1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Н А К А З
N 261/637/62 від 18.12.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 грудня 1998 р.
за N 812/3252
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 1390/700/277 від 12.12.2007 )
Про затвердження Порядку обліку коштів, що надходять від реалізації марок гербового збору, і звітності про кількість та номінальну вартість реалізованих та нереалізованих марок гербового збору
Відповідно до Указу Президента України від 6 листопада 1998 року N 1222/98 "Про гербовий збір"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок обліку коштів, що надходять від реалізації марок гербового збору, і звітності про кількість та номінальну вартість реалізованих та нереалізованих марок гербового збору (додається).
2. Начальнику Управління місцевих податків і зборів та неподаткових платежів Державної податкової адміністрації України О.В.Чуприні в п'ятиденний термін подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Начальнику управління справами Міністерства фінансів України В.М.Краснопольському у п'ятиденний термін після державної реєстрації наказу довести його до відома Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим, обласних та міських (міст Києва і Севастополя) фінансових управлінь.
4. Начальнику управління справами Державної податкової адміністрації України В.В.Коваленку у п'ятиденний термін після державної реєстрації наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
5. Керуючому справами А.Ф.Лаврику Державного спеціалізованого комерційного Ощадного банку України у п'ятиденний термін після державної реєстрації наказу забезпечити його тиражування та надсилання регіональним управлінням Ощадбанку.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України П.Г.Петрашка, заступника Голови Державної податкової адміністрації України В.Г.Лопату, заступника Голови правління Ощадбанку України В.М.Короневського
Міністр фінансів України
Голова ДПА України
Голова Правління
Ощадбанку України
І.О.Мітюков
М.Я.Азаров

В.Н.Грибков
Затверджено
Наказ Міністерства фінансів України,
Державної податкової адміністрації
України, Державного спеціалізованого
комерційного Ощадного банку України
18.12.98 N 261/637/62
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 грудня 1998 р.
за N 812/3252
Порядок обліку коштів, що надходять від реалізації марок гербового збору, і звітності про кількість та номінальну вартість реалізованих та нереалізованих марок гербового збору
1. Облік надходжень сум гербового збору ведеться в органах державної податкової служби на підставі таких документів:
1.1. Електронного реєстру розрахункових документів (та його паперової копії з підписом відповідального працівника та відбитком печатки) на загальну суму надходжень, окремо до державного та місцевого бюджетів, що подається установами банків до органів державної податкової служби, як підтвердження сплати гербового збору до бюджетів, а також копій розрахункових документів.
1.2. Електронного щоденного переліку за формою 1 (додаток 1 до Порядку обліку коштів, що надходять від реалізації марок гербового збору, і звітності про кількість та номінальну вартість реалізованих та нереалізованих марок гербового збору (надалі - Порядок)) про платників, що сплатили гербовий збір, вся сума якого протягом звітного дня перерахована установою Ощадбанку до бюджетів. Даний перелік платників з відповідними реквізитами є підставою для обліку надходжень сум гербового збору по кожному платнику окремо.
1.3. Електронного щомісячного звіту за формою 2 (додаток 2 до Порядку) та його паперової копії, завіреної підписом керівника та головного бухгалтера установи Ощадбанку і відбитком печатки, про кількість та суму реалізованих та нереалізованих установою Ощадбанку за звітний місяць марок гербового збору в розрізі номіналів.
1.4. Розрахунку сум сплаченого гербового збору.
2. Облік надходжень сум гербового збору до бюджету ведеться, починаючи з 01.01.99, на підставі реєстру розрахункових документів та їх копій, у картках особового рахунку за формою 15 та реєстрі надходжень, повернень та виплат за формою 25 у порядку, визначеному Інструкцією про порядок ведення державними податковими інспекціями оперативно-бухгалтерського обліку податків і неподаткових платежів, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 12 травня 1994 року N 37 , у гривнях. Картки особового рахунку відкриваються для юридичних та фізичних осіб, за спеціальними кодами, які формуються за ознаками державного та місцевих бюджетів.
3. Для здійснення контролю за придбанням та використанням марок гербового збору кожним суб'єктом господарської діяльності (юридичною або фізичною особою), який сплатив гербовий збір та одержав марки, в органі державної податкової служби створюється база даних з використанням відповідного програмного забезпечення.
3.1. Орган державної податкової служби проводить звірку електронного переліку платників, що обліковуються в даному органі державної податкової служби на відповідну дату, з електронним переліком платників за формою 1, наданим установою Ощадбанку за відповідний звітний день у підтвердження сплати платниками гербового збору за одержані марки. За наслідками звірки:
3.1.1. Визначається перелік платників, які обліковуються в даному органі державної податкової служби.
