- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 629 від 05.10.99 м.Київ |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 жовтня 1999 р. за N 719/4012 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служби
N 115 від 18.02.2004 )
Про затвердження Положення про проведення практики курсантів, студентів та слухачів Академії митної служби України та Коледжу Академії митної служби
З метою реалізації завдання, визначеного в Указі Президента України від 23.03.98
N 216 "Про внесення змін і доповнень до Указу Президента України від 29 листопада 1996 р. N 1145", та відповідно до Указу Президента України від 11.06.96
N 412 "Про створення Академії митної служби України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення практики курсантів, студентів та слухачів Академії митної служби України та Коледжу Академії митної служби (далі - Положення), що додається.
2. Ректору Академії митної служби Падуну П.П., керівникам митних органів організовувати практику курсантів, студентів та слухачів згідно з вимогами цього Положення.
3. Практику студентів (слухачів), підготовка яких здійснюється на замовлення Державної митної служби України у вищих закладах освіти, підпорядкованих іншим міністерствам та відомствам, організовувати відповідно до вимог, визначених у Положенні про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженому наказом Міністерства освіти України від 08.04.93
N 93 та зареєстрованому Міністерством юстиції України 30.04.93 за N 35 (лист Держмитслужби від 12.01.95 N 11/10).
4. Управлінню кадрами (Момотенко В.Я.) спільно з Правовим управлінням (Будаков А.Ю.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби Копача В.С.
Голова Служби |
Ю.П.Соловков |
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
05.10.99 N 629
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 жовтня 1999 р.
за N 719/4012
Положення про проведення практики курсантів, студентів та слухачів Академії митної служби України та Коледжу Академії митної служби
1. Загальні положення
1.1. Практика курсантів (студентів, слухачів) є невід'ємною складовою процесу підготовки фахівців в Академії митної служби України (Коледжі Академії митної служби) (далі - Академія) і проводиться на оснащених відповідним чином базах практики Академії, інших навчальних закладів, а також на робочих місцях у структурах, підпорядкованих Державній митній службі України, на підприємствах і в організаціях різних галузей господарства, державного управління.
1.2. Визначення курсантів, студентів та слухачів зазначені в Положенні про навчання курсантів, студентів та слухачів Академії митної служби України та Коледжу Академії митної служби, затвердженому наказом Держмитслужби від 14.07.99
N 433 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 05.08.99 за N 530/3823.
1.3. У Положенні про проведення практики курсантів, студентів та слухачів Академії митної служби України та Коледжу Академії митної служби (далі - Положення) визначено загальні питання організації, проведення та підведення підсумків усіх видів практики курсантів (студентів, слухачів) Академії.
1.4. Метою практики є оволодіння курсантами (студентами, слухачами) сучасними методами й формами організації праці, формування в них на базі одержаних в Академії знань професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень за основними напрямами роботи, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та застосовувати їх у практичний діяльності.
1.5. Практика курсантів (студентів, слухачів) передбачає одержання потрібного обсягу практичних знань та умінь відповідно до різних освітньо-кваліфікаційних рівнів: бакалавра, спеціаліста.
1.6. Залежно від конкретної спеціальності чи спеціалізації практика може бути навчальною, виробничою, переддипломною тощо.
1.7. Перелік усіх видів практики для кожної спеціальності або спеціалізації, тривалість і терміни проведення визначаються в навчальних планах.
Завершальним етапом практичної підготовки є переддипломна практика курсантів (студентів, слухачів), яка проводиться перед виконанням кваліфікаційної роботи або дипломного проекту. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з усіх дисциплін навчального плану, добирається фактичний матеріал для виконання кваліфікаційної, дипломної роботи (проекту) або складання державних екзаменів.
1.8. Зміст і послідовність практики визначаються її програмою, яка розробляється кафедрою (цикловою комісією) згідно з навчальним планом.
На кожному етапі проходження практики необхідно, щоб програма практики мала рекомендації щодо видів та форм перевірки рівня знань, умінь, навичок, якого курсанти (студенти, слухачі) мають досягти. Ці вимоги об'єднуються в наскрізній програмі - основному навчально-методичному документі практики.
