- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 85/161 від 30.03.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 травня 1999 р. за N 303/3596 |
Про порядок проведення в 1999 році розрахунків з державним бюджетом
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну
N 278/633 від 16.11.99 )
Згідно з п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.99
N 454 "Про проведення розрахунків з державним бюджетом з використанням облігацій внутрішніх державних позик"
НАКАЗУЄМО:
Затвердити Положення про порядок проведення у 1999 році розрахунків з Державним бюджетом України з використанням облігацій внутрішніх державних позик, що додається.
Міністр фінансів України Перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України | І.О.Мітюков Ф.О.Ярошенко |
Затверджено
Наказ Міністерства фінансів України
та Державної податкової
адміністрації України 30.03.99
N 85/161
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 травня 1999 р.
за N 303/3596
Положення про порядок проведення у 1999 році розрахунків з державним бюджетом України з використанням облігацій внутрішніх державних позик
Це Положення, розроблене на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 1999 року
N 454 "Про проведення розрахунків з державним бюджетом з використанням облігацій внутрішніх державних позик", встановлює порядок проведення у 1999 році розрахунків суб'єктів господарювання з Державним бюджетом України з використанням облігацій внутрішніх державних позик.
1. Учасниками розрахунків є:
- суб'єкти господарювання - платники податків (підприємства, організації та установи, незалежно від форми власності і виду діяльності), які є власниками облігацій внутрішніх державних позик (надалі - ОВДП) з терміном погашення в 1999 році і мають недоїмку з платежів до Державного бюджету України (крім державних цільових фондів);
- установи банків, що ведуть депозитарний облік ОВДП;
- Міністерство фінансів України (надалі - Мінфін);
- відповідні органи державної податкової служби за місцем обліку суб'єктів господарювання - платників податків;
- Головне управління Державного казначейства України (надалі - Головне управління Державного казначейства).
2. Розрахунки проводяться в межах недоїмки з платежів до Державного бюджету України (крім державних цільових фондів) за відповідним кодом бюджетної класифікації, яка виникла у суб'єкта господарювання - платника податку не менше як за 45 днів до дати видачі довідки відповідним органом державної податкової служби, та суми розрахункової залікової вартості ОВДП.
3. Підставою для проведення розрахунку є протокол за формою, уміщеною в додатку 1.
До протоколу додаються:
- довідка органу державної податкової служби про суму недоїмки, що склалася у платника податків за доходами державного бюджету за період не менше як за 45 днів до дати видачі довідки (додаток 2). Довідка є дійсною протягом 10 днів з дати її видачі;
- довідка - виписка комерційного банку з рахунків депозитарного обліку, що підтверджує блокування ОВДП, які належать платнику податку, за підписом голови Правління комерційного банку та засвідчується печаткою комерційного банку (додаток 3). Зазначена довідка - виписка про блокування ОВДП надається комерційним банком суб'єкту господарювання на підставі довідки органу державної податкової служби про суму недоїмки та депо - розпорядження суб'єкта господарювання про блокування власних ОВДП з метою проведення розрахунків з державним бюджетом;
- інформація про залікову вартість ОВДП для проведення взаєморозрахунку з державним бюджетом (додаток 4), яка складається суб'єктом господарювання на дату реєстрації довідки в спеціальному журналі органу державної податкової служби про суму недоїмки. Інформація погоджується Мінфіном. Для проведення розрахунків Мінфіном приймаються ОВДП, з терміном погашення у 1999 році.
( Абзац п'ятий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну
N 278/633 від 16.11.99 )
Розрахункова вартість ОВДП для проведення розрахунку з державним бюджетом визначається Мінфіном щомісяця, виходячи з кількості днів до їх погашення та максимальної дохідності, що склалася на первинних аукціонах, за облігаціями з терміном погашення в 1999 році. Розрахункова вартість ОВДП оприлюднюється Мінфіном щомісяця на протязі перших 5 робочих днів.
( Пункт 3 доповнено абзацом шостим згідно з Наказом Мінфіну
N 278/633 від 16.11.99 )
Розрахунок залікової вартості однієї ОВДП для проведення розрахунку з державним бюджетом проводиться за наступною формулою:
100
РВ = ______________________, де
РД х КД/365 х 100 + 1
РВ - розрахункова вартість однієї ОВДП для проведення розрахунків з державним бюджетом у гривнях;
РД - розмір доходу, який визначається Мінфіном щомісяця;
( Абзац дев'ятий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну
N 278/633 від 16.11.99 )
КД - кількість днів від дня реєстрації довідки в спеціальному журналі органу державної податкової служби про суму недоїмки до дня погашення ОВДП.
4. Виходячи з зазначеної в довідці органу державної податкової служби суми недоїмки, та розрахункової вартості ОВДП, платник податку (власник ОВДП) визначає суму для проведення розрахунків з державним бюджетом. При цьому складається протокол на відповідну розрахункову залікову суму, виходячи з наявності ОВДП у платника податку, у межах суми недоїмки.
