |
ЛЕВКІВСЬКИЙ Казимир Михайлович |
- заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, відповідальний секретар оргкомітету Конкурсу; |
ТРЕТЯК Олег Васильович |
- перший проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; |
Члени оргкомітету Конкурсу:
БОЛЮБАШ Ярослав Якович |
- директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України; |
КАМПО Володимир Михайлович |
- суддя Конституційного Суду України; |
СТЕЦЮК Петро Богданович |
- суддя Конституційного Суду України; |
БУРЛАЙ Євген Володимирович |
- виконуючий обов'язки Першого заступника керівника Секретаріату Конституційного Суду України; |
АНДРЕЙЦЕВ Володимир Іванович |
- декан юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; |
ТИЩЕНКО Олена Володимирівна |
- заступник декана юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; |
СПЕКТОРСЬКА Тетяна Володимирівна |
- завідуюча сектором Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Голови
Конституційного Суду України
та наказом МОН України
28.02.2007 N 175
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу серед студентів вищих навчальних закладів з питань конституційної юрисдикції в Україні
1. Загальні засади
1.1. Всеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу серед студентів вищих навчальних закладів з питань конституційної юрисдикції в Україні (далі - Конкурс) проводиться з метою залучення творчої молоді вищих навчальних закладів України до поглибленого вивчення та аналізу діяльності Конституційного Суду України, органів конституційної юрисдикції інших країн по забезпеченню верховенства права, прав та свобод людини, розвитку демократії та громадянського суспільства.
1.2. Конкурс проводить Міністерство освіти і науки України спільно з Конституційним Судом України.
1.3. Завданнями Конкурсу є:
- пропаганда ідей верховенства
Конституції України, посилення поваги до Основного Закону держави з боку студентської молоді, підвищення рівня її правової культури;
- підвищення інтересу студентів вищих навчальних закладів до систематичного вивчення актів Конституційного Суду України, їхнього розуміння та можливостей практичного використання в майбутній професійній діяльності;
- стимулювання творчого та наукового самовдосконалення студентів вищих навчальних закладів;
- популяризація діяльності Конституційного Суду України.
2. Учасники Конкурсу
2.1. У Конкурсі можуть брати участь студенти всіх форм навчання вищих навчальних закладів України III-IV рівнів акредитації, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, які навчаються за спеціальністю "Правознавство".
2.2. На Конкурс подаються наукові роботи студентів, підготовлені за результатами самостійних досліджень з питань конституційної юрисдикції в Україні, законодавства у даній сфері та практики його реалізації громадянами України.
2.3. Наукові роботи виконуються державного мовою.
3. Керівництво Конкурсом
3.1. Загальне керівництво Конкурсом здійснює його оргкомітет, до складу якого входять представники Міністерства освіти і науки України та Конституційного Суду України, представники базового вищого навчального закладу.
3.2. Організаційне і науково-методичне забезпечення Конкурсу здійснює Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
3.3. Міністерство освіти і науки України визначає базовий вищий навчальний заклад, в якому буде проводитися другий тур Конкурсу.
3.4. Для організації та проведення Конкурсу в базовому та інших вищих навчальних закладах за наказом ректора відповідного закладу створюється конкурсна комісія.
3.5. До складу конкурсної комісії входять провідні науково-педагогічні працівники відповідного вищого навчального закладу, представники інших навчальних закладів, наукових установ тощо. Головою конкурсної комісії є ректор або проректор вищого навчального закладу.
3.6. Конкурсна комісія на своїх засіданнях розглядає представлені роботи, а також, у разі потреби, залучає до їх розгляду спеціалістів провідних вищих навчальних закладів, наукових установ, громадських організацій.
3.7. Конкурсна комісія базового вищого навчального закладу подає звіт про підсумки проведення другого туру Конкурсу до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
4. Порядок подання та розгляду наукових робіт
4.1. Протягом першого туру студенти, які виявили бажання взяти участь у конкурсі, подають свої наукові роботи на розгляд конкурсної комісії вищого навчального закладу, в якому вони навчаються.
