- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 273 від 07.09.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 вересня 1999 р. за N 628/3921 |
Про затвердження Положення про організацію та функціонування Медичного підреєстру - підрозділу Українського військового реєстру, що ведеться Міністерством оборони України, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та за інших обставин від радіаційного опромінення
Відповідно до статті
16 Закону України
"Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 1997 року
N 571 "Про затвердження Положення про організацію і функціонування Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в Науково-дослідному інституті проблем військової медицини Збройних Сил України створено Медичний підреєстр - підрозділу Українського військового реєстру, що ведеться Міністерством оборони України, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та за інших обставин від радіаційного опромінення.
З метою ведення персонального обліку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та за інших обставин від радіаційного опромінення з числа військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби у відставку чи запас, а також здійснення контролю за станом їхнього здоров'я, поліпшення диспансерного нагляду, розробки програми медичного захисту
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію та функціонування Медичного підреєстру - підрозділу Українського військового реєстру, що ведеться Міністерством оборони України, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та за інших обставин від радіаційного опромінення, що додається.
2. Заступникам Міністра оборони України, командувачам військ оперативних командувань, начальникам управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, начальнику залізничних військ - начальнику управління залізничних військ, командирам об'єднань, з'єднань, військових частин, начальникам установ, організацій та підприємств Міністерства оборони України, військовому комісару Автономної Республіки Крим, обласним, Київському та Севастопольському міським військовим комісарам призначити відповідальних за ведення реєстру посадових осіб, визначених у пункті 2.3 Положення.
3. Ведення обліку, проведення спеціальних наукових досліджень проблем епідеміологічного, медико-біологічного, медико-соціального характеру, організацію диспансеризації та контролю, а також розробку програмного забезпечення автоматизованої інформаційної системи покласти на Науково-дослідний інститут проблем військової медицини Збройних Сил України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного військово-медичного управління Міністерства оборони України.
5. Наказ розіслати до окремої військової частини.
Міністр оборони України генерал армії України | О.І.Кузьмук |
Затверджено
Наказ Міністра оборони України
07.09.99 N 273
Положення про організацію та функціонування Медичного підреєстру - підрозділу Українського військового реєстру, що ведеться Міністерством оборони України, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та за інших обставин від радіаційного опромінення
1. Загальні положення
1.1. Положення про організацію та функціонування Медичного підреєстру - підрозділу Українського військового реєстру, що ведеться Міністерством оборони України, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та за інших обставин від радіаційного опромінення (далі - Положення) визначає основи організації та функціонування Медичного підреєстру - підрозділу Українського військового реєстру, що ведеться Міністерством оборони України щодо осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та за інших обставин від радіаційного опромінення (військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби у відставку чи запас (далі - військовослужбовців)), як єдиної інформаційної системи державного обліку.
1.3. Підреєстр є складовою частиною Державного реєстру України як спеціалізований підреєстр і об'єднаний з ним автоматизованою інформаційною системою.
1.4. Метою створення та діяльності підреєстру є ефективне розв'язання завдань медико-соціального забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та за інших обставин від радіаційного опромінення.
1.5. Головними завданнями підреєстру є здійснення контролю за станом здоров'я військовослужбовців, оцінка стохастичних і нестохастичних ефектів дії малих доз іонізуючого випромінювання на військовослужбовців. Реалізація цих завдань забезпечується шляхом:
створення автоматизованої інформаційної системи персонального обліку військовослужбовців;
нагляду за станом здоров'я військовослужбовців, унесених до підреєстру, автоматизованого збирання та постійного збереження інформації про стан їх здоров'я, зібраної під час проведення цільових диспансеризацій;
урахування індивідуальної та загальної дози внутрішнього та зовнішнього опромінення для надання повної та достовірної інформації щодо постраждалих осіб;
здійснення постійного контролю, оцінки та прогнозування стану здоров'я військовослужбовців та медико-демографічної ситуації на основі інформації, зібраної в підреєстрі, виявлення достовірних причиново-наслідкових зв'язків між показниками здоров'я та факторами ризику радіаційного і нерадіаційного походження;
проведення спеціальних наукових досліджень епідеміологічного, медико-біологічного та медико-соціального характеру.
Дані, зібрані в підреєстрі, повинні сприяти розробленню та впровадженню профілактичних заходів, спрямованих на зниження негативних наслідків Чорнобильської катастрофи.
1.6. Ведення діяльності підреєстру координує Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
................Перейти до повного тексту