- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Порядок
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення атестаційної комісії
Державного департаменту
інтелектуальної власності
08.09.2006 протокол N 1
ПОРЯДОК
складання кваліфікаційних екзаменів кандидатами у представники у справах інтелектуальної власності (патентні повірені)
1 Загальні положення
1.1 Порядок складання кваліфікаційних екзаменів кандидатами у представники у справах інтелектуальної власності (патентні повірені) (далі - патентні повірені) розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.94 р.
N 545 "Про затвердження Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)", Порядку атестації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25 липня 2006 року
N 556 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 серпня 2006 року за N 1021/12895), та інших нормативно-правових актів, що регулюють порядок атестації патентних повірених.
1.2 Кваліфікаційні екзамени є складовою процедури атестації патентних повірених і є обов'язковими для атестації кандидата як патентного повіреного за всіма або декількома заявленими ним спеціалізаціями майбутньої діяльності:
- винаходи і корисні моделі;
- промислові зразки;
- торговельні марки (знаки для товарів і послуг);
- компонування (топографії) інтегральних мікросхем;
- географічні зазначення (зазначення походження товарів);
- юридичні послуги.
1.3 Кваліфікаційні екзамени складаються з трьох етапів.
Перший етап - комп'ютерне тестування за переліком кваліфікаційних тестових завдань з права інтелектуальної власності.
Другий етап - письмові кваліфікаційні екзамени з кожної із спеціалізацій майбутньої діяльності, заявленими кандидатом у патентні повірені.
Третій етап - усний комплексний кваліфікаційний екзамен з усіх спеціалізацій майбутньої діяльності, заявленими кандидатом у патентні повірені.
Письмові кваліфікаційні екзамени повинні передувати усному комплексному кваліфікаційного екзамену і не можуть бути проведені в один день.
1.4 Перелік кваліфікаційних тестових завдань, питання усного комплексного кваліфікаційного екзамену та завдання письмових кваліфікаційних екзаменів з усіх спеціалізацій, затверджуються атестаційною комісією Державного департаменту інтелектуальної власності (далі - Атестаційна комісія).
1.5 Контроль за проведенням першого етапу кваліфікаційного екзамену, а також проведення кваліфікаційних екзаменів другого та третього етапів здійснює екзаменаційна комісія, персональний склад якої затверджується Атестаційною комісією.
До складу екзаменаційної комісії для забезпечення проведення комп'ютерного тестування може входити представник вищого навчального закладу, що визначений Державним департаментом інтелектуальної власності як місце проведення кваліфікаційних екзаменів.
1.6 Особи, які з'явились складати кваліфікаційні екзамени, при собі обов'язково повинні мати паспорт громадянина України або документ, що його замінює.
Особи, у яких відсутні паспорт громадянина України або документ, що його замінює, та/або які відсутні у списку осіб, що отримали допуск Атестаційної комісії на складання кваліфікаційних екзаменів, до складання кваліфікаційних екзаменів не допускаються.
1.7 Особи, які не склали будь-який із етапів кваліфікаційного екзамену та/або кваліфікаційний екзамен за будь-якою із заявлених ними спеціалізацій майбутньої діяльності, мають право брати участь у кваліфікаційних екзаменах на загальних умовах повторно через рік.
1.8 Оскарження результатів складання кваліфікаційних екзаменів кандидатів у патентні повірені здійснюється у встановленому порядку.
2 Порядок складання комп'ютерного тесту
2.1 У день складання комп'ютерного тесту кандидат у патентні повірені має з'явитись на місце його проведення у встановлений час, що зазначений у повідомленні про його допуск до складання кваліфікаційних екзаменів, та зареєструватись.
2.2 За годину до початку комп'ютерного тесту, зареєстровані кандидати у патентні повірені запрошуються секретарем екзаменаційної комісії до аудиторії (приміщення), де вони з представником вищого навчального закладу, який забезпечує проведення комп'ютерного тестування, під особистий розпис ознайомлюються з правилами складання комп'ютерного тесту.
2.3 Довжина комп'ютерного тесту (перелік кваліфікаційних тестових завдань) має становити 50 тестових питань, пов'язаних із правовою охороною інтелектуальної власності.
Кандидатам у патентні повірені необхідно дати відповіді на увесь перелік кваліфікаційних тестів протягом однієї години з часу початку складання комп'ютерного тесту. Максимальна сума балів, яку він може набрати за правильні відповіді, становить 50 балів (правильна відповідь на одне тестове завдання додає до його суми 1 бал).
2.4 Результати комп'ютерного тестування оцінюються за бінарною шкалою "склав" - "не склав".