3.1.2. Визначається перелік платників, які вперше сплатили гербовий збір.
3.1.3. Формується перелік платників, які сплатили гербовий збір, але не перебувають на обліку в даному органі державної податкової служби, для подальшого обміну інформацією про таких платників з іншими органами державної податкової служби.
3.2. Щомісяця щодо платників підводиться підсумок сплаченого гербового збору за місячними даними установи Ощадбанку. Зазначені підсумкові дані за кожний звітний місяць звіряються з даними розрахунку платника, який подається платником у встановлений термін подання звітності.
3.3. Відхилення між сумами гербового збору, про сплату якого звітував платник у розрахунку за звітний місяць, та щомісячними підсумками щодо платника даних установ Ощадбанку є підставою для включення платника в перелік таких, що потребують перевірки щодо дотримання ними податкового законодавства.
4. Органи державної податкової служби за місцем сплати гербового збору щодо платників, що зареєстровані в інших органах державної податкової служби:
4.1. Обліковують надходження коштів гербового збору в порядку, визначеному п.2 Порядку;
4.2. Направляють відомості в електронному вигляді від установ Ощадбанку про сплату гербового збору до органу державної податкової служби, де зазначений платник перебуває на обліку.
4.3. Включають суми сплаченого гербового збору до звітності про надходження платежів до бюджетів.
5. Суми фінансових санкцій, які застосовуються до платників гербового збору, зараховуються до бюджету на той самий код бюджетної класифікації, на який зараховуються суми гербового збору.
6. Облік нарахувань та сплати сум несплаченого збору та фінансових санкцій проводиться в картках особового рахунку за формою 6 та реєстрі за формою 25 у порядку, визначеному Інструкцією про порядок ведення державними податковими інспекціями оперативно-бухгалтерського обліку податків і неподаткових платежів, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 12 травня 1994 року N 37.
7. Дані реєстру розрахункових документів, одержаного від установи банку, яка здійснює касове виконання бюджету у відповідному регіоні, за сумами гербового збору, сплаченими до бюджетів з початку року, звіряються з даними реєстру за формою 25.
8. Установи Ощадбанку України зобов'язані надавати інформацію відповідно до пунктів 8.1 і 8.2 цього Порядку в електронному вигляді засобами електронної пошти на адресу державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з використанням засобів захисту:
8.1. Щоденно до 13-00 дня, наступного за звітним, - перелік платників, що сплатили гербовий збір, сума якого перерахована установою Ощадного банку до бюджетів протягом звітного дня, за формою 1 (додаток 1 до Порядку).
8.2. Щомісячно, до 10 числа місяця, наступного за звітним, - щомісячний звіт про кількість та номінальну вартість реалізованих та нереалізованих марок гербового збору установою Ощадбанку України за формою 2 (додаток 2 до Порядку).
Разом з електронним щомісячним звітом за формою 2 (додаток 2 до Порядку) установи Ощадбанку України надають паперову копію, завірену підписом керівника та головного бухгалтера установи Ощадбанку і відбитком печатки.
9. Платник гербового збору до 15-го числа місяця, наступного за звітним, подає органу державної податкової служби за місцем реєстрації розрахунок суми сплаченого гербового збору за звітний місяць.
10. Структурні підрозділи органу державної податкової служби, які супроводжують справляння платниками гербового збору, протягом місяця, наступного за звітним:
10.1. Готують та подають відповідним структурним підрозділам перелік платників, у яких виявлено відхилення між даними розрахунку платника та щомісячними підсумками сплаченого гербового збору.
10.2. Подають органам державної податкової служби, де знаходиться платник на обліку, інформацію в електронному вигляді про тих платників, які сплатили гербовий збір за одержані ними марки не за місцем, де вони перебувають на обліку.
11. До звітів, що подаються вищестоящим органам державної податкової служби, відомості про надходження коштів гербового збору та наслідки контролю за повнотою та своєчасністю його сплати включаються у порядку, передбаченому для інших податків і зборів (обов'язкових платежів).
Додаток 1
до Порядку обліку коштів, що надходять
від реалізації марок гербового збору, і
звітності про кількість та номінальну
вартість реалізованих та нереалізованих
марок
Органу державної податкової служби Форма 1
__________________________________
__________________________________
"___" __________________ 1999 року
Перелік платників,

................
Перейти до повного тексту