1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.01.2006 N 47
Про результати роботи навчально-методичного збору, семінару-практикуму начальників штабів цивільної оборони структурних підрозділів регіонального рівня Функціональної підсистеми "Освіта і наука України" Єдиної державної системи цивільного захисту (Цивільної оборони) України
Згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України протягом 22 і 23 грудня 2005 року в м. Біла Церква проведено навчально-методичний збір, семінар-практикум начальників штабів цивільного захисту (цивільної оборони) структурних підрозділів Функціональної підсистеми "Освіта і наука України" Єдиної державної системи - заступників начальників органів управління освітою і наукою регіональних державних адміністрацій за темою: "Організація, зміст та стан підготовки цивільного захисту (цивільної оборони) в структурних підрозділах Функціональної підсистеми "Освіта і наука України" Єдиної державної системи цивільного захисту (Цивільної оборони) України. Організація і зміст національно-духовного і військово-патріотичного виховання учнівської молоді на національних традиціях Українського народу".
Метою навчально-методичного збору, семінару-практикуму ставилось:
Надати методичну допомогу керівному складу органів управління освітою і наукою регіональних державних адміністрацій з питань організації і ведення цивільного захисту (цивільної оборони) на об'єктах галузі регіонального, місцевого і об'єктового рівнів, а також на досвіді роботи загальноосвітніх шкіл та Центру творчості дітей та юнацтва м. Білої Церкви показати напрямки та зміст національно-духовного та військово-патріотичного виховання учнівської молоді на національних традиціях Українського народу, реалізації Положення про дитячо-юнацьку, спортивно-військову, патріотичну гру "ДЖУРА" Українського козацтва.
У роботі навчально-методичного збору, семінару-практикуму взяли участь представники 23 структурних підрозділів галузі регіонального рівня, із них: заступників начальників органів управління освітою і наукою регіональних державних адміністрацій - 10; методистів і спеціалістів регіональних інститутів післядипломної педагогічної освіти, на яких покладені обов'язки головних спеціалістів з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту (цивільної оборони) - 13 осіб;
У навчально-методичному зборі, семінарі-практикумі не взяли участі начальники штабів цивільної оборони структурних підрозділів галузі регіонального рівня Житомирської, Кіровоградської, Одеської та Хмельницької областей.
В організації і проведенні навчально-методичного збору, семінару-практикуму активну участь взяли керівний склад управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації (В.Бутник, М.Качкарда), Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів (Н.Клокар, В.Карпенко), управління освіти і науки Білоцерківської міської ради (О.Олійник), загальноосвітніх шкіл I-III ст. N 5 (О.Садаєва) і N 6 (М.Слободянюк), Центр творчості дітей та юнацтва "Соняшник" (В.Гутник, В.Пантюшенко) м. Білої Церкви.
У процесі роботи навчально-методичного збору, семінару-практикуму штабом цивільної оборони Функціональної підсистеми "Освіта і наука України" Єдиної державної системи цивільного захисту (Цивільної оборони) України за змістом підсумкових звітів і результатів роботи в 2005 році на місцях проаналізовано стан організації і ведення цивільного захисту (цивільної оборони) в структурних підрозділах галузі регіонального рівня.
Краще, з належним розумінням важливості питань розвитку і вдосконалення системи цивільного захисту (цивільної оборони) вирішують органи управління освітою та наукою регіональних державних адміністрацій Івано-Франківської, Чернігівської, Закарпатської областей та Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим.
Разом з тим, продовжують мати місце формалізм, ігнорування, неточна і несвоєчасна реалізація на місцях Положення про функціональну підсистему "Освіта і наука України" Єдиної державної системи, наказів та інших актів начальника Цивільної оборони галузі з питань цивільного захисту в Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Рівненській, Харківській, Луганській, Тернопільській та Чернівецькій областях.
На базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, загальноосвітньої школи I-III ст. N 6 (М.Слободянюк) та ЗАТ "ROSAVA" з учасниками збору уважно розглянуті питання розробки документів Плану цивільної оборони об'єкту, за змістом: плану дій органів управління, сил та структурних підрозділів галузі в режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності і надзвичайної ситуації (надзвичайного, воєнного стану) як мотивованого рішення начальника цивільної оборони; календарного плану дій органів управління, сил і структурних підрозділів об'єкту цивільної оборони; схеми управління, зв'язку, оповіщення і взаємодії з пояснювальною запискою; карти можливої техногенної, природної та екологічної обстановки; плану евакуації; порядку і змісту організації цивільної оборони на об'єкті; організації захисту особового складу з використанням індивідуальних і колективних засобів.
У загальноосвітній школі I-III ст. N 5 (О.Садаєва, В.Горлов) за участю Центру творчості дітей та юнацтва "Соняшник" (В.Гутник, В.Пантюшенко) м. Білої Церкви практичними діями керівного складу закладів освіти, учительського та учнівського колективів були показані напрямки, зміст і методика заходів національно-духовного і військово-патріотичного виховання на традиціях Українського козацтва, спортивно-оздоровчої та оборонно-масової роботи з учнівською молоддю в позаурочний час у відповідності з Положенням про дитячо-юнацьку, спортивно-військову патріотичну гру "ДЖУРА" Українського козацтва.

................
Перейти до повного тексту