- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 91/149 від 29.06.98 м.Київ |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 липня 1998 р. за N 442/2882 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінекобезпеки
N 39/36 від 24.02.2000 )
Про затвердження: Інструкцїї про порядок справляння та використання зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України; форми квитанції та Інструкції щодо застосування квитанції при сплаті збору (готівкою) за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України
На виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року
N 113 "Про розміри і порядок справляння та використання зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок справляння та використання зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон (додається).
2. Затвердити форму квитанції та Інструкцію щодо застосування квитанції при сплаті збору (готівкою) за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон (додається).
3. Юридичному управлінню Мінекобезпеки України (М.Коваленко) в 5-денний термін подати наказ на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України.
4. Начальнику Головдержекоінспекції (А.Павлюку) забезпечити виготовлення квитанцій про сплату зборів (готівкою) за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон.
5. Начальнику Головної державної екологічної інспекції, Голові Республіканського комітету охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Автономної Республіки Крим, начальникам держуправлінь екобезпеки в областях, містах Києві та Севастополі, начальникам держінспекцій охорони Чорного та Азовського морів забезпечити виконання вимог Інструкції про порядок справляння та використання зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, і використання Інструкції в роботі.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на Головного державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища В.Васильченка.
Перший заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України |
В.Братішко |
Міністр фінансів України |
І.Мітюков |
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
навколишнього природного
середовища та ядерної
безпеки України і
Міністерства фінансів
України 29.06.98 N 91/149
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 липня 1998 р.
за N 442/2882
Інструкція
про порядок справляння та використання зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України
Ця Інструкція розроблена відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.96
N 113 "Про розміри і Порядок справляння та використання зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон".
1. Порядок справляння зборів
1.1. Збори за виконання робіт, пов'язані з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю вантажів і транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон, справляються в розмірах, визначених у додатку 1 відповідно до переліку товарної продукції, поданого в додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.06.97
N 704 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон".
1.2. З метою скорочення витрат часу на екологічний контроль вантажів передбачено, що власник вантажу, вантажовідправник, вантажоодержувач або транспортно-експедиційна організація мають право здійснити попередню оплату робіт, пов'язаних з наданням послуг у місцевих природоохоронних органах, яким підпорядковані служби екологічного контролю у тих пунктах пропуску через державний кордон, через які передбачається перевезення вантажу.
Для оперативного вирішення питань, пов'язаних з проходженням особливо великих партій (понад 100 тонн) вантажів, що підлягають екологічному контролю в пунктах пропуску через державний кордон, власнику вантажу, вантажовідправнику, вантажоодержувачу або транспортно-експедиційній організації потрібно за 30 днів до перетину кордону здійснити попередню оплату робіт, пов'язаних з наданням послуг, у Республіканському комітеті охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Автономної Республіки Крим, управліннях екологічної безпеки в областях, містах Києві та Севастополі або державних інспекціях охорони Чорного і Азовського морів (далі - місцеві природоохоронні органи), яким підпорядковані відповідні пункти.
1.3. Збори за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю транспортних засобів та невеликих партій вантажів, сплачуються безпосередньо на кордоні через відділення банку. У разі неможливості застосування безготівкової форми розрахунків дозволяється проводити розрахунки готівкою через контрольно-касовий апарат або застосовуючи квитанцію встановленої форми, яка заповнюється держінспектором при справлянні зборів готівкою відповідно до вимог Інструкції щодо її застосування, затвердженої наказом Мінекобезпеки України і Мінфіну України від 29.06.98 N 91/149.
1.4. Під час транзитних перевезень через територію України плата справляється на вхідному пункті пропуску через державний кордон у розмірі 50 відсотків розмірів зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю вантажів і транспортних засобів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.97
N 704, за умови що це перевезення не потребує додаткового перевантаження на її території.
1.5. У разі виникнення потреби детальнішого контролю вантажу, що імпортується, з метою з'ясування відповідності вигляду та властивостей вантажу змістові супроводжувальних документів, держекоінспектор ставить штамп "Вантаж підлягає екологічному контролю за місцем надходження". У такому випадку сплата справляється при проведенні екологічного контролю на внутрішній митниці.
2. Облік і використання коштів
2.1. Для обліку коштів, що надійшли за проведені роботи під час здійснення екологічного контролю, місцеві природоохоронні органи відкривають спецрахунки в банківських установах.
2.2.1. Місцевими природоохоронними органами вісімдесят відсотків коштів, що надійшли на спецрахунок, перераховуються до Державного бюджету України до 20 числа наступного за звітним місяця.
2.2.2. За пропозицією Мінекобезпеки двадцять відсотків коштів спрямовуються для цільового використання на розвиток матеріально-технічної бази пунктів пропуску екологічного контролю місцевих природоохоронних органів.
2.2.3. Тридцять відсотків коштів від сум, що залишаються у віданні місцевих природоохоронних органів, перераховуються на спецрахунок Головної державної екологічної інспекції Мінекобезпеки України для:
забезпечення службових осіб форменим одягом та засобами самооборони;
розробки методичної документації та інструктивних матеріалів;
будівництва, реконструкції і капітального ремонту службових приміщень та споруд;
придбання приладів, обладнання, засобів оргтехніки, службового автотранспорту та запчастин до нього, паливно-мастильних матеріалів, засобів оперативного зв'язку;
забезпечення нормативно-технічною літературою;
поліпшення умов праці та побуту працівників органів державної екологічної інспекції.