5. Рішення щодо проведення розрахунку після перевірки Головним управлінням Державного казначейства передбачених у державному бюджеті сум асигнувань на відповідний період за статтею "Обслуговування внутрішнього державного боргу" та погашення ОВДП за статтею "Внутрішнє фінансування" приймає Мінфін шляхом підписання протоколу, зазначеного у п.3 цього Положення.
6. Для проведення розрахунків з державним бюджетом його ініціатор подає протокол (підписаний установою банків, що ведуть депозитарний облік ОВДП, суб'єктом господарювання та органом державної податкової служби) з потрібними документами, зазначеними у п.3 цього Положення, до Мінфіну, який, відповідно до цього Положення, уповноважений приймати рішення про проведення розрахунку. Кількість примірників протоколів повинна на один примірник перевищувати кількість учасників розрахунків, які підписали протокол.
7. Головне управління Державного казначейства після підписання всіма учасниками протоколу реєструє його в журналі реєстрації протоколів проведених розрахунків за формою згідно з додатком 5.
8. Датою проведення розрахунків вважається дата реєстрації Головним управлінням Державного казначейства протоколу.
9. Учасники розрахунку, які підписали протокол, відображають його результат у бухгалтерському обліку датою реєстрації протоколу Головним управлінням Державного казначейства згідно з порядком, зазначеним у протоколі.
10. Мінфін до 12 години дня реєстрації Головним управлінням Державного казначейства протоколу надає Національному банку України доручення щодо здійснення зарахування на рахунок у цінних паперах Мінфіну ОВДП, за якими були проведені розрахунки з державним бюджетом.
За дорученням Мінфіну Національний банк здійснює подальші операції з ОВДП на рахунку у цінних паперах Мінфіну, які були зараховані для зберігання у Національному банку після проведення розрахунків з державним бюджетом.
11. За порядок проведення розрахунків та своєчасність і повноту розрахунків за його наслідками несуть відповідальність:
- Управління цінних паперів і фінансових ринків Мінфіну та Головне управління Державного казначейства - за проведення розрахунків в межах сум з дострокового погашення ОВДП та затверджених помісячних асигнувань на здійснення видатків по статті "Обслуговування внутрішнього державного боргу" та погашення ОВДП по статті "Внутрішнє фінансування";
- Головне управління Державного казначейства та його органи - за повноту і своєчасність відображення проведеного взаєморозрахунку в обліку та звітності;
- орган державної податкової служби - за підтвердження суми недоїмки за платежами до державного бюджету та за повноту і своєчасність відображення проведеного взаєморозрахунку в обліку та звітності;
- установи банків, що ведуть депозитарний облік ОВДП - за достовірність вказаних даних про кількість ОВДП, що заблоковані у платника податку.
Додаток 1
до Положення про порядок проведення
у 1999 році розрахунків з Державним
бюджетом України з використанням
облігацій внутрішніх державних позик
Протокол N _____ розрахунків за платежами до Державного бюджету з використанням облігацій внутрішньої державної позики від "___" ________ 1999 року
Міністерство фінансів України з одного боку, та з іншого
боку - ___________________________________________________________
(назва платника податку)
на підставі довідки органу державної податкової служби в _________
__________________________________________________________________
(області, районі, місті)
та довідки - виписки з депозитарного обліку ______________________
(назва комерційного банку)
про наявність ОВДП у власності платника податку та розрахунку
залікової вартості ОВДП, склали цей протокол про здійснення
розрахунку з державним бюджетом за недоїмкою з платежів до
державного бюджету, що виникла у
_________________________________________________________________,
(назва платника податку)
не менше як за 45 днів до видачі довідки органом державної
податкової служби, шляхом зарахування розрахункової залікової
вартості ОВДП, які є у його власності.
Станом на "___" __________ 199_ р. заборгованість
__________________________________________________________________
(назва платника податку)
становить __________________________ гривень.
------------------------------------------------------------------
|Назва податку,|Код |Загальна розрахункова| в тому числі |
|збору, іншого |бюджет- |вартість ОВДП, грн. |-----------------|
|обов'язкового |ної кла- | |основна су-|доход|
|платежу |сифікації| |ма боргу | |
| | | |(амортиза- | |
| | | |ція) | |
------------------------------------------------------------------
Підлягає проведенню розрахунок з Державним бюджетом України в рахунок коштів, які мають бути одержані від погашення ОВДП та сплати доходу за ними на суму _____________ грн. в _______ 199_ р.
Розрахунок з Державним бюджетом України проводиться таким чином:
1. Головне управління Державного казначейства відображає суму
проведеного розрахунку в бухгалтерському обліку як надходження до
Державного бюджету України від ___________________________________
(платник податку)
за ________________________________ в сумі __________________ грн.
(назва податку, збору, іншого
обов'язкового платежу)
за кодом бюджетної класифікації ____________ та проведення витрат
з Державного бюджету України на погашення основної суми боргу за
ОВДП за кодом бюджетної класифікації _________ на суму __________
грн. та витрат з бюджету за сплатою доходу за ОВДП за кодом
бюджетної класифікації 230102, КЕК 1200 на суму _____________ грн.
2. Орган податкової служби відображає суму, на яку проведено розрахунок, як суму надходжень платежів до Державного бюджету України в особовому рахунку платника податку.
................Перейти до повного тексту