1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 1/9-365 від 08.08.2002
Міністру освіти Автономної
Республіки Крим, начальникам
управлінь освіти і науки
обласних, Київської та
Севастопольської міських
державних адміністрацій
Міністерство освіти і науки України надсилає методичні рекомендації "Про особливості діяльності психологічної служби системи освіти України в 2002-2003 навчальному році" та список рекомендованої літератури із зазначеного питання.
Заступник державного секретаря Г.Г.Науменко
Додаток
до листа Міністерства освіти
і науки України
08.08.2002 N 1/9-365
Про особливості діяльності психологічної служби системи освіти України в 2002-2003 навчальному році
Особливістю нового навчального року є зосередження уваги загальноосвітніх навчальних закладів різних типів на формуванні навичок безпечної поведінки, збереженні та зміцненні здоров'я учнів.
Перший урок у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України у 2002-2003 навчальному році буде розкривати тему "Здоров'я дітей - здоров'я нації".
У Законі України "Про загальну середню освіту" (розділ I, стаття 5) одним із завдань загальної середньої освіти є виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я громадян, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів.
Національна доктрина розвитку освіти України (Указ Президента України від 17 квітня 2002 року N 347) визначила головну мету державної політики в розвитку освіти - створювати умови для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України.
Серьозною проблемою у збереженні і зміцненні здоров'я неповнолітніх і молоді є скоєння над ними фізичного, морального, сексуального насильства.
15 листопада 2001 року прийнято Закон України "Про попередження насильства в сім'ї". У грудні 2001 р. набула чинності ратифікована Україною Конвенція Міжнародної організації праці "Про заборону та негайні дії щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці" від 1 червня 1999 р. N 182.
Психологічна служба в структурі освіти є складовою державної системи охорони фізичного і психічного здоров'я молодих громадян України. Вона діє з метою виявлення і забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості дитини та учня.
Пріоритетним завданням психологічної служби системи освіти України є навчання людини відповідальному ставленню до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як до найвищих індивідуальних і суспільних цінностей.
Це завдання психологічною службою має реалізуватись через:
- психолого-педагогічний супровід та підтримку дітей з труднощами шкільної адаптації через співпрацю з психолого-медико-педагогічними консультаціями;
- орієнтацію учнів на здоровий спосіб життя (профілактика тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, віл-інфекції, СНІДу; викладання курсу "Валеологія", викладання окремих розділів курсу "Основи безпеки життєдіяльності"; застосування психокорекційних програм; тренінги з розвитку навичок прийняття рішень, захисту від тиску з боку однолітків тощо);
- попередження суїцидальної поведінки дітей та підлітків (соціометричні дослідження в дитячих колективах; попередня діагностика факторів ризику; перша психологічна допомога при загрозі суїциду; організація корекційно-відиовлювальної роботи; формування позитивного психологічного клімату в учнівському колективі; психологічне консультування педагогів, класних керівників (кураторів), батьків тощо);
- профілактику та боротьбу з дитячою бездоглядністю, насильством щодо дитини, боротьбу з найгіршими формами дитячої праці (інформування дітей, педагогічної та батьківської громадськості, визначення груп ризику та профілактична робота з ними, інформування відповідних державних органів та спеціалізованих установ та співпраця з ними);

................
Перейти до повного тексту