- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 680/108 від 27.10.99 м.Київ |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 листопада 1999 р. за N 791/4084 |
Про затвердження Положення про митний контроль та митне оформлення міжнародних поштових відправлень
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
З метою встановлення порядку митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в міжнародних поштових відправленнях підприємствами поштового зв'язку,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про митний контроль та митне оформлення міжнародних поштових відправлень (додається).
2. Управлінню справами Держмитслужби (Максимов Ю.Ю.) забезпечити тиражування та розсилку цього наказу до митних органів.
3. Управлінню стандартизації, сертифікації і метрології Державного комітету зв'язку та інформатизації України (Вознюк В.І.) довести цей наказ до Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта".
4. Начальникам митних органів проінформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та митних брокерів, що працюють у зонах діяльності митних органів, про затверджений цим наказом порядок справляння належних платежів при митному оформленні міжнародних поштових відправлень.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби Соболя І.М., заступника Голови Державного комітету зв'язку та інформатизації України Орленка М.П.
6. Вважати такими, що не застосовуються, Правила таможенного контроля за международными почтовыми отправлениями Головного митного управління Міністерства зовнішньої торгівлі СРСР.
В.о.Голови Державної митної служби України Голова Державного комітету зв'язку та інформатизації України |
О.Б.Єгоров О.Б.Шевчук |
Затверджено
Наказ Державної митної служби
України і Державного комітету
зв'язку та інформатизації
України 27.10.99 N 680/108
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 1999 р.
за N 791/4084
Положення про митний контроль та митне оформлення міжнародних поштових відправлень
1. Терміни та визначення, що вживаються в цьому Положенні
Міжнародні поштові відправлення (далі - МПВ) - упаковані та оформлені відповідно до вимог Актів Всесвітнього поштового союзу (далі - ВПС) та
Правил надання послуг поштового зв'язку листи (прості, рекомендовані), відправлення з оголошеною цінністю, поштові картки (прості, рекомендовані), бандеролі та спеціальні мішки з позначкою "М" (прості, рекомендовані), дрібні пакети, поштові посилки (звичайні, з оголошеною цінністю), відправлення прискореної пошти з позначкою EMS, які приймаються для пересилання за межі України, надходять до України або переміщуються територією України транзитом операторами поштового зв'язку.
( Абзац перший розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Підприємство спеціального зв'язку - підприємство, що здійснює свою господарську діяльність для забезпечення функціонування засобів, споруд і мереж спеціального зв'язку з метою надання послуг спеціального зв'язку та послуг з пересилання відправлень міжнародної прискореної пошти EMS.
( Розділ 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Оператор поштового зв'язку у тому числі підприємство спеціального зв'язку - підприємство, що здійснює свою господарську діяльність для забезпечення функціонування засобів, споруд та мереж поштового зв'язку з метою надання послуг поштового зв'язку.
( Абзац третій розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Місце міжнародного поштового обміну (далі - ММПО) - виробничий підрозділ оператора поштового зв'язку, який здійснює оброблення МПВ, які пересилаються юридичними та фізичними особами з України, в Україну та відкритим транзитом через її територію за призначенням. У ММПО МПВ пред'являються працівнику митниці для здійснення митного контролю та митного оформлення.
( Абзац четвертий розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Пункт міжнародного поштового обміну (далі - ПМПО) - виробничий підрозділ підприємства поштового зв'язку, який здійснює безпосередній обмін депешами з міжнародною поштою у тому числі поштою EMS із зарубіжними поштовими службами.
( Абзац п'ятий розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Підрозділ митниці (далі - ПМ) - підрозділ митниці, який здійснює в ММПО митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ (або митний контроль депеш у ПМПО).
Депеша - мішок або декілька мішків з письмовою кореспонденцією, газетами, поштою у великій кількості, дрібними пакетами, відправленнями з оголошеною цінністю, посилками (або група посилок, не запакована в поштову тару), відправленнями прискореної пошти з позначкою EMS і порожніми мішками, які відправляються водночас з місця міжнародного поштового обміну однієї країни до іншої згідно з планом направлення міжнародної пошти та планом направлення пошти EMS за однією письмовою картою CN 31, CN 32 або посилковою картою CP 86, CP 87.
( Абзац сьомий розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Адресат (одержувач) МПВ - фізична або юридична особа, якій адресується МПВ.
