- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Порядок
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
N 33 від 03.02.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 4 лютого 1998 р. за N 70/2510 |
Затверджено
Наказ Міністерства освіти
України 03.02.98 N 33
( z0069-98 )
Порядок закінчення 1997/98 навчального року і проведення екзаменів у середніх навчальних закладах України
Середні навчальні заклади усіх типів завершують 1997/98 навчальний рік проведенням підсумкових контрольних робіт, заліків, екзаменів, в процесі яких визначається рівень загальноосвітньої підготовки кожного учня з предметів навчального плану.
В організації екзаменів слід керуватися такими положеннями:
1. Необхідність, перелік і строки перевідних екзаменів у 6-8-х і 10(11)-х класах - не більше ніж з двох предметів - визначають керівники закладів освіти за рекомендацією їх педагогічних рад.
Екзаменаційні предмети добираються з державного компонента навчального плану з урахуванням: їх значення для загальноосвітньої і загальнокультурної підготовки учнів, профілю класу, інтересів школярів. Міністерство освіти вважає за доцільне проведення у цьому році перевідних екзаменів з таких предметів: української мови і літератури (6-7 кл.), математики (8 кл.), одного з природничих предметів (10 кл.). У наступні роки перелік цих екзаменів може змінюватись.
Варіанти завдань, білети, тести для перевідних екзаменів готуються предметними методичними комісіями (вчителями) навчальних закладів і затверджуються державними органами управління освітою, яким безпосередньо підпорядковані школи.
2. Випускники 9-х класів середніх навчальних закладів з денною і вечірньою (змінною) формами навчання складають чотири екзамени: з української мови (диктант), історії України (усно), математики (письмово) і одного із предметів за вибором учнів (українська література, правознавство, зарубіжна література, іноземна мова, географія України, фізика, хімія, біологія).
Екзамен з історії України включає програмний матеріал - від найдавніших часів до початку XX століття. Екзамен з математики - комбінований (геометрія та алгебра).
Конкретні дати випускних екзаменів у 9-х класах встановлюють Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, управління освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Вони ж забезпечують заклади освіти відповідними екзаменаційними матеріалами (білетами, тестами, письмовими завданнями).
3. Випускники 11(12)-х класів середніх закладів освіти з денною і вечірньою (змінною) формами навчання з 29 травня до 20 червня складають екзамени з таких предметів:
1) української мови і літератури (твір - 29 травня) або з української мови (переказ - 29 травня) та української літератури (усно) - форму екзамену визначає педагогічна рада;
2) математики (письмово - 5 червня);
3) історії України і всесвітньої історії - (усно);
4) двох предметів за вибором учнів (зарубіжна література, іноземна мова, інформатика, географія, фізика, хімія, біологія).
Теми творів, переказу і завдання з математики оголошуються в день екзамену по національному телебаченню і радіо. Екзамен з математики проводиться за новим посібником "Збірник завдань для екзамену з математики на атестат про середню освіту (ч. I, II)" (автори Г.М.Литвиненко, Л.Я.Федченко, В.О.Швець - Львів, Донецьк, 1997).
................Перейти до повного тексту