- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 469 від 08.10.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 жовтня 1998 р. за N 691/3131 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
податкової служби
N 969 від 21.12.2010 )
Про затвердження змін до форми податкової накладної та змін і доповнень до порядків заповнення податкової накладної, книги обліку придбання та книги обліку продажу товарів (робіт, послуг)
1. Внести зміни до форми податкової накладної, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року
N 165 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 червня 1997 року за N 233/2037, виклавши її в новій редакції (додається).
2. Затвердити зміни та доповнення до Порядку заповнення податкової накладної, Порядку ведення книги обліку придбання товарів (робіт, послуг) та Порядку ведення книги обліку продажу товарів (робіт, послуг), затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року N 165 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23 червня 1997 року за N 233/2037 (додаються).
3. Начальнику Головного управління непрямих податків Богдану А.В. подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у п'ятиденний термін після державної реєстрації наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим органам усіх рівнів.
Затверджено
Наказ ДПА України
08.10.98 N 469
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 жовтня 1998 р.
за N 691/3131
Зміни та доповнення до Порядку заповнення податкової накладної
1. Пункти 2 - 5 викласти в такій редакції:
"2. Податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі і якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.
Якщо філії та інші структурні підрозділи платника податку не мають розрахункового рахунку, але при цьому самостійно здійснюють продаж товарів (робіт, послуг) та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі філії, може делегувати філії або структурному підрозділу право виписки податкових накладних. Для цього платник податку повинен кожній філії та структурному підрозділу присвоїти окремий код (номер, шифр), про що письмово довести до відома державного податкового органу за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість. Відповідальність за недотримання вимог даного Порядку філіями та структурними підрозділами несе платник податку на додану вартість.
Під час виконання договорів про спільну діяльність податкова накладна виписується особою, яка веде облік результатів такої діяльності та відповідальна за утримання і внесення податку до бюджету.
3. Порядковий номер податкової накладної відповідає порядковому номеру книги обліку продажу товарів (робіт, послуг).
При складанні податкової накладної філією чи структурним підрозділом платника податку порядковий номер податкової накладної встановлюється з урахуванням присвоєного коду (номера, шифру) і визначається числовим значенням через дріб. У чисельнику номера податкової накладної проставляється порядковий номер, а в знаменнику - код (номер, шифр).
4. Сплачена (нарахована) сума податку на додану вартість у податковій накладній повинна відповідати сумі податкових зобов'язань з продажу товарів (робіт, послуг) продавця у книзі обліку продажу товарів (робіт, послуг).
5. Податкова накладна вважається недійсною у разі її заповнення іншою особою, ніж вказаною у пункті 2 даного Порядку, або в разі порушення особою, яка вказана в пункті 2 цього Порядку, вимог зазначеного Порядку чи її невідповідності фактичним податковим зобов'язанням, заявленим продавцем.
Якщо особа, яка зобов'язана зареєструватися як платник податку, не здійснила такої реєстрації протягом термінів, визначених законодавством, здійснює оподатковувані операції з продажу товарів (робіт, послуг) з нарахуванням податку на додану вартість і видачею податкової накладної без внесення суми податку до бюджету, то така податкова накладна вважається фіктивною. За видачу фіктивної накладної орган державної податкової служби застосовує до такої особи штраф у розмірі подвійної суми отриманого податку на додану вартість, але не менше 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
2. У пункті 6:
слова "в трьох примірниках (оригінал і дві копії)" замінити словами "у двох примірниках (оригінал і копія)";
після слів "(далі в тексті - Закон)" додати слова "та статті 10 Указу Президента України від 7 серпня 1998 року N 857/98 "Про деякі зміни в оподаткуванні".
3. Пункт 6.1 викласти в такій редакції:
"6.1. Оригінал податкової накладної надається покупцю товарів (робіт, послуг) на його вимогу.
Зазначений документ зберігається покупцем разом із розрахунковими, платіжними документами з придбання товарів (робіт, послуг) у порядку і протягом терміну, визначеного для зберігання облікових податкових документів та зобов'язань із сплати податків".
4. Пункт 6.3 вилучити.
У зв'язку з цим пункт 6.4 вважати пунктом 6.3.
5. У пункті 6.3 слово "Друга" вилучити.
6. Пункт 7 доповнити абзацом другим такого змісту:
"У разі порушення продавцем порядку виписування податкової накладної на вимогу покупця покупець має право звернутися до кінця поточного податкового періоду з відповідною заявою до податкового органу за своїм місцезнаходженням. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують придбання товарів (робіт, послуг). Своєчасно подана заява є підставою для включення до податкового кредиту суми податку на додану вартість, сплачену у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг)".
7. У пункті 8 слово "трьох" замінити словом "двох".
8. У пункті 8.1 слова "і першій копії" вилучити.
9. У пункті 12.7 слова "пункт 6.2.5" замінити словами "пункти 6.2.5 - 6.2.8".
10. У другому реченні пункту 15 слова "у трьох примірниках, з яких оригінал і перша копія видаються покупцю товарів (робіт, послуг), а друга копія залишається у продавця (робіт, послуг)" замінити словами "у двох примірниках, з яких оригінал видається покупцю товарів (робіт, послуг), а копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг)".
11. Пункт 17 вилучити.