Зміст наскрізної програми повинен відповідати цьому Положенню, нормативним документам Міністерства освіти України щодо практики курсантів (студентів, слухачів), навчальному плану спеціальності та кваліфікаційній характеристиці фахівців. На основі цієї програми профілюючою кафедрою (цикловою комісією) розробляються робочі програми відповідних видів практики.
Наскрізна програма практики затверджується Державною митною службою України за погодженням з базовими для проведення практики митницями.
Робочі програми практики затверджуються ректором Академії.
2. Бази практики
2.1. Практика курсантів, студентів, слухачів Академії проводиться на базах практики, які мають відповідати вимогам програми.
Перелік баз практики для курсантів (далі - базові митниці) визначається Державною митною службою України терміном на п'ять років.
2.2. Для курсантів-іноземців бази практики визначаються відповідним контрактом чи договором щодо підготовки спеціалістів і можуть бути розташовані як на території країн - замовників фахівців, так і в межах України.
Курсантам-іноземцям у встановленому порядку видаються програма та індивідуальне завдання. Після закінчення практики вони складають звіт у порядку, установленому профілюючою кафедрою (цикловою комісією). Незалежно від місця проходження практики курсанти-іноземці додержуються вимог цього Положення.
2.3. Як виняток, допускається проходження практики курсантами в митних органах або установах, які не є базовими для проведення практики.
У цьому разі митний орган (установа) не пізніше ніж за 3 місяці до початку практики звертається з відповідним клопотанням до Академії, у якому зазначає прізвище курсанта, спеціальність, курс, вид практики, її терміни, підрозділ, у якому пропонується провести практику, прізвище й посаду керівника практики від митного органу (установи) та обгрунтування необхідності (доцільності) проведення практики в цьому митному органі (установі).
Узагальнені матеріали з таких питань Академія погоджує з Держмитслужбою не пізніше ніж за 2 місяці до початку практики та враховує в загальному наказі Академії про проведення практики, який доводиться до відома митних органів через Держмитслужбу.
2.4. Практика студентів Академії проводиться на підприємствах та в організаціях, які фінансують навчання (якщо це передбачено відповідним договором), або на підприємствах та в організаціях, з якими Академією укладено договір відповідно до вимог Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 08.04.93
N 93 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.04.93 за N 35.
Тривалість дії договору погоджується сторонами, які його укладають. Вона може встановлюватися на період конкретного виду практики або до п'яти років.
2.5. За рішенням кафедри (циклової комісії) слухачі Академії можуть бути направлені для проходження переддипломної практики до структурного підрозділу митного органу (установи), напрям роботи якого відповідає спеціальності, за якою навчається слухач.
3. Організація і керівництво практикою курсантів, студентів та слухачів
3.1. Відповідальність за організацію і проведення практики курсантів та слухачів покладається на ректора Академії та керівників базових і підпорядкованих їм митниць; практики студентів - на ректора Академії.
Навчально-методичне керівництво і виконання програми практики забезпечують відповідні кафедри (предметні, циклові комісії). Загальну організацію практики та контроль за її проведенням здійснює керівник практики від Академії, який за рішенням ректора Академії може бути підпорядкований проректору з навчальної роботи.
3.2. До керівництва практикою курсантів, студентів та слухачів залучаються досвідчені викладачі профілюючих кафедр (предметних, циклових комісій), а також співробітники Академії, які брали безпосередню участь у навчальному процесі, за яким проводиться практика.
Для керівництва практикою при підготовці курсантів та слухачів можуть залучатись працівники Державної митної служби України.
3.3. Керівник практики від Академії:
перед початком практики контролює підготовленість баз практики та організує до прибуття курсантів (студентів, слухачів) проведення відповідних заходів;
забезпечує проведення всіх організаційних заходів перед від'їздом курсантів (студентів, слухачів) на практику: інструктаж про порядок проходження практики та з техніки безпеки (охорони праці), видачу курсантам (студентам, слухачам) необхідних документів (направлення, програми, щоденника, календарного плану, індивідуального завдання, теми курсової (дипломної) роботи (проекту), методичних рекомендацій тощо);
повідомляє курсантів (студентів, слухачів) про систему звітності про проходження практики, прийняту на профілюючій кафедрі (у предметній, цикловій комісії), а саме: подання письмового звіту, оформлення виконаного індивідуального завдання, підготовку доповіді, повідомлення, виступу тощо;
................Перейти до повного тексту