Відправник МПВ - фізична або юридична особа, яка здає оператору поштового зв'язку МПВ для пересилання.
( Абзац дев'ятий розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Митниця відправлення - митний орган України, з якого починається митний контроль за переміщенням МПВ.
Митниця призначення - митний орган України, де закінчується митний контроль за переміщенням МПВ.
2. Загальні положення
2.1. Положення про митний контроль та митне оформлення МПВ (далі - Положення) установлює порядок митного контролю та митного оформлення в ММПО товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ юридичних та фізичних осіб, а в ПМПО - порядок митного контролю депеш.
2.2. У ММПО ПМ виконує функції як митниці відправлення, так і митниці призначення щодо здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ.
До функцій митниці відправлення належать:
митний контроль, митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ фізичних осіб за напрямками їх оброблення операторами поштового зв'язку;
митний контроль та переадресування в установленому порядку вхідних МПВ юридичних осіб у зону діяльності митниці, де вони взяті на облік;
митне оформлення та направлення вихідних МПВ юридичних осіб у зону діяльності митниці призначення;
підготовка і складання в установленому порядку статистичних даних щодо оформлених у митному відношенні МПВ фізичних осіб.
До функцій митниці призначення належать:
митний контроль, митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ юридичних осіб, розташованих у зоні діяльності митниці;
підготовка і складання в установленому порядку статистичних даних щодо оформлених у митному відношенні МПВ юридичних осіб.
( Пункт 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
2.3. Митний контроль товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, здійснюється виключно в належним чином обладнаних операторами поштового зв'язку службових приміщеннях, у яких установлюється зона митного контролю.
( Пункт 2.3 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
2.4. Кількісний склад посадових осіб підрозділу митниці в ММПО встановлюється митницею з урахуванням обсягів МПВ і має забезпечувати якість митного контролю та митного оформлення в терміни, передбачені пунктом 4.11 цього Положення.
( Пункт 2.4 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
3. Декларування МПВ
3.1. Товари та інші предмети, які переміщуються в МПВ юридичних та фізичних осіб (крім особистих листів громадян), підлягають декларуванню митним органам у встановленому порядку.
3.2. Для декларування товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, використовуються уніфіковані міжнародні бланки встановлених форм згідно з положеннями Актів ВПС:
митна декларація CN 23 (обов'язкова при пересиланні посилок, можлива при пересиланні дрібних пакетів, бандеролей);
ярлик "Митниця CN 22" (можливий при пересиланні дрібних пакетів та бандеролей).
3.3. У разі недекларування відправником товарів та інших предметів або відсутності митної декларації CN 23 до МПВ працівником ММПО складається в трьох примірниках акт за формою 51, у якому наводиться поіменний перелік предметів у МПВ. Акт підписується і посадовою особою ПМ.
Один примірник цього акта долучається до супровідних документів до МПВ, другий - залишається в справах ММПО, третій - передається ПМ.
У цьому разі під час митного огляду посадова особа ПМ наводить перелік предметів, що містяться в МПВ, у примірнику митної декларації CN 23. Митна декларація разом з примірником акта залишається в справах ПМ, але не вважається декларуванням предметів, що містяться в МПВ, не замінює декларації відправника МПВ, а кваліфікується як перелік предметів у МПВ.
( Пункт 3.3 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
4. Митний контроль
4.1. ПМ та ПМПО узгоджують технологічну схему оброблення, митного контролю вхідних, вихідних та транзитних депеш.
4.2. ПМ та ММПО узгоджують технологічну схему оброблення, митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ.
4.3. Митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів, що містяться в МПВ, здійснюються за відсутності відправника (одержувача) МПВ.
Митний контроль МПВ здійснюється оглядовою комісією в складі трьох осіб - однієї посадової особи ПМ та двох працівників ММПО - у спеціально виділених приміщеннях, обладнаних з урахуванням обсягу роботи.
( Абзац другий пункту 4.3 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Розпакування, зважування та упакування МПВ здійснюються працівниками ММПО в присутності посадової особи ПМ.
( Пункт 4.3 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
4.4. Товари та інші предмети, які переміщуються в МПВ, окрім митного контролю, можуть підлягати санітарному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному та іншим видам контролю.
Митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, може бути завершене тільки після закінчення цих видів контролю.
