- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Н А К А З
N 52 від 24.04.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 травня 1999 р. за N 311/3604 |
Про затвердження Порядку проведення органами Пенсійного фонду України інвентаризації, списання та реструктуризації заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування платників податків - цукрових заводів (комбінатів) за станом на 1 січня 1998 року та сільськогосподарських підприємств за станом на 1 січня 1999 року
1. Затвердити Порядок проведення органами Пенсійного фонду України інвентаризації, списання та реструктуризації заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування платників податків - цукрових заводів (комбінатів) за станом на 1 січня 1998 року та сільськогосподарських підприємств за станом на 1 січня 1999 року (додається).
2. Управлінню надходження доходів та юридичному відділу Фонду подати зазначений Порядок до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Начальникам Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь:
3.1. Провести списання пені, яка нарахована відповідно до чинного законодавства і вважається несплаченою за станом на 1 січня 1999 року, а цукровим заводам (комбінатам) - за станом на 1 січня 1998 року.
3.2. Реструктуризувати суми простроченої заборгованості зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (недоїмки), без урахування сум пені, які вважаються несплаченими за станом на 1 січня 1999 року, а цукровим заводам (комбінатам) - за станом на 1 січня 1998 року.
3.3. Списати суми реструктуризованої заборгованості зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за умови виконання вимог статті 3 вищезазначеного
Закону.
3.4. Повідомити Пенсійний фонд України про суми списаної пені та реструктуризованої заборгованості до 1 червня 1999 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови правління Я.І.Арабчука.
Голова правління | Б.О.Зайчук |
Затверджено
Наказ Пенсійного фонду України
24.04.99 N 52
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 травня 1999 р.
за N 311/3604
Порядок проведення органами Пенсійного фонду України інвентаризації, списання та реструктуризації заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування платників податків - цукрових заводів (комбінатів) за станом на 1 січня 1998 року та сільськогосподарських підприємств за станом на 1 січня 1999 року
1. Дія Закону поширюється на цукрові заводи (комбінати), які мають несплачену пеню та заборгованість за станом на 1 січня 1998 року, та сільськогосподарські підприємства, включаючи рибні господарства, риболовецькі колгоспи, селянські (фермерські) господарства, насіннєві заводи, районні агротехсервісні підприємства і підприємства райсільгоспхімії за послуги, надані сільськогосподарським товаровиробникам, вищі сільськогосподарські заклади освіти I - II рівнів акредитації, сільськогосподарські професійно-технічні училища, незалежно від форм власності і господарювання, які мають несплачену пеню та заборгованість за станом на 1 січня 1999 року.
2. Порядок визначає механізм списання пені, нарахованої відповідно до чинного законодавства України на цю заборгованість зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та реструктуризацію цієї заборгованості, без урахування сум пені, що рахується за платниками та виникла внаслідок порушення чинного законодавства щодо сплати зазначеного збору.
Перелік підприємств, на які поширюється дія цього Порядку, складається працівниками районних (міських) відділів Пенсійного фонду за формою, складеною відповідно до додатка 2.
3. Списання і реструктуризація заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, без урахування сум пені, здійснюється за поданням підприємств - платників (далі - боржники), визначених абзацом 2 пункту 1 цього Порядку, за формою, встановленою додатком 3.
4. Після одержання подання від боржників районний (міський) відділ Пенсійного фонду України здійснює в 10-денний термін інвентаризацію щодо правильності розрахунку сум, належних до реструктуризації та списання, і направляє боржникам повідомлення про прийняте рішення за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.
5. Списанню підлягають суми пені, які нараховані відповідно до законодавства і вважаються несплаченими за станом на 1 січня 1998 року для цукрових заводів (комбінатів) та несплаченими на 1 січня 1999 року для сільськогосподарських підприємств.
Суми списаної пені, що нараховані за минулі роки, включно до 31.12.98, відображаються в рядку "За" окремою сумою зі знаком "мінус" звіту за формою 4-ПФ у звітному кварталі.
6. Реструктуризації на 120 місяців підлягають суми простроченої заборгованості зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (недоїмки) без урахування сум пені, які нараховані відповідно до законодавства на цю заборгованість, списані згідно зі статтею
1 Закону та вважаються несплаченими станом на 1 січня 1998 року для цукрових заводів (комбінатів) та станом на 1 січня 1999 року для сільськогосподарських підприємств, за винятком збору з платників, визначених пунктом 4 статті 1 Закону України від 26.06.97 N 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
7. Органи Пенсійного фонду, де перебувають на обліку боржники, за результатами розгляду фінансово-господарської діяльності та бізнес-планів цих боржників на засіданнях міжвідомчої і регіональних комісій з питань проведення санації підприємств агропромислового комплексу в місячний строк приймають рішення щодо списання, а в тримісячний - щодо реструктуризації сум заборгованості.
Після прийняття таких рішень органи Пенсійного фонду надсилають свої повідомлення боржникам.
8. Виявлена до реструктуризації загальна сума недоїмки заноситься у відповідну графу особового рахунка платника (додаток 5 до цього Порядку) і вилучається з форми 4-ПФ (шляхом відображення в рядку "2а" зі знаком "мінус") датою повідомлення платника, складеного згідно з пунктом 4 цього Порядку.
9. Сплата реструктуризованих сум здійснюється рівними частками щомісячно до 15 числа протягом 120 місяців і починається з 1 січня 2004 року, з урахуванням реструктуризованих сум станом на 01.01.98 згідно з Указом Президента України від 18.06.98 N 651/98 "Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків - сільськогосподарських підприємств і цукрових заводів (комбінатів) за станом на 1 січня 1998 року".