Вважається, що кандидат у патентні повірені склав комп'ютерний тест тоді, якщо він дав не менш ніж 70 відсотків правильних відповідей із усього переліку кваліфікаційних тестів, що становить 35 балів і більше, та вклався у відведений для цього час.
Особи, які дали правильні відповіді менш ніж на 70 відсотків кваліфікаційних тестових завдань, що становить суму 34 бали або менше, або такі, що не вклались у відведений для цього час, вважаються такими, що не склали комп'ютерний тест.
2.5 Результат комп'ютерного тестування кандидата у патентні повірені оформлюється Звітом про результати комп'ютерного тестування, що підписується секретарем екзаменаційної комісії та представником вищого навчального закладу, який забезпечує проведення комп'ютерного тестування.
2.6 На підставі Звітів про результати комп'ютерного тестування секретар екзаменаційної комісії оформлює Протокол результатів комп'ютерного тестування, що підписують усі члени екзаменаційної комісії.
Протокол результатів комп'ютерного тестування разом із Звітами про результати комп'ютерного тестування у додатку передається до Атестаційної комісії.
2.7 Результати першого етапу кваліфікаційного екзамену (комп'ютерного тестування) оприлюднюються секретарем екзаменаційної комісії не пізніш як через одну годину часу після його завершення.
Одночасно повідомляється порядок та дата проведення другого етапу кваліфікаційних екзаменів.
3 Порядок складання письмових кваліфікаційних екзаменів
3.1 До складання письмових кваліфікаційних екзаменів другого етапу допускаються особи, які успішно склали комп'ютерний тест.
3.2 У день складання письмового кваліфікаційного екзамену за певною спеціалізацію, особа, яка допущена до другого етапу кваліфікаційних екзаменів, повинна зареєструватись за одну годину до початку проведення цього письмового кваліфікаційного екзамену, якщо вона заявила цю спеціалізацію.
3.3 Як правило, кандидати у патентні повірені мають складати не більш ніж два письмових кваліфікаційних екзаменів на день.
3.4 Результати окремого письмового кваліфікаційного екзамену за певною спеціалізацією оцінюються за чотирьохбальною шкалою: "5 балів", "4 бали", "3 бали" та "2 бали".
3.5 На підготовку відповіді на завдання письмового кваліфікаційного екзамену за кожною із спеціалізацій кандидату у патентні повірені відводиться три години.
При підготовці відповідей на завдання кандидати у патентні повірені не мають права користуватись будь-якою літературою, у тому числі нормативно-правового та довідкового характеру, засобами мобільного зв'язку тощо.
Особа, яка не вклалась у відведений для складання кваліфікаційних екзаменів за певною спеціалізацією час, або порушила вимоги абзацу 2 цього пункту вважається такою, що набрала 2 бали за письмовий кваліфікаційний екзамен з цієї спеціалізації.
3.6 Результати складання кандидатом у патентні повірені письмових кваліфікаційних екзаменів оцінюються комплексно за усіма заявленими ним спеціалізаціями за бінарною шкалою "склав" - "не склав".
Особи, які за виконані завдання письмових кваліфікаційних екзаменів набрали за результатами окремих письмових кваліфікаційних екзаменів за заявлених ними спеціалізацій суму балів, що становить 70 відсотків і більше від максимально можливої, вважаються такими, що склали письмовий кваліфікаційний екзамен.
Кандидати у патентні повірені, які набрали суму балів, що становить менше 70 відсотків від максимально можливої, або такі, що не вклались у відведений для цього час, вважаються такими, що не склали письмовий кваліфікаційний екзамен.
3.7 Секретар екзаменаційної комісії забезпечує для кожної особи, яка зареєструвалась для складання письмового кваліфікаційного екзамену, підготовку аркушів з кутовим штампом закладу освіти, екзаменаційні завдання, а також бланки екзаменаційних відомостей з зазначенням прізвищ, ім'я та по батькові кандидатів у патентні повірені.
При призначені аудиторії для складання письмового кваліфікаційного екзамену навчальний заклад керується вимогою забезпечення кожного кандидата у патентні повірені окремим робочим місцем.
3.8 За чверть години до часу, зазначеного для складання письмового кваліфікаційного екзамену, секретар екзаменаційної комісії в присутності двох членів комісії роздає кандидатам у патентні повірені проштамповані аркуші, варіанти завдань та відповідає на можливі запитання.
3.9 За кожним кандидатом у патентні повірені на період складання письмових кваліфікаційних екзаменів закріплюється кодовий номер, який заноситься секретарем екзаменаційної комісії у відомість реєстрації кодів із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові кандидата у патентні повірені. Інформація з реєстрації кодів є конфіденційною і не підлягає розголошенню до виставлення кандидатам у патентні повірені суми балів за виконані письмові кваліфікаційні екзамени.
................Перейти до повного тексту