1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.12.2006 N 853
Про затвердження Правил проведення Всеукраїнського турніру юних інформатиків
Відповідно до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Державної програми "Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці на 2006-2010 роки", затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2005 р. N 1153, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2006 року N 479 "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2006/2007 навчальному році" та з метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та природних обдарувань
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити правила проведення Всеукраїнського турніру юних інформатиків (додаються).
2. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій сприяти проведенню Всеукраїнського турніру юних інформатиків.
3. Оргкомітетам і журі керуватися у своїй роботі правилами проведення Всеукраїнського турніру юних інформатиків, затвердженими цим наказом.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра В.В.Тесленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
26.12.2006 N 853
ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ
Всеукраїнського турніру юних інформатиків
Загальні положення про турнір юних інформатиків
Турнір юних інформатиків (далі ТЮІ) проводиться відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 18 серпня 1998 р. N 305.
ТЮІ є командним змаганням школярів, що доводить їх здатність вирішувати складні наукові та дослідницькі завдання, подавати свої розв'язки у доведеній до впровадження формі, захищати їх під час наукової дискусії.
Учасники ТЮІ
У Турнірі беруть участь команди-переможці регіональних, обласних і міських ТЮІ.
До участі у ТЮІ допускається команда у складі 3-5 учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Особовий склад команди не повинен змінюватись протягом усього Турніру. Команда-учасниця очолюється капітаном, який є офіційним представником команди під час проведення Турніру.
Команди, що бажають взяти участь у фінальному етапі змагань, після проведення першого етапу Турніру, подають заявки до організаційного комітету Турніру, який приймає рішення щодо запрошення команд на змагання.
Склад журі ТЮІ
Журі формується організаційним комітетом ТЮІ. До нього входять незалежні представники та керівники команд. Незалежні члени журі розподіляються організаційним комітетом ТЮІ по групах учасників Турніру, що змагаються. Керівники команд не можуть бути членами журі в тих групах і видах змагань, де змагаються їх команди, і розподіляються по групах за схемами, що подаються організаційним комітетом ТЮІ.
Завдання ТЮІ
Всі завдання Турніру вибираються членами журі Турніру та визначаються голосуванням серед попередньо представлених членами журі.
Умови завдання I етапу та технічні умови їх виконання формуються організаційним комітетом і оголошуються за три місяці до початку Турніру. Це завдання використовується для проведення регіональних, обласних і міських турнірів. Про терміни і результати проведення цих турнірів повідомляється оргкомітетові Всеукраїнського ТЮІ.
Задачі фінального етапу формуються організаційним комітетом ТЮІ із представлених членами журі.
Заходи, що проводяться в межах Турніру
Турнір проводиться у два етапи:
1) I етап;
2) фінальний етап.
Турнір проводиться за графіком, затвердженим організаційним комітетом ТЮІ.
Правила проведення I етапу
Завдання I етапу передбачає розроблення і доведення до стану впровадження задачі-проекту.
Виконання задачі-проекту передбачає:
1) доведення задачі до стану готового програмного продукту;
2) наявність супроводжуючої технічної документації.
Представлення заявок командами-учасницями
За місяць до початку фінального етапу ТЮІ всі команди, що бажають взяти участь у Турнірі, повинні подати до організаційного комітету ТЮІ заявку з такою інформацією:
- кого представляє дана команда (область, навчальний заклад);
- прізвище, ім'я, по батькові керівника команди;
- кількість членів команди;
- анкетні дані про керівника команди та членів команди (місце роботи та посада керівника команди; місце навчання (повна назва загальноосвітнього навчального закладу), вік та в яких класах навчаються члени команди);
- перелік технічних засобів (проектори, відео, аудіо апаратура тощо) та відповідної програмної підтримки, необхідних команді для участі у фінальному етапі ТЮІ.
Правила проведення і оцінювання завдань фінального етапу
Фінальний етап ТЮІ передбачає змагання команд-учасниць у трьох турах. Кожна команда-учасниця повинна взяти участь не менше, ніж в двох турах (захист задачі-проекту I етапу Турніру є обов'язковим для всіх команд-учасниць).