10. Списанню в 1999 році, на підставі заяви боржників, підлягають суми реструктуризованої заборгованості із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування станом на 1 січня 1999 року тих боржників, які в 1998 році сплатили всю суму нарахованого до сплати зазначеного збору (на суми виплаченої заробітної плати в 1998 році), без урахування застосованих у 1998 році фінансових санкцій, незалежно від стану сплати податків та зборів до Державного бюджету України і відобразили це в звіті за формою 4-ПФ в рядку "6б" зі знаком "мінус".
11. При списанні відповідно до цього Порядку сум пені (рядок "За") та реструктуризації заборгованості (рядки "2а" та "6б" звіту за формою 4-Пф у бухгалтерському обліку) проводиться кореспонденція дебету субрахунку 196 "Розрахунки з підприємствами, установами, організаціями зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування" та кредиту субрахунку 600 "Кошти на виплату пенсій та допомоги за рахунок збору підприємств, установ, організацій" способом "сторно". Зазначена кореспонденція оформляється окремим меморіальним ордером з визначенням сум списаної пені та реструктуризованої заборгованості.
12. Після повідомлення платника про реструктуризацію та списання сум, зазначених у пунктах 5 і 6 цього Порядку, районний (міський) відділ Пенсійного фонду припиняє безспірне стягнення сум недоїмки і відкликає з установи банку, де відкрито основний поточний рахунок платника, відповідні платіжні вимоги. Повідомлення установі банку складається за формою згідно з додатком 6.
13. У разі несплати платником реструктуризованих сум у терміни, визначені пунктом 5 цього Порядку, районний (міський) відділ Пенсійного фонду стягує їх у безспірному порядку.
14. У разі несплати реструктуризованих сум (недоїмки) протягом 3 місяців районний (міський) відділ Пенсійного фонду звертається до платника з вимогою щодо/або:
надання відповідної грошової компенсації;
оздоровлення фінансового стану платника з метою забезпечення сплати реструктуризованих сум;
розірвання контракту з керівником (у разі його вини).
Якщо платник не виконує ці вимоги, районний (міський) відділ Пенсійного фонду порушує справу про банкрутство платника у порядку, встановленому чинним законодавством.
Додаток 1
до Порядку проведення органами Пенсійного
фонду інвентаризації, списання та
реструктуризації заборгованості зі сплати
збору на обов'язкове державне пенсійне
страхування цукрових заводів (комбінатів)
та сільськогосподарських підприємств
Перелік кодів економічної діяльності підприємств, на які розповсюджується дія Закону України "Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків - цукрових заводів (комбінатів) за станом на 1 січня 1998 року та сільськогосподарських підприємств за станом на 1 січня 1999 року" ( 428-14 )
Сільськогосподарські підприємства, включаючи селянські (фермерські) господарства, відповідно до
Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД) можуть мати коди 01.1 - 01.4 (01.11, 01.12, 01.13, 01.21, 01.22, 01.23, 01.24, 01.25, 01.30, 01.41, 01.42), а згідно із
Загальним класифікатором галузей народного господарства (ЗКГНГ) сільськогосподарські підприємства, включаючи селянські (фермерські) господарства, можуть мати коди 21000 - 21260, 22300;
рибні господарства (рибокомбінати), які одночасно здійснюють вилов риби та її перероблення, риболовецькі колгоспи - 05.01 - 05.02 (код за ЗКГНГ - 21271-21273), а рибокомбінати, які займаються лише переробкою риби, - 15.20 (код за ЗКГНГ - 18300);
цукрові заводи - 15.83 (код за ЗКГНГ - 18111);
насіннєві заводи - 51.22, 01.11 (код за ЗКГНГ 19220);
районні агротехсервісні підприємства і підприємства райсільгоспхімії - 51.55, 29.32.4, а при умові надання послуг сільгосппідприємствам на договірній основі (передпосівне оброблення полів і насіння, посів і садіння культур, збирання врожаю; надання послуг сільськогосподарською технікою разом з обслуговуючим персоналом; агрохімічне обслуговування, захист рослин від хвороб і шкідників, виконання авіаційно-хімічних робіт) таким підприємствам може бути наданий код 01.41 (код за ЗКГНГ - 22100, 22300);
вищі сільськогосподарські заклади освіти I - II рівнів акредитації - 80.30 (код за ЗКГНГ - 92110);
професійно-технічні училища - 80.22, 80.30 (код за ЗКГНГ - 92120).
Додаток 2
до Порядку проведення органами Пенсійного
фонду інвентаризації, списання та
реструктуризації заборгованості зі сплати
збору на обов'язкове державне пенсійне
страхування цукрових заводів (комбінатів)
та сільськогосподарських підприємств
Перелік підприємств _______________ області, на які поширюється дія Закону України від 05.02.99 N 428-XIV
---------------------------------------------------------------------------
N |Назва|Реєстра-|Іденти-|Код |Місцезна-|Установа|Місцез-|N по-|Код |МФО
з/п|під- |ційний N|фіка- |галу-|ходження |банку, |наход- |точ- |банку|
|приє-|Пенсій- |ційний |зі за|підприєм-|де |ження |ного | |
|мства|ного |код за |ЗКГНГ|ства |відкрито|банку |ра- | |
| |фонду |ЄДРПОУ | | |основний| |хунка| |
| | | | | |поточний| | | |
| | | | | |рахунок | | | |
| | | | | |у нац. | | | |
| | | | | |валюті | | | |
---+-----+--------+-------+-----+---------+--------+-------+-----+-----+---
---+-----+--------+-------+-----+---------+--------+-------+-----+-----+---
---+-----+--------+-------+-----+---------+--------+-------+-----+-----+---
---------------------------------------------------------------------------
................Перейти до повного тексту