12. Після пункту 15 додати нові пункти 16 та 17 такого змісту:
"16. У разі передачі товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, схову (відповідального зберігання), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі права власності на такі товари іншій особі й уповноважують таку особу (далі - комісіонер) здійснювати продаж товарів від імені та за дорученням іншої особи (далі - комітент), податкова накладна в момент передачі таких товарів не складається. Дата виписки податкової накладної у комітента визначається виходячи з дати перерахування коштів на користь комітента або надання останньому інших видів компенсації вартості зазначених товарів. Комісіонер при продажу товарів, одержаних на умовах комісії та інших умов, зазначених вище, виписує податкову накладну в міру продажу таких товарів у загальному порядку.
Це правило не поширюється на операції з вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або з увезення (пересилання) товарів на митну територію України в межах зазначених договорів.
17. У разі здійснення продажу товарів (робіт, послуг), поставка яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв'язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції (1 раз на п'ять днів; 1 раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов'язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супроводжувальних документів, згідно з якими здійснено поставку товарів (робіт, послуг)".
13. У зв'язку зі змінами нумерації пункт 16 (старий номер) вважати відповідно пунктом 18 (новий номер). Текст цього пункту викласти в такій редакції:
"18. Усі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати продаж товарів (робіт, послуг), та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів (робіт, послуг) і не скріплюється його печаткою".
14. Після пункту 18 додати новий пункт 19 такого змісту:
"19. Накладна не виписується, якщо обсяг разового продажу товарів (робіт, послуг) не перевищує двадцяти гривень, у разі продажу транспортних квитків та при виписуванні готельних рахунків. При цьому підставою для збільшення суми податкового кредиту є товарний чек, інший розрахунковий або платіжний документ".
У зв'язку з цим пункти 18 - 29 (старі номери) вважати відповідно пунктами 20 - 31 (нові номери).
15. В останньому реченні пункту 20 та в пункті 22 слова "у трьох" замінити на слова "у двох".
16. Пункт 23 викласти в такій редакції:
"23. Оригінал розрахунку коригування надається покупцю товарів (робіт, послуг). Копія залишається у продавця".
17. Пункт 27 викласти в такій редакції:
"27. Розрахунок коригування складається виключно продавцем - особою, яка є платником податку, філією чи структурним підрозділом, якому делеговано право виписки податкової накладної (відповідно до пункту 2 цього Порядку), а також особою, яка веде облік результатів під час виконання договорів про спільну діяльність та відповідальна за утримання та внесення податку до бюджету, із обов'язковим включенням зазначених коригувань до зміни податкових зобов'язань та одночасним відображенням у книзі обліку продажу з від'ємним чи позитивним значенням".
--------------------------------
|Оригінал (видається| | Затверджено
|покупцю) | | Наказ ДПА України
|---------------------+--------| 30.05.97 N 165
|Копія (залишається у| | (у редакції наказу
|продавця) | | ДПА України
-------------------------------- 08.10.98 N 469)
(Непотрібне виділити поміткою "Х")
Податкова накладна
Дата виписки податкової накладної ___________ Порядковий номер ___________________________
Продавець Покупець
Особа (платник --------------------------- Особа (платник ---------------------------
податку)-продавець--------------------------- податку)-покупець---------------------------
(назва; прізвище, ім'я, (назва; прізвище, ім'я,
по батькові - для фізичної по батькові - для фізичної
особи) особи)
------------------------- -------------------------
------------------------- -------------------------
(індивідуальний податковий номер продавця) (індивідуальний податковий номер покупця)
Місцезнаходження продавця _________________ Місцезнаходження покупця _______________________
Номер телефону ____________________________ Номер телефону _________________________________
Номер свідоцтва про ------------- Номер свідоцтва про -------------------
реєстрацію платника податку | | реєстрацію платника податку | |
на додану вартість (продавця) ------------- на додану вартість (покупця) -------------------
Умова продажу ____________________________________________________________________________________
(форма цивільно-правового договору)
Форма проведених
розрахунків ______________________________________________________________________________________
(бартер, готівка, оплата з розрахункового рахунку, чек тощо)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Роз-|Дата відван-|Номенклатура поставки |Оди- |Кіль- |Ціна |Обсяги продажу (база оподатку-|Загальна|
|діл |таження |товарів (робіт, послуг) |ниця |кість |продажу|вання) без урахування ПДВ, що |сума |
| |(виконання, |продавця |вимі- |(об'єм,|одиниці|підлягають оподаткуванню за |коштів, |
| |надання | |ру |обсяг) |продук-|ставками |що |
| |(оплати*) | |товару| |ції без|------------------------------|підлягає|
| |товарів | | | |ураху- | 20% | 0% | 0% |звіль- |оплаті |
| |(робіт, | | | |вання | |(реаліза-|(екс-|нення | |
| |послуг)* | | | |ПДВ | |ція на |порт)|від ПДВ| |
| | | | | | | |митній | |(ст. 5)| |
| | | | | | | |території| | | |
| | | | | | | |України) | | | |
| | | | | | | | | | | |
|----+------------+------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|----+------------+------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| I | | | | | | | | | | |
|----+------------+------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| |------------+------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------| |
| |------------+------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------| |
| |-------------------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------| |
| | Усього по розділу I | | | | | | | | |
|----+-------------------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| II |Товаротранспортні витрати | | | | | | | | |
|----+-------------------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| III|Зворотна (заставна) тара | Х | Х | Х | Х | Х | Х | Х | |
|----+-------------------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| IV |Надано покупцю: |надбавка (+)| | | | | | | | |
| | |------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| | |знижка (-) | | | | | | | | |
|----+-------------------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| V |Усього по розділах I + II +- IV | | | | | | | | |
|----+-------------------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
| VI |Податок на додану вартість | | | | | | | | |
|----+-------------------------------------+------+-------+-------+------+---------+-----+-------+--------|
................Перейти до повного тексту