- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Протокол N 16/1-13
Про стан реалізації положень законів України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" та "Про інноваційну діяльність"
1. Інформацію директора департаменту інновацій та трансферу технологій Гончаренка М.Ф. взяти до відома.
2. Департаменту інновацій та трансферу технологій (Гончаренко М.Ф.):
2.1. Протягом січня 2007 року забезпечити супровід проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення контролю та моніторингу за реалізацією проектів технологічних парків" та розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції Державної програми розвитку інноваційної інфраструктури на 2007-2011 роки".
2.2. При доопрацюванні проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" передбачити норми, що забезпечать зокрема заміну старих свідоцтв про державну реєстрацію проектів технопарків новими, відкриття спеціальних рахунків технопарків в установах комерційних банків, спрощення процедури розгляду і державної реєстрації технопарків та їх проектів.
2.3. До 1 лютого 2007 року підготувати пропозиції щодо запровадження нових форм державної статистичної звітності у сфері інноваційної діяльності.
3. Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ректорам вищих навчальних закладів до 15 лютого 2007 року надати пропозиції департаменту інновацій та трансферу технологій щодо конкретних механізмів активізації діяльності щодо створення або участі у діяльності технологічних парків та інших інноваційних структур.
4. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на першого заступника Міністра Гуржія А.М.
За голову колегії т.в.о. Міністра | Б.М.Жебровський |
Додаток
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
колегії Міністерства освіти і науки України щодо стану реалізації положень законів України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" ( 991-14 ) та "Про інноваційну діяльність" ( 40-15 )
Щодо стану реалізації положень Закону України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" ( 991-14 )
З метою відновлення повноцінної роботи технологічних парків в Україні Верховною Радою 12 січня цього року було прийнято нову редакцію Закону України
"Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків", яким було відновлено деякі податкові та митні пільги для виконавців їх проектів (по сплаті податку на прибуток, ввізного мита та по відтермінуванню сплати ввізного ПДВ при імпорті нових устаткування, обладнання і комплектуючих, а також матеріалів, які не виробляються в Україні).
Закон визначив спеціальний режим інноваційної діяльності, яким передбачено надання державної підтримки щодо стимулювання діяльності 16 технологічним паркам, їх учасникам та спільним підприємствам при реалізації проектів за пріоритетними напрямами їх діяльності.
На сьогодні діє лише 8 із 16 технологічних парків, якими виконуються 34 проекти з 53 зареєстрованих на 1 грудня 2006 року.
Практика роботи технологічних парків протягом двох останніх років підтверджує їхню високу ефективність щодо розвитку інноваційної діяльності в Україні.
У рамках виконання інвестиційних та інноваційних проектів технологічних парків з 2005 року по III квартал 2006 р. обсяг випуску інноваційної продукції склав майже 4 млрд. грн., причому у 2005 році він зріс на 27% порівняно з 2004 роком і дорівнював 2,27 млрд. грн., а за 9 місяців 2006 р. - 1,690 млрд. грн. За період 2005 р. - 9 місяців 2006 р. на зовнішньому ринку технопарками було реалізовано інноваційної продукції на 599 млн. грн.
За цей період діяльності технопарками було перераховано до Державного бюджету України та державних цільових фондів понад 308 млн. грн. Цей показник кожного року зростає. Так, у 2005 році він склав близько 149 млн. грн., а лише за 9 місяців 2006 року вже становить 159 млн. грн.
Реалізація інноваційних та інвестиційних проектів технопарків має значну соціальну ефективність. В інноваційних та інвестиційних проектах технопарків, які реалізуються ними, у 2006 році задіяно 4375 осіб.
Витрати технопарків на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт та на виробництво дослідних зразків з 2005 року по 2006 рік склали майже 42 млн. грн.
Сума залучених технопарками інвестицій з 2005 року по III квартал 2006 року у рамках виконання інвестиційних та інноваційних проектів склала 13 млн. грн. та кредитів понад 506 млн. грн.
Проте слід звернути увагу, що більшість інновацій, які сьогодні впроваджуються технопарками, створюють переваги лише на традиційному ринку, практично не змінюючи технологічний уклад або структуру економіки нашої країни.
Так, серед проектів технологічних парків лише 39% відповідають п'ятому та шостому технологічним укладам, 61% - третьому та четвертому. Лише 3% проектів реалізують інноваційну продукцію, яка за ступенем новизни має світовий рівень, більшість проектів (75%) спрямовані на покращення існуючих продуктів та процесів. За значеннями для ринку більше половини проектів орієнтовані на національний рівень (56%), проекти світового рівня складають лише 30%.
Департаментом інновацій та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України для забезпечення реалізації положень згаданого
Закону та повноцінної роботи 16 технопарків, зазначених в його преамбулі, розроблено низку нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України.
На сьогодні Урядом України вже прийнято постанову "Деякі питання організації діяльності технологічних парків" від 29 листопада 2006 року
N 1657, якою затверджено:
................Перейти до повного тексту