2.2.4. Решта коштів призначається для цільового використання місцевими природоохоронними органами і спрямовується на:
будівництво, реконструкцію і капітальний ремонт службових приміщень та споруд;
забезпечення службових осіб форменим одягом;
придбання приладів, обладнання, засобів оргтехніки, службового автотранспорту та запчастин до нього, паливно-мастильних матеріалів, засобів оперативного зв'язку;
укомплектування пунктів пропуску потрібними меблями та інвентарем, забезпечення належним канцелярським приладдям;
та інші необхідні заходи.
2.3. Витрачання коштів органами Мінекобезпеки здійснюється згідно з єдиним кошторисом доходів і видатків, затвердженим Мінекобезпеки відповідно да постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.98
N 164 "Про Положення про порядок складання єдиного кошторису доходів і видатків бюджетної установи та організації".
2.4. Для оперативного обліку зборів за виконання робіт з надання послуг під час здійснення екологічного контролю в територіальних органах Державної екологічної інспекції ведеться реєстр надходжень зборів (додаток 1), який складається на підставі первинних документів (платіжні доручення, прибуткові касові ордери тощо).
3. Звітність
3.1. Бухгалтерський облік операцій і звітність здійснюються відповідним відділом Республіканського комітету охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Автономної Республіки Крим, держуправлінь екологічної безпеки в областях, містах Києві та Севастополі, держінспекцій охорони Чорного та Азовського морів у встановленому порядку і відповідно до діючих правил.
3.2. Звітність про надходження і використання коштів, які отримані за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, подається до місцевих податкових інспекцій, Управління фінансів та обліку Мінекобезпеки за встановленими формами (додатки 2, 3 і 4) і відображається у фінансовому звіті Мінекобезпеки України.
3.3. Контроль за правильністю справляння та використання зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг, здійснюється Управлінням фінансів та обліку Мінекобезпеки і Головною державною екологічною інспекцією.
Додаток 1
До Інструкції про порядок
справляння та використання
зборів за виконання робіт,
пов'язаних з наданням
послуг під час здійснення
екологічного контролю в
пунктах пропуску через
державний кордон України
__________________________________________________________________
(назва органу Держекоінспекції)
Реєстр
надходжень зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон
за ______________ 199_ р.
------------------------------------------------------------------
|N |Дата сплати збору|Найменування платника| Сума збору |
|п/п |та N документа | | (гривні) |
|----+-----------------+---------------------+-------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----+-----------------+---------------------+-------------------|
| | | | |
| | | | |
------------------------------------------------------------------
Керівник _____________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
Головний бухгалтер _____________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
М.П.
Додаток 2
До Інструкції про порядок
справляння та використання
зборів за виконання робіт,
пов'язаних з наданням
послуг під час здійснення
екологічного контролю в
пунктах пропуску через
державний кордон України
__________________________________________________________________
(назва органу Держекоінспекції)
Розрахунок
відрахувань від суми коштів, що надійшли від справляння зборів за виконання робіт, пов'язаних з надання послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон,
на _________________ 199_ р.
(квартал, місяць)
----------------------------------------------------------------------------
|N | | Сума |
|п/п | Показники | (гривні) |
| | |-------------------------|
| | |з початку| у т.ч. |
| | | року |за ____ місяць |
|----+-------------------------------------------+---------+---------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----+-------------------------------------------+---------+---------------|
| 1 |Сума коштів, що надійшла на спецрахунок від| | |
| |справляння зборів за виконання робіт, пов'-| | |
| |язаних з наданням послуг під час здійснення| | |
| |екологічного контролю в пунктах пропуску | | |
| |через державний кордон (20 % від загальної | | |
| |суми) | | |
|----+-------------------------------------------+---------+---------------|
| 2 |Кошти, що підлягають зарахуванню до Держав-| | |
| |ного бюджету України (80 % від загальної | | |
| |суми) | | |
|----+-------------------------------------------+---------+---------------|
| 3 |Сума коштів, що залишається у віданні місц-| | |
| |евих прикордонних органів | | |
----------------------------------------------------------------------------
Керівник _____________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
Головний бухгалтер _____________________________
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові)
М.П.
Додаток 3
До Інструкції про порядок
справляння та використання
зборів за виконання робіт,
пов'язаних з наданням
послуг під час здійснення
екологічного контролю в
пунктах пропуску через
державний кордон України
_________________________________________________________
(назва органу Держекоінспекції)
Звіт
про надходження і використання коштів, що надійшли від справляння зборів за виконання робіт, пов'язаних з наданням послуг під час здійснення екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон,
на _________________199_ р.
----------------------------------------------------------
|N |Надходження та використання коштів|Код ря-|Виконано |
|п/п| | дка |на суму |
| | | |(гривні) |
|---+----------------------------------+-------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|---+----------------------------------+-------+---------|
| 1 |Залишок коштів на початок звітного| 010 | |
................Перейти до повного тексту