- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
15.10.2002 N 1/9-452
Міністру освіти Автономної
Республіки Крим, начальникам
управлінь освіти і науки
обласних, Київської та
Севастопольської міських
державних адміністрацій
Міністерство освіти і науки України започатковує Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців.
Для організації роботи на місцях надсилаємо Умови проведення Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців.
Просимо довести до відома керівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів інформацію про зазначений конкурс.
Заступник Державного секретаря Г.Г.Науменко
Додаток
УМОВИ
проведення Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців
1. Загальна частина
1.1. Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців (далі - фестиваль) започатковується з метою розвитку жанру авторської пісні та співаної поезії, згуртування її творців та ентузіастів у творчому середовищі, виявлення нових обдарувань цього жанру.
1.2. Метою фестивалю є поширення в Україні та за її межами української авторської пісні.
Основними завданнями фестивалю є:
патріотичне виховання дітей та молоді засобами українського мистецтва;
виявлення і підтримка кращих дитячих і молодіжних художніх колективів та окремих виконавців;
удосконалення системи науково-методичного та організаційного керівництва процесом художньої творчості, залучення митців, професійних виконавських колективів до творчої співпраці з юними авторами, надання їм фахової допомоги;
підвищення професійного та педагогічного рівня керівників дитячих і молодіжних художніх колективів;
узагальнення, розповсюдження кращого досвіду роботи з дитячими та молодіжними колективами і виконавцями, популяризації їх творчості;
пошук нових форм роботи з ними.
1.3. Загальне керівництво з підготовки та проведення фестивалю здійснює МОН.
2. Умови участі та порядок і форма проведення фестивалю
2.1. У фестивалі беруть участь учні (вихованці) професійно-технічних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.
2.2. Конкурс проводиться поетапно щорічно:
1-й етап - районний, міський проводиться протягом листопада - грудня поточного року;
2-й етап - в Автономній Республіці Крим, обласний, Київський та Севастопольський міський - проводиться протягом лютого - березня наступного року;
3-й етап - Всеукраїнський, завершальний.
Терміни проведення завершального етапу та подання заявок на участь повідомляються МОН.
2.3. Основними формами фестивалю є оглядові (презентаційні) концерти, робота творчих майстерень відомих авторів і виконавців (як українських, так і зарубіжних) та концерт лауреатів і почесних гостей фестивалю.
Програма оглядово-конкурсних концертів формується на основі попереднього відбору її учасників за матеріалами (аудіокасети з записом та тексти пісень, запропонованих на фестиваль), що подаються в оргкомітет фестивалю у визначені оргкомітетом терміни.
Заявки на участь, що надійдуть пізніше означеного терміну, будуть зареєстровані і оформлені як заявки на фестиваль наступного року. Оргкомітет встановлює верхню межу кількості учасників фестивалю.
Оглядово-конкурсна програма фестивалю формується з урахуванням жанрово-стильових напрямків відібраних пісень, що сприяє найвигіднішій презентації авторів і формується остаточно після роботи творчих майстерень.
Виділяються такі основні напрямки:
традиційна авторська пісня (міський романс, туристична, соціально-побутова пісня, гумор, сатира, політичний памфлет і т. п.);
оригінальні стильові експерименти на грані з іншими музичними жанрами (джаз, рок, поп, ф'юджн та інші);
традиційні жанрово-стильові напрямки.
2.4. Принципи добору програм оглядових концертів:
до концертних програм включаються пісні, які за своєю естетикою не протирічать загальним принципам гуманізму, доброти і любові, а також основним традиціям бардівської пісні: досконалий поетичний текст, вишукана мелодія (проста, але оригінальна в контексті виконання);
пісні можуть бути виконані українською, російською мовами.
2.5. Порядок попереднього відбору та формування концертних програм фестивалю.
2.5.1. Попередній відбір здійснює рада фестивалю, що складається з відомих авторів і виконавців, митців споріднення жанрів та представників, зацікавлених організацій, організаторів і співорганізаторів фестивалю.
................Перейти до повного тексту