На час проведення фінального етапу ТЮІ усім командам-учасницям надається однакова за технічними можливостями комп'ютерна техніка, основні параметри якої не перевищують такі характеристики:
- тактова частота процесора - 1 Ггц;
- RAM - 128 Мб;
- HDD - 10 Гб;
- CD-ROM;
- відео пам'ять - 4 Мб.
Реєстрація команд-учасниць
Перед початком фінального етапу Турніру капітани всіх команд-учасниць повинні пройти реєстрацію:
- підтвердити склад команди;
- подати заявки на участь команди в турах Турніру;
- підтвердити перелік технічних засобів, необхідних для захисту завдання I етапу, та відповідної програмної підтримки;
- подати в журі ТЮІ електронну версію реалізації завдання I етапу (текст програми, ехе-файл) та документацію в друкованому вигляді.
Тури фінального етапу 1 тур - захист задачі-проекту I етапу
У даному виді змагань ТЮІ беруть участь ті члени команд, що заявлені капітанами відповідних команд під час реєстрації.
Захист задачі-проекту кожною командою-учасницею відбувається під час проведення дискусій між командою-доповідачем, командою-опонентом та командою-рецензентом за графіком, визначеним шляхом жеребкування.
Для представлення завдання I етапу перед початком дискусії команда-доповідач отримує в журі ТЮІ свій диск з електронною версією реалізації завдання I етапу та встановлює її на демонстраційному ПК.
У даному виді змагань кожна команда-учасниця повинна виступити в кожній із трьох (двох або чотирьох, в залежності від кількості команд-учасниць) ролей: команда-доповідач, команда-опонент, команда-рецензент (команда-спостерігач).
Оцінювання завдання I етапу
Виконання завдання I етапу кожною командою-доповідачем оцінюється журі Турніру за такими критеріями:
1) інсталяція програми (10 балів);
2) інтерфейс програми (20 балів);
3) технічна документація (10 балів);
4) інструкція для користувача (10 балів);
5) досконалість реалізації задачі (35);
6) ефективність роботи програми (35 балів). В залежності від умови конкретної задачі критерії оцінювання можуть бути уточнені членами журі.
Правила ведення дискусії
У захисті задач 1-ого туру Турніру беруть участь члени команди, що визначаються капітанами команд. Для дискусії організаційний комітет Турніру визначає такі трійки команд: команду-доповідача (Д), команду-опонента (О) та команду- рецензента (Р). За схемою, розробленою організаційним комітетом ТЮІ, кожна команда виступатиме по одному разу в одній з трьох ролей. Для проведення такого виду змагань організаційний комітет ТЮІ застосовує таку схему:
Трикомандна дискусія
Команда Дія
1 2 3
1 Д Р О
2 О Д Р
3 Р О Д
У деяких випадках можуть застосовуватись і такі схеми дискусій:
Двокомандна дискусія
Команда Дія
1 2
1 Д О
2 О Д
При поділі команд на четвірки вводиться ще одна діюча особа у дискусії - команда-спостерігач.
При цьому застосовується така схема:
Чотирикомандна дискусія
Команда Дія
1 2 3 4
1 Д С Р О
2 О Д С Р
3 Р О Д С
4 С Р О Д
Під час захисту команда-опонент може задати до 5 запитань команді-доповідачу. Представник команди-рецензента веде дискусію між командою-доповідачем та командою-опонентом. Дискусія оцінюється командою-рецензентом за 15-бальною системою (як запитання команди-опонента, так і відповіді команди-доповідача) згідно таких критеріїв:
- професійність (5 бали);
- чіткість, конкретність (5 бали);
- зрозумілість (5 бали);
- логічність (5 бали);
- коректність (5 бали).
Журі Турніру оцінює ведення дискусії всіма діючими сторонами захисту за цими ж критеріями.
Протягом захисту члени команд, які беруть участь у захисті, можуть використовувати тайм-аут для консультації з рештою членів команди, але не можуть консультуватися з будь-якою особою, яка не є членом команди.
Регламент ведення дискусії
На захист команді-доповідачу відводиться до 60 хвилин. З них:
- захист задачі-проекту:
- представлення особливостей алгоритму задачі - 10 хв.;
- демонстрація роботи програми - 15 хв.;
- запитання опонента і відповіді на них - 15 хв.;

................
Перейти до повного тексту