4.5. Митний контроль товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, здійснюється посадовими особами митниці шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного огляду, переогляду, обліку предметів у МПВ, а також іншими способами, що не суперечать законодавству України.
( Пункт 4.5 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
4.6. Митний огляд МПВ здійснюється, як правило, без їх розпакування, з використанням технічних засобів контролю.
4.7. Митний огляд з розпакуванням МПВ здійснюється в таких випадках:
якщо товари та інші предмети в МПВ задекларовано загальним найменуванням або нерозбірливо;
якщо товари та інші предмети в МПВ підлягають контролю з боку інших державних органів контролю;
якщо товари та інші предмети в МПВ підлягають оподаткуванню згідно із законодавством України;
за відсутності митної декларації CN 23 та ярлика "Митниця CN 22" або в разі їх незаповнення;
якщо згідно з вимогами поштових правил МПВ є дефектним (пошкодження оболонки, невідповідність заявленій вазі тощо).
При цьому в двох останніх випадках МПВ пред'являються до митного огляду разом з актом форми 51, який складається працівниками ММПО.
( Абзац сьомий пункту 4.7 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
Про розходження у вазі, у кількості товарів та інших предметів, а також за наявності будь-яких дефектів, виявлених при здійсненні митного огляду МПВ, працівниками ММПО складається в трьох примірниках акт за формою 51, який підписується членами оглядової комісії. Один примірник такого акта передається ПМ.
( Абзац восьмий пункту 4.7 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
4.8. Для здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що надходять в Україну в МПВ (крім бандеролей та листів з укладенням предметів, які підлягають митному контролю), працівники ММПО пред'являють посадовим особам ПМ у зону митного контролю перелік, складений за встановленим Державним комітетом зв'язку та інформатизації України зразком, та МПВ, наведені в ньому, разом з митними деклараціями CN 23, супровідними адресами на бланках CP 71 та іншими потрібними документами.
По одному примірнику переліку та митної декларації CN 23 залишається в ПМ.
( Пункт 4.8 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
4.9. Бандеролі з друкованою продукцією, листи з укладеннями предметів, які підлягають митному контролю, а також посилки, дрібні пакети, відправлення з оголошеною цінністю, відправлення з позначкою EMS пред'являються ПМ за накладною форми 16 разом із супровідними документами до них у разі їх наявності. Митний контроль їх здійснюється з використанням технічних засобів.
По одному примірнику накладної форми 16 та митної декларації CN 23 в разі її наявності залишається в ПМ.
4.10. Для здійснення митного огляду товарів та інших предметів, що пересилаються в МПВ з України, ММПО пред'являють посадовим особам ПМ у зону митного контролю накладну форми 16 та МПВ, наведені в ній, разом з митними деклараціями CN 23, супровідними адресами на бланках CP 71 та іншими потрібними документами.
По одному примірнику накладної форми 16 та митної декларації CN 23 залишається в ПМ.
( Пункт 4.10 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
4.11. За наявності документів, необхідних для митного оформлення МПВ, ПМ здійснює митне оформлення МПВ у термін, що не перевищує:
для відправлень міжнародної прискореної пошти (EMS) з товарними вкладеннями - 2 доби, для письмової кореспонденції - 12 годин;
для інших МПВ: з товарними вкладеннями - 5 діб, для письмової кореспонденції - 48 годин.
У разі збільшення обсягів надходжень МПВ у передсвяткові дні цей термін може бути збільшений до 10 діб. Митне оформлення відправлень міжнародної прискореної пошти (EMS) здійснюється в першу чергу.
( Пункт 4.11 розділу 4 в редакції Наказу Держмитслужби
N 67/26 від 04.02.2002 )
4.12. Мішки з порожньою тарою, що пересилаються за межі України або надходять в Україну з-за кордону, пропускаються за наявності на них непошкоджених пломб, відбитків печаток, перев'язу ММПО. При цьому відмітки ПМ у ММПО на накладних CN 37, CN 38, CN 41 не проставляються.
5. Контроль за доставкою МПВ
5.1. Контроль за доставкою МПВ юридичних осіб у митницю призначення за місцем розташування одержувача здійснює ПМ з ММПО в порядку, установленому Держмитслужбою України.
5.2. Контроль за доставкою МПВ фізичних осіб у ММПО та з ММПО здійснюється оператором поштового зв'язку в порядку загального контролю за проходженням МПВ без залучення до цього митниці.
................Перейти до повного тексту