4.2. Конкурсна комісія вищого навчального закладу відбирає не більше 3-х кращих наукових робіт студентів та надсилає їх до базового вищого навчального закладу для участі у другому турі Конкурсу.
4.3. Наукові роботи переможців першого туру Конкурсу, що надсилаються до базового вищого навчального закладу, шифруються відповідним "девізом". До кожної наукової роботи додаються:
- анотація (додаток 1);
- відомості про автора та наукового керівника, завірені печаткою вищого навчального закладу (додаток 2).
Прізвища, ініціали автора та наукового керівника, назва вищого навчального закладу в конкурсних роботах, а також в інших документах, які підтверджують науковий рівень та практичне значення роботи, замінюються відповідним "девізом".
4.4. На Конкурс подаються оригінали наукових робіт, оформлені за такими вимогами: текст друкується шрифтом N 14, через півтора інтервали. Обсяг зброшурованої конкурсної роботи не повинен перевищувати 30 сторінок. Наукова робота обов'язково має містити назву і план.
До наукової роботи можуть додаватися акти про впровадження її результатів, копії опублікованих наукових статей автора.
У разі, якщо наукову роботу подано з порушенням вимог цього Положення, базовий вищий навчальний заклад повертає її (обов'язково із зазначенням причин) до вищого навчального закладу.
4.5. Наукові роботи студентів базового вищого навчального закладу обов'язково повинні мати зовнішні рецензії (форму рецензії наведено у додатку 3).
4.6. Базовий вищий навчальний заклад шифрує та рецензує наукові роботи студентів. До наукової роботи, що подається на рецензування, додається лише анотація, зазначена в пункті 4.3 цього Положення.
4.7. Конкурсна комісія базового вищого навчального закладу на своїх засіданнях відкритим голосуванням більшістю голосів за наявності не менше 2/3 складу комісії приймає рішення щодо визначення кращих наукових робіт. У разі однакової кількості голосів членів конкурсної комісії голос її голови є вирішальним.
4.8. Рішення конкурсної комісії оформляється за зразком, наведеним у додатку 4.
4.9. Конкурсна комісія базового вищого навчального закладу до 12 червня 2007 року надсилає до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України звіт про підсумки проведення другого туру Конкурсу, до якого обов'язково додаються такі документи:
- склад конкурсної комісії базового вищого навчального закладу, затверджений його ректором;
- рішення конкурсної комісії (додаток 4);
- протокол підсумкового засідання конкурсної комісії, підписаний всіма її членами, які брали участь у засіданні;
- узагальнення підсумків Конкурсу згідно з переліком питань (додаток 5).
4.10. Оргкомітет Конкурсу в червні поточного року підбиває остаточні його підсумки та визначає переможців.
4.11. Наукові роботи, подані на Конкурс, авторам не повертаються.
5. Визначення переможців Конкурсу та їх нагородження
5.1. Оргкомітет Конкурсу подає для нагородження шість студентських наукових робіт.
За рішенням оргкомітету Конкурсу його переможці нагороджуються Дипломами I, II, III ступенів, заохочувальними дипломами та грошовими преміями у розмірі:
перша премія - 1000 гривень;
друга премія - 800 гривень;
третя премія - 600 гривень;
три заохочувальні премії - по 400 гривень.
5.2. Переможці Конкурсу нагороджуються на засіданні Конституційного Суду України за участю представників Міністерства освіти і науки України, засобів масової інформації, яке проводиться напередодні Дня Конституції.
Додаток N 1
до Положення
про Всеукраїнський конкурс
на кращу наукову роботу
серед студентів вищих
навчальних закладів з питань
конституційної юрисдикції
в Україні
АНОТАЦІЯ
................Перейти до повного тексту