1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
27.02.2006 N 15/20-263
Проректорам із наукової
роботи вищих навчальних
закладів,
директорам наукових установ,
підпорядкованих Міністерству
освіти і науки України
Указом Президента України від 12.06.2000 N 779 (із змінами, внесеними Указами Президента України від 21.02.2001 N 104, від 24.03.2003 року N 253 започатковано щорічні премії Президента України для молодих вчених.
Щорічні премії Президента України присуджуються за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють подальшому розвитку науки, суспільному прогресу.
Міністерство освіти і науки України просить до 10 березня 2006 року подати наукові праці на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених згідно з Інструкцією про порядок висунення, оформлення та представлення на здобуття щорічних премій Президента України для молодих вчених, розробленою Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки.
Нижче надається витяг із зазначеної Інструкції.
На здобуття премії можуть висуватися наукові праці, опубліковані у закінченій формі не менше ніж за рік до їх висунення.
Висунення праць на здобуття премії проводиться президією Національної академії наук України, президіями галузевих академій наук України, колегіями міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
У конкурсі праць на здобуття премії можуть брати участь наукові працівники, докторанти, аспіранти, стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники наукових установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації тощо як індивідуально, так і в складі колективу претендентів.
Колектив претендентів, праця якого висувається на здобуття премії, не може перевищувати чотирьох осіб. При цьому кожен із претендентів повинен бути безпосереднім учасником виконання роботи і йому повинен належати значний творчий внесок.
Вік осіб, які претендують на здобуття премії, не може перевищувати 35 років на час висунення праці.
До розгляду не приймаються праці, за які їх виконавців вже було удостоєно державних нагород, або премій державного значення.
Відбір кандидатів до складу колективу претендентів, праця якого висувається на здобуття премії, провадиться за місцем їх роботи шляхом таємного голосування на засіданні вченої (науково-технічної) ради.
Керівники установ, вищих навчальних закладів зобов'язані провести попереднє громадське обговорення робіт і творчого внеску претендентів, що висуваються, у трудових колективах за місцем їх роботи.
Додаток
ПЕРЕЛІК
ТА ЗМІСТ ДОКУМЕНТІВ І МАТЕРІАЛІВ
До Міністерства подаються:
- документи - том 1;
- робота - том 2;
- додаткові матеріали до 2-го тому (якщо вони є);
- додаткові примірники анотації роботи
1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ТА МАТЕРІАЛІВ РОБІТ
1.1. Документи (том 1) і робота (том 2) подаються у 3-х примірниках. Окрім цього, один примірник 1-го та 2-го томів, а також додаткових матеріалів зберігається в організації, яка представила роботу на премію.
1.2. Додаткові матеріали - схеми, картки, брошури, вкладені у папку, альбом фотографій подаються в 1 примірнику.
1.3. Додаткові анотації роботи подаються у 9-ти примірниках у вигляді окремих брошур без твердого переплетення.
1.4. Обсяг кожного тому не повинен перевищувати 250 листів друкованого тексту. Формат листів - 297х210 мм. При більшому обсязі томів їх слід формувати по частинах. (Наприклад, том 2 частина 1; том 2 частина 2).
1.5. На обкладинці кожного тому та додаткових примірників анотації вказуються:
- повна назва організації, яка висуває роботу на премію;
- назва роботи;
- прізвища, імена та по батькові претендентів, їх наукові ступені та вчені звання, посади, місця роботи.
1.6. На початку кожного тому повинен бути опис документів із зазначенням сторінок у наростаючій послідовності.
1.7. У всіх документах назва роботи повинна бути однаковою.
1.8. У документах, які подаються, не допускається скорочення назв вищих навчальних закладів, установ, організацій та нерозшифрованих назв окремих виробів. Скорочення можуть бути лише при повторенні раніше розшифрованих назв.
1.9. Роботи, оформлені з порушенням вимог, до розгляду не приймаються.
2. ДОКУМЕНТИ - ТОМ 1
2.1. Лист-подання, у якому вказується точна назва організації, яка висуває роботу, назва роботи, час її початку та закінчення, наукова значимість, масштаби реалізації, техніко-економічні показники та їх порівняння з кращими вітчизняними і зарубіжними аналогами, досягнутий економічний ефект, прізвище, ім'я, по-батькові, посада та місце роботи кожного претендента.
Лист друкується на бланку організації, яка подає роботу, підписується її керівником та скріплюється гербовою печаткою.
2.2. Додаток до листа-подання, в якому вказуються:
- повна назва організації, поштовий індекс, адреса, куди повинна повертатись робота після її розгляду в Міністерстві та Комітеті з Державних премій України в галузі науки і техніки;

................
Перейти